We use cookies - they help us provide you with a better online experience.
By using our website you accept that we may store and access cookies on your device.

YA pirmie soļi 1. daļa

Jauniešu akadēmija (YA) ir alternatīva jauniešu komandai (YP). Pārvaldot jauniešu akadēmiju, menedžeris var kontrolēt audzēkņu izaugsmi un potenciāli augstvērtīgākajiem kadriem treniņprocesu virzīt tā, lai iznākot no akadēmijas, jaunietis varētu kandidēt uz iekļūšanu U-20 izlasē.

1. Jauniešu akadēmijas īpatnības

1.1. Treneris
1.2. Treniņi
1.3. Jauniešu līgas
1.4. Skauti
1.5. Spēlētāji
1.6. Palīgs YA pārvaldīšanā

2. Sākam darboties

2.1. Pirmā spēle iekš YA
2.2. Iestāšanās jauniešu līgā/starpsezona
2.3. Spēlētāju izvietojums

1. daļa:

Jauniešu akadēmijas īpatnības

Lai spēlētājs varētu cerēt iekļūt U-20 izlases sastāvā, tam no akadēmijas jāiznāk 17 gadu un 0 dienu (dienu skaits var būt arī nedaudz lielāks) vecumā un pamatprasmei būtu jābūt ''teicami'' (excellent), vārtsargiem pamatprasmei jābūt ļoti augstam ''labi'' (solid). Jāpiebilst gan, ka jauniešu akadēmijā ir mazākas iespējas atrast un uztrenēt multiskilainus ''monstrus'' kā tas ir jauniešu komandā.

Papildus interesi junioru treniņprocesam (notiek spēļu simulācijas laikā) var piešķirt sportiska sāncensība starp jauniešu komandām gan līgas spēlēs, gan draudzības spēlēs, kas var notikt vienu reizi trīs nedēļās.

1.1. Treneris

Saņemot jauniešu akadēmiju, tiek saņemts arī treneris, kuru nav iespējams nomainīt (treniņu ātrums no tā nemainīsies, jo visi treneri ir vienlīdz kvalitificēti). Treneris ir redzams jauniešu akadēmijas sadaļā ''treniņi''. Šajā pašā lappusē var redzēt pēdējā treņa rezultātus, kurus sniedzis YA treneris. Treniņu ziņojumu arhīvā Supporteriem būs aplūkojami 11 iepriekšējo spēļu treniņrezultāti, bez supporter esošajiem menedžeriem - 2.
Šajā lapā atrodas arī izkārtojumu pieredzes sadaļa, kur var redzēt, kādā līmenī kurš izkārtojums šobrīd ir iespēlēts. Lappuses apakšdaļā ir iespēja nomainīt primāro un sekundāro treniņveidu.

1.2. Treniņi

YA spēlētāji treniņu saņem pēc katra viņu nospēlētā mača. Tā kā pats mačs tiek simulēts pirms tā ''translācijas'', tad var teikt, ka spēlētāji treniņu saņem uzreiz pēc mača simulācijas. Tādēļ, ja līdz spēles sākumam ir palikušas 15 vai mazāk minūtes, treniņu veidus mainīt nav jēgas. Treniņš notiks tāds, kāds tas ir bijis līdz tam momentam.

Jauniešu akadēmijā, atšķirībā no pieaugušo komandas, tiek dota iespēja trenēt divu veidu treniņus - primāro un sekundāro. Sekundārais treniņš ir mazāk efektīvs nekā primārais. Treniņveidi (primārais un sekundārais) var būt dažādi vai arī vienādi (šajā gadījumā summārais treniņa devums samazinās - sekundārais treniņš ir vēl mazāk efektīvs). Draudzības spēļu, kas var notikt reizi trīs nedēļās, treniņu efektivitāte, ir mazāka, nekā līgas spēlēm.

