We use cookies - they help us provide you with a better online experience.
By using our website you accept that we may store and access cookies on your device.

Vodič po mladinski akademiji

Precej uporabnikov ima težave pri vodenju mladinske akademije. Največkrat se zgodi da se na začetku ne znajdejo najbolje. Torej za vse, ki se znajdejo v kakšni zagati je tukaj spisan kratek vodič o vodenju mladinske akademije in mogoče najdejo odgovor že tukaj notri. Sam vodič je spisan iz mojih opažanj na konferencah ter iz samega vodenja lastne MA.

Za vodenje MA je potrebno samo malo logike in nekaj potrpežljivosti. Namreč MA je projekt na daljši rok, kjer se da marsikaj naučiti iz lastnih opažanj. Obvezno pa je dobro razumeti pravila na to temo!! Hattrick -- Pomoč -- Priročnik -- Mladinci -- Mladinska akademija

Obstaja tudi zelo dobra federacija na temo MA, kjer se da izvedeti še marsikaj več, kot bo predstavljeno v tem vodiču: Youth Squad Federation (YSFed)
(AllianceID=57571)

Gremo od začetka. Z začetnimi igralci, se ne da kaj veliko pomagati. Njihovo pozicijo se ugotovi z rotiranjem. Če igralec doseže 5 zvezdic na eni poziciji, se ga mogoče tam splača trenirati. Jaz sem od teh "otrok z ulice" dobil ven največ šibkega, tako da velikega uspeha se naj ravno ne pričakuje od njih.

Torej pomembni so igralci, ki se jih dobi od skavtov. Le te je dobro imeti tri ali pa minimum dva. Igralce se jemlje čimlajše in takšne, kjer skavt obljubi, da lahko postane vsaj sprejemljiv. Dobro je vzeti tudi takšnega, kjer skavt pove da je že vsaj pomankljiv v nekem skilu. Ali tudi, če reče da je skupno že pomankljiv. Za te ponavadi pomeni, da ima enega od skilov vsaj pomankljivega. Kar je v vseh omenjenih treh primerih več, je toliko boljše.

Skavt vedno predstavi enega od treh trenutno najvišjih skilov ter enega od treh, v katerih ima najvišji končni potencial. Obstajajo sicer tudi primeri, kjer je skavt povedal same slabe skile pri igralcu, pa je vseeno na koncu prišel ven zelo dober igralec. Teoretično to pomeni, da se lahko od vsakega igralca pričakuje da postane dober. Vendar se na to ne zanašat. Vseeno je veliko bolje, da skavt pove nakaj dobrega in se nato vzame takšnega igralca.

Obstaja stran, kjer so vsi skavtovi komentarji zajeti na enem mestu in so zraven napisani napotki za čimboljše pullanje:
http://www.hattricks.de/index.php?title=Englische_Scout-Orgin
altexte

Na začetku je dobro imeti skavte da iščejo karkoli. Ko se dobi kakšnega dobrega potenciala, pa se lahko naprej išče tisto pozicijo. Vendar to ne pomeni, da se vedno dobi iskano pozicijo, oziroma, da bo skavt kaj povedal o iskani poziji. Sam sem več kot sezono in pol iskal veziste in sem v tem času dobil napovedanih pet dobrih kril. Ene štiri vsaj sprejemljive napadalce. Dva obetajoča branilca. Ob vsem tem, pa še nekaj dobrih vezistov. Celo odlično napovedanih. Pomembno je tudi prebrati pravila kaj prinaša specifično iskanje ali kaj se pričakuje pri iskanju vsepovprek. Kaj je boljše, se ne ve točno. Marsikaj v MA se namreč dela po občutku.

Od zadnjega skavta se vedno vzame igralca, ne glede na to kaj skavt ponuja. Zavrnat zadnjo ponudbo je idiotizem. Sem rekel, da je vodenje MA ena sama logika. Pri igralcih se ne splača preverjati pozicije za katere se ve, da so trenutno slabe, oziroma so napovedani končni skili nizki.

