We use cookies - they help us provide you with a better online experience.
By using our website you accept that we may store and access cookies on your device.

Turkey »   Overview 

Turkey Turkey

National Info

Season 50 is being played right now.

Has 81 regions and is located in Europe. Currency is TL.

Out of 10 920 available teams, of which 5 923 are active, 27 are logged in.

Hattrick Press

1-31-2016 Adım Adım Hattrick Masters'i Kazanmak

Bu maç onun kariyer rekoru.

(530033543)

Üstelik sezonun maçı değil, normal çıktı. Fakat kilit oyuncuları çok iyi formdaydı. Belkide bu dünya rekoru.

Onun takımı gelecek için yavaş bir yapılanmanın sonucu (adım adım). Uzun bir süreç oldu...

Show spoiler


Nasıl böyle bir takım inşa edebilirsiniz? Bunun için 60. sezon Hattrick Masters şampiyonu, Wild Oscar (166187) takımının menajeri Norveç'li Thomas-T (3725093) ile yapılan röportajın tarafımdan Türkçe'ye çevrilmiş halini okuyabilirsiniz.

1107 views Written by MOD-Ufuk

Read article

11-3-2015 Nam-ı Diğer Adi Maç Motoru - 2

Maç motoru ile ilgili yazımızın (Nam-ı Diğer Adi Maç Motoru - 1) ikinci kısmı ile buradan devam ediyoruz.

904 views Written by GM-muratgulen

Read article

11-3-2015 Nam-ı Diğer Adi Maç Motoru - 1

Maç motoru, Hattrick'te karşınıza çıkan tüm maç raporlarını oluşturan, yani kısacası maç sonuçlarını da üreten yazılımdır. Yıllardır oyunun en çok eleştirilen parçası olan ve her zaman da yapıcı olarak eleştirilmeyen bu yazılım, ayrıca kullanıcılar tarafından -beklenmeyen yenilgilerden dolayı- en çok geliştirilmesi ve güncellenmesi istenen oyunun en önemli bileşenlerden biri.

Bütün bu hoşnutsuzluğa rağmen, hatta bu yazıyı okuyan sizlerin de maç motorunun ürettiği sonuçlar sonucunda ettiğiniz şikayetlere rağmen, gerçekten maç motorunun NASIL çalıştığını biliyor musunuz?

Daha önceden Küresel Hattrick Gazetesi'nde yayınlanmış olan bu yazıda (yazan kişi trigrottro_e_klolala (10193531) isimli kullanıcıdır) size maç motorunun içinde dönen dolapları anlatmak için elimden geleni yapacağım.

Şans eseri olsa bile, bu yazıyı okuyup maç motoru hakkında biraz daha fazla bilgiye sahip olduğunuzda, oyunu daha iyi anlayacak ve maç reytinglerinizi artıracaksınız. Ve en önemlisi, bir daha maç kaybettiğinizde reytingleriniz daha iyiyken "Neden kaybettim?" diye yazarken en azından daha bilgili ve donanımlı bir şekilde tartışacaksınız.

Umarım yazıyı beğenirsiniz!

1300 views Written by GM-muratgulen

Read article

8-5-2015 Yeni Başlayanlar İçin En Önemli İki Şey

Merhabalar,

Yaklaşık 8 yıldır içinde bulunduğum bu oyunda aktif olarak veya pasif olarak oyunu takip ettiğim dönemler oldu. Özellikle son 1,5 yıl en pasif olduğum dönemdi. Bunda yaptığım işin, okul durumumun ve sonradan hak kazandığım Oyun Yöneticiliği görevinin de etkisi var tabi. Ancak 2015 yazından itibaren oyundaki "oyuncu olarak" aktifliğimi artırmaya başladım ve eskiden sürekli okuduğum Hattrick Gazetesi'ne de ara ara yazılar yazmaya karar verdim.

1651 views Written by GM-muratgulen

Read article

4-22-2015 Söyleşi: insaatci-itu

Forumların ve oyunun aktif kullanıcılarından insaatci-itu hocamızın kapısını çaldık, biraz iç dünyasını biraz da oyun görüşünü aldık.

Çarpıcı başlıklar bulabilirsiniz bu yazıda:

"Türkiye şampiyonluklarım var"
"Şu an hedefimin uzağındayım"
"Çok kısa bir süre sonra da kızım Erin doğacak"
"HT olmasaydı bir çok şeye zaman ayırabilirdim"

devamı söyleşimizde...


Keyif almanız dileğiyle :)

1686 views Written by Andurilll

Read article

1-7-2015 U20 Oyuncu Yetiştirme Kılavuzu - 2

Devam

2637 views Written by Th3sicilian

Read article

1-7-2015 U20 Oyuncu Yetiştirme Kılavuzu - 1

Sevgili dostlar selamlar,

Bu yazacağım makalemde 17 yaşından itibaren 21 yaşına girene kadar bir oyuncu nasıl yetiştirilir, nasıl yetiştirilmesi gerekir onlardan bahsedeceğim. U20 oyuncusu yetiştirme yolunda bir kaynak olması ve sadece U20'ye özel değil, kendi topluluğumuza da bir şeyler katabilmek adına bilgilerimi paylaşmaya çalışacağım.

3545 views Written by Th3sicilian

Read article

10-17-2014 Maç Motoru Nasıl Çalışır?

Maç motoru, maç içerisinde oluşan tüm raporları ve hali ile sonuçları oluşturan yazılımdır. Yıllar boyunca, oyunun en çok eleştirilen (kimi zaman yıkıcı) kısımlarından biri olmakla birlikte oyunun bu en önemli kısımlarından birinin sürekli güncellenmesi ve geliştirilmesi pek çok kullanıcının temennisi olmuştur (genellikle beklenmedik mağlubiyetlerin ardından).

Bir sürü hoşnutsuz sese rağmen ve çoğunuzun maçlar hakkında yakındığınızı da düşünürsek, maç motorunun gerçekte NASIL çalıştığını biliyor musunuz?

Bu makalede size iç mekanikleri elimizden geldiğince anlatmayı planlıyoruz.

Eğer bu makaleyi okuma şansınız olursa ve biraz da ilginiz varsa maç taktikleriniz konusunda kendinizi biraz geliştirebileceksiniz. Her şeyden önemlisi, artık hak etmenize rağmen bir maçı kaybediyorsanız, “Neden kaybettim” den öte daha teknik bilgi sahibi olarak konuşma şansınız olacaktır.

Hoşunuza gideceğini umuyoruz!

2911 views Written by Andurilll

Read article

8-20-2014 Eski Türkiye U-20 Milli Takımı Antrenörünü (Th3sicilian) Tanıyalım

Hocam merhaba. Siz Türkiye U-20 Millî Takımı antrenörüsünüz. Kullanıcıların sizi daha iyi tanıması için sizle röportaj yapmaya karar verdim. Müsaitseniz birkaç soru sormak istiyorum.

2208 views Written by MTE-FB

Read article

7-18-2014 Milli Takımın Bir Dönemi

Şuan Hattrickte oynayan en aktif kişilerden birisi olarak Milli Takım görev yaptığım 2 sezon boyunca ve bununda öncesinde gördüğüm en büyük eksiklik Milli Takımlar ve işleyişleri ile alakalı bilgi eksikliğiydi. Bu sebeple görev sürem boyunca işleyişler ile alakalı dönem dönem vakti geldikçe çeşitli bilgilendirmeler yazdım. Şimdi bu makale ile işleyişi tümüyle ele almak istiyorum.

2280 views Written by cerebellum83

Read article

Previous page 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Next page
 
 
Server 095