Aptuvens treniņu devums:

Līgas spēles
Primārais treniņš 100%
Sekundārais treniņš 50%
Viena tipa primārais + sekundārais treniņš 120%

Draudzības spēles
Primārais treniņš 80%
Sekundārais treniņš 40%
Viena tipa primārais + sekundārais treniņš 96%

Individuālais treniņš līgas spēlēs
Primārais treniņš 80%
Sekundārais treniņš 40%

Individuālais treniņš draudzības spēlēs
Primārais treniņš 64%
Sekundārais treniņš 32%

Trenera ziņojums par spēli parādās tieši diennakti pēc spēles beigām. Treneris ziņo par viena spēlētāja, kas nospēlējis vismaz 45 min. primārā treniņveida pozīcijā, šībrīža prasmes līmeni šajā prasmē. Piemēram, ja primārais treniņveids ir saspēle, treneris ziņos par kāda centrālā pussarga saspēles prasmes līmeni. Tas pats attiecas arī uz sekundāro treniņu, tikai šajā gadījumā treneris ziņos par spēlētāja potenciālo prasmes līmeni sekundārā treniņa prasmē. Ja visiem spēlētājiem, kas spēlē trenējamā pozīcijā potenciāli ir atklāti, tad treneris vairs nesūtīs šāda tipa ziņojumus.
Treneris neziņos par sekundāro treniņu, ja abi treniņveidi ir vienādi.
Piedevām treneris var paziņot maksimālo prasmes līmeni netrenējamai prasmei kādam no trim potenciāli labākajiem spēlētājiem, kuri spēlē netrenējamās pozīcijās. Šos trīs labākos spēlētājus netrenējamās prasmēs, treneris izvēlas no tiem spēlētājiem, kuriem netrenējamo prasmju potenciāls vēl nav zināms.

1.3. Jauniešu līgas

Lai jauniešiem nodrošinātu kvalitatīvu treniņprocesu, jauniešu akadēmijas komandai ir jāpiedalās kādā jauniešu līgas grupā. Līgas var būt atklātas - visiem, vai slēgtas - līgas izveidotājs var ielūgt attiecīgas jauniešu komandas savā grupā. Līgas var būt reģionālas, nacionālas vai starptautiskas. Turklāt var atšķirties to lielums - komandu skaits kas piedalās līgā (4, 6, 8, 12 un 16 komandas). Katrai līgai ir savs spēļu kalendārs un starpsezonas laiks. Kad pieaugušo komandām iestājas starpsezona, arī jauniešu līgās spēles nenotiek.

1.4. Skauti

Jūsu YA var būt no 1 līdz 3 skautiem. Tie meklē jaunus spēlētājus vecumā no 15 līdz 17 gadiem Jūsu izvēlētajos valsts reģionos. Skautam var dot norādījumu meklēt konkrēta tipa spēlētāju (piem. uzbrucēju) vai jebkura tipa spēlētāju. Zvanīt skautam var vienu reizi nedēļā. Nedēļu maiņa notiek sestdienās pēc finanšu pārskata veikšanas plkst. 00:15 pēc HT laika.

1.5. Spēlētāji

Jauniešu akadēmijā vienlaikus var atrasties ne vairāk kā 16 spēlētāji. Saņemot jauniešu akadēmijas komandu spēlētāju vecums tajā svārstās no 15 līdz 17 gadiem. Spēlēs var piedalīties spēlētāji, kas ir vecumā no 15 līdz 19 gadiem. Spēlētāji sākot no 19 gadu vecuma vēl aizvien varēs atrasties YA, bet tie nevarēs piedalīties spēlēs. Kad jaunietim paliek 17 gadi, un, ja viņš jauniešu akadēmijā ir pavadījis vismaz 112 dienas, janietis var tikt paaugstināts uz pieaugušo komandu (tas izmaksā 1000 Ls). Tādēļ pirmajā sezonā pēc YA atvēršanas nav iespējams paaugstināt nevienu spēlētāju. Šī sezona ir jānoraksta zaudējumos, bet nākamajās sezonās pie pareiza treniņprocesa, šos zaudējumus var atpelnīt vairākkārtīgi. Ispējams, skauti piedāvās dadzus potenciāli ļoti labus spēlētājus, tādēļ jāizvēlas viena (vai vairāki, ja treniņprocesu var pakārtot visiem) zvaigzne un pilnībā treniņprocess jāpakārto tikai šim spēlētājam/iem. Viena zvaigzne sezonā var atpelnīt ar YA saistītos izdevumus desmitkārtīgi.