Torej pullat znamo, le to je dobro narediti čimbolj zgodaj zjutri, saj število potencialov v regiji ni neskončno in je odvisno od števila uporabnikov posamezne regije. Bazen z igralci se vsak dan nazaj napolne nekje od 2:15 do pol tretje ure zjutraj. Povem lahko še, da je igralec na razpolago za pull 16 tednov nato pa izgine iz regije, če se ga prej ne pulla.


Sedaj pa še nekaj o največji skrivnosti v MA - treningu.

Za trening veljajo enaka pravila kot pri članih. Le da tukaj lahko treniramo dve stvari hkrati. Efekt sekundarnega treninga je dokaj majhen v primerjavi s primarnim nekje v rangu 1:4 - 1:3.

Pri treningu se opiramo na število zvezdic in njihovo izboljšanje ter na trenerjeva sporočila. Oboje je dostikrat skupaj povezano. Pri večini uporabnikih se individualni trening ne splača najbolj saj naj bi predstavljal samo okoli polovico, ali celo manj efekta primarnega treninga. Polek tega pa se ne ve točno kaj se trenira. Pravila!! Je pa treba vedeti, da se okoli individualnega treninga lomijo šila in kopita. Tako, da tukaj lahko pride še do drugačnih spoznanj.

Pri zvezdicah se veliko managerjev poslužuje enostavne formule, da število zvezdic sovpada z skilom igralca. Torej; 5 = pomankljivo, 6 = sprejemljivo, 7 = solidno, 8 = odlično. Pri tem je treba vedeti, da so možna odstopanja zaradi zaokroževanja: 5,76 - 6,25 = 6 zvezdic in zaradi podskilov, ki še dodatno otežujejo točno napoved skila. Tako, da na koncu lahko pride igralec iz MA skil ali celo več slabši kakor so mu napovedale zvezdice. Število zvezdic lahko tudi zviša motivacijsko sporočilo, ki niti ni nujno da je sporočeno. Glejte naslednji odstavek. Obstajajo tudi zelo kruti primeri. Šibek, ali celo manj, delal je pa po sedem zvezdic. Na število zvezdic vpliva tudi vremenski dogodek, le ta če je prisoten, je vedno sporočen v samem poročilu tekme.

Trenerjeva sporočila so dosti zavita v meglo, saj nam trener sporoča svoja opažanja zelo naokoli. Obstaja stran, kjer so ta trenerjeva sporočila razporejena po njihovem pomenu, dodano je tudi kaj ta sporočila pomenijo in kaj storiti ko nam jih trener sporoči:
http://www.hattricks.de/index.php?title=Englische_Orginaltext
e

Za trenerjeva sporočila velja, da je lahko posredovano samo eno sporočilo iz vsake skupine sporočil. To je zelo pomebno, ker imamo lahko v resnici več enakih dogodkov, sporočen je pa samo eden. Ali pa niti ni nuno, da je sporočen. Trenerjeva sporočila se dobijo okoli 24 ur po odigrani tekmi. Trening sam pa se izvede na začetku same tekme.

Igralec iz MA lahko pride najvišje natreniran kot odličen nizek. Kot vratar pa največ soliden.


Za dobro vodeje MA je potrebno nastavljati tekme, kajti brez tega, ali zadostnega števila prijavljenih igralcev, se tekma ne odigra in se tako ne dobi treninga. Ob enem pa se v slabo voljo spravlja nasprotnike, saj se ob neodigrani tekmi, ne vidi števila zvezdic pri igralcih. Treninga ne dobi ekipa, ki ni nastavila zadosti igralcev ali ni igrala regularne postavitve. Nasprotnik vseeno dobi trening, če je nastavil tekmo pravilno. Pomembno je tudi igrati prijateljske tekme. Ker bi bilo prav idiotsko, da se ne izkoristi še te možnosti za dodaten trening. Prijateljske tekme se lahko oglašuje na oglasih za mladinske lige.


To naj bi bilo najpomebneje kar se tiče vodenja MA. Vsem želim vso srečo in znanje pri vodenju MA. Za vsa dodatna vprašanja pa je na konferenci Vprašanja na razpolago nitka Mladinska akademija Q&A, kjer se z vprašanji in odgovori polni že tretja nitka te vrste.


Lep pozdrav
Bobicek

2008-10-12 01:22:37, 3051 views

Link directly to this article (HT-ML, for the forum): [ArticleID=757]

 
Server 070