1.6. Palīgs

Ērtākai jauniešu akadēmijas pārvaldīšanai var izmantot online palīgprogrammu Hattrick-youthclub (http://hattrick-youthclub.org/).
Šeit var ievadīt informāciju par spēlētājiem (manuāli), nospēlētajām spēlēm (automātiski-sinhronizējot), trenera komentārus (manuāli vai automātiski), par atlaistajiem un uz pieaugušo komandu pārceltajiem spēlētājiem. Programmā kompakti var apskatīt spēlētāju prasmju līmeņus, cik ilgi spēlētājam jātrenējas līdz prasmes līmeņa lēcienam, kurā pozīcijā laukumā spēlētājs parādījis sevi vislabāk (spriežot pēc zvaigznēm, bet neņemot vērā laikapstākļu ietekmi), prasmju kalkulatoru u.c.

Otrā daļa:

2.1. Pirmā spēle iekš YA

Jauniešu akadēmiju var atvērt ieejot sadaļā ''Jauniešu komanda, Pārskats''. Sākumā tiek iedots viens treneris un viens skauts. Pirms tam nepieciešams noņemt visas izmaksas, kas saistītas ar jauniešu izlūkošanu (YP). Tāpat sākumā saņemsiet sešpadsmit spēlētājus, lai uzreiz varētu sākt spēlēt spēles un veikt treniņprocesu. Šie spēlētāji nav īpaši talantīgi un maksimālais potenciāls tikai dažiem var sasniegt ''apmierinoši'' (passable) kādā no prasmēm. Jauniešu akadēmijas brīdī Jūs samaksājat vienreizēju maksājumu - 2500 Ls. Akadēmijas uzturēšana ar vienu skautu izmaksā 5000 Ls nedēļā, katrs papildus skauts izmaksās vēl 2500 Ls. Nāksies arī maksāt papildus 2500 Lats pirmajā nedēļā kā maksu par līguma noslēgšanu ar skautu. Tādēļ atkarībā no kluba finansiālajām iespējām svarīgi saprast, cik skautu Jūs varat atļauties turēt. Jo vairāk skautu, jo lielākas iespējas, ka viņi piedāvās Jums piemērotu spēlētāju. Atsakoties no viena skauta piedāvātā spēlētāja, Jūs varēsies pazvanīt otrajam un trešajam skautam un iespējams kāds no piedāvātajiem spēlētājiem būs gana labs, lai tiktu paņemts Jūsu YA. Turot trīs skautus, YA izmaksās divas reizes dārgāk nekā turot vienu skautu (10000 Ls pret 5000 Ls).

Ja esat atradis spēlētāju ''zvaigzni'' un tas jātrenē vēl vismaz vienu sezonu, tad Jūs varat atlaist skautus un atstāt tikai vienu skautu. Tādā veidā tiks ietaupīti 5000 Ls nedēļā, turklāt spēlētāju kvalitāte no tā necietīs, bet samazināsies izvēles iespējas.

Kad esat paņēmis skautus, dodiet tiem uzdevumu meklēt spēlētājus konkrētos valsts reģionos (pilsētās). Pilsētās ar lielāku lietotāju skaitu izvēle teorētiski ir lielāka, bet ņemot vērā, ka liela daļa menedžeru liek skautiem meklēt spēlētājus tieši šajos reģionos, izvēle, tieši pretēji, var būt mazāka. Tādēļ vēlams skautus sūtīt uz dažādiem reģioniem. Tāpat kā pirmajam jācenšas zvanīt skautam no mazāka reģiona, jo iespējams spēlētāji šai reģionā vairs nav atlikuši un nekas netiks piedāvāts. Kā pēdējam zvanot skautam no lielāka reģiona varēsiest būt drošs, ka vismaz kaut kas tiks piedāvāts. Skautam norādot attiecīgu spēlētāja tipu (piem. centra aizsargs, malējais pussargs), viņš biežāk atradīs tieši šāda tipa spēlētāju, bet vidēji viņi būs vājāki nekā meklējot jebkāda tipa spēlētāju. No otras puses būs iespēja atrast patiesi ļoti talantīgu spēlētāju.

2.2. Iestāšanās jauniešu līgā/starpsezona

Jauniešu akadēmijas komanda var pievienoties jekurai jauniešu līgai pēc izvēles. Ir iespēja arī pašam izveidot savu līgu. Lai izveidotu līgu ar 12/16 komandām, menedžerim ir jābūt pasūtītam Supporter. Līgas izveidotājs var noteikt kad notiks līgas spēles. Kā tiko līga ir aizpildījusies, automātiski sākas līgas sezona. Tāpat kā pieaugušo komandai, arī jauniešu līgas spēles notiek vienu reizi nedēļā. Kolīdz līgā ir aizvadīti divi apļi, (katra komanda ar katru ir nospēlējusi gan mājās, gan izbraukumā) iestājas jauniešu līgas starpsezona (7 dienas). Ja līgas izveidotājs maina spēles laiku, teiksim, no 21:00 uz 20:30, tad līgas spēles sāksies tikai pēc 14 dienām (7+6 dienas, 23 stundas un 30 minūtes). Starpsezonu laikā draudzības spēles sarunāt nevar. Starpsezonā pazūd komandu iegūtie punkti un spēlētāju savāktās kartiņas. Tāpat starpsezonā jebkura komanda var pamest līgu un pievienoties kādai citai, tajā brīdī atvērtai līgai. Lielās līgās ar 12 un 16 komandu dalību, sezona ilgst samērā ilgu laiku, bet toties spēļu kalendārs ir zināms ilgu laiku uz priekšu un nav jādomā kad tiks spēlētas nākamās spēles. Kā mīnuss lielām līgām ir minams tas, ka spēlētājiem uzkrājas dzeltenās kartītes un diskvalifikācijas dēļ tiem var nākties izlaist spēles, kas nozīmē, ka tiks izlaisti treniņi. Mazās līgās (4 vai 6 komandas) sezonas ir salīdzinoši īsas un kartīšu problēma faktiski nav aktuāla.
Bieži vien mazās līgas pēc pēdējā sezonas mača tiek atstāta un tūlīt pat tiek vērta vaļā jauna mazā līga. Jaunajā līgā spēles sākas pēc 2 dienām (ja līga ir paspējusi aizpildīties ar komandām). Tādā veidā mazajās līgās spēlējošās komandas var iegūt pāris treniņu vairāk, kas īpaši svarīgi, ja trenējiet zvaigzni un steidzami jāpaspēj uztrenēt spēlētājs līdz nepieciešamajam līmenim. Kā mīnusu šajā gadījumā var minēt darbietilpību - jāpievērš daudz lielāka vērība YA.

2.3. Spēlētāju izvietojums

Reizi nedēļā junioru komanda aizvada līgas spēli, piedevām reizi trīs nedēļās ir iespēja spēlēt draudzības spēli. Spēļu norādījumu un izvietojuma iespējas ir analogas kā tas ir pieaugušo komandai.
Vispirms ir jānolemj kādas prasmes Jums būtu izdevīgāk trenēt saviem jauniešiem. Šī iemesla dēļ ir jāatklāj spēlētāju potenciālās prasmes jeb vismaz šībrīža prasmju līmenis. Lai noteiktu šībrīža līmeni, spēlētājiem ir jāspēlē tajās pozīcijās, kurās svarīgas ir izzināmās prasmes.
Pēc spēlētāja zvaigznēm un trenera komentāriem pēcspēles ziņojumā var noteikt attiecīgās prasmes (prasmei ir jābūt uzstādītai kā primārajam treniņam) šībrīža līmeni. Ja treneris ir ziņojis par spēlētāju, tad problēmas nerodas - piemēram, kā primārais treniņveids ir bijis uzstādīta realizācija un kā sekundārais - īsās piespēles.

2010-08-20 15:17:08, 4641 views

Link directly to this article (HT-ML, for the forum): [ArticleID=10972]

 
Server 071