We use cookies - they help us provide you with a better online experience.
By using our website you accept that we may store and access cookies on your device.

[Intervija] voldemarz un another, 1. daļa

28. novembrī sākas šīs sezonas HM turnīrs, un arī divas komandas no Latvijas izmēģinās savus spēkus: pagājušas sezonas Virslīgu uzvarējusī Kickallica voldemarz (2339094) vadībā un pagājušās sezonas Latvijas kausu ieguvusī Riga Gunners another (343470) vadībā. Lai diskusijas par spēlēm būtu interesantākas, izlēmām publicēt mūsu abu sarunu vienam ar otru - par HT, HM, un citām interesantām lietām!

another: Sākumā gribētu apsveikt Tevi ar Virslīgas titula iegūšanu un pievienošanos prominentai publikai!

voldemarz: Jā, paldies. Bišķi pašam negaidīti tas tā sanāca.

A: Kurš bija tas brīdis, kad nodomāji pie sevis: šosezon es varētu paņemt zelta medaļas?

V: Virslīgā pēdējās sezonas ir sīvi, tā kā zināju, ka pie sakritībām arī es varu beigās atrasties augšā. Pēdējās pāris kārtās galvenais bija nesalaist lietas dēlī.

Kādas tev pārdomas pēc iepriekšējās sezonas un atgriešanās II? Neesi apvainojies uz HT? Kādi secinājumi izdarīti?

A: Apvainojies laikam neesmu, bet uzskatu, ka II līgā spēlēju nepelnīti. Secinājumi - trenera maiņa man iegrieza (pārmainīju pagājušās sezonas sākumā uz aizsardzības tipa), bet tāpat bija man jāpaliek Virslīgā. Pārāk daudz Virslīgā saradās komandas ar stipru aizsardzību, un mans uzbrukums (bieži vien ignorējot centru) nebija gana stiprs.

Tavas komandas vēsturi var apskatīties katrs, bet tomēr varbūt vari īsumā to aprakstīt, lielos vilcienos?

V: Sāku V līgā, ņēmos ar skilltrading. LV NT izlases 3. vietas WC iedvesmots (Scrollock termiņā) nesaliku sastāvu un pamanījos nokrist uz VI. Izdomāju, ka lai varētu mēģināt iegriezt augstāko līgu komandām kausā, jāspēlē CA. Tā arī pie tā esmu palicis un mēģinu savākt sevis iedomāto komandas modeli. Kad sāku kāpt uz augšu, bija diezgan laba spēlētāju rotācija, tāpēc sanāca samērā ātri tik.

A: Jā, HT vidē noteikti esi Latvijas "slavenākā" CA komanda

V: Varbūt, bet nebūt neuzskatu savu CA par baigi labu. Katrā ziņā nav tāds, kādu esmu iecerējis sasniegt. Noteikti gribētu labāku midu.

A: Kāds Tavu aizsargu vidējais piespēļu līmenis?

V: Nevar tā viennozīmīgi pateikt, ir tādi ar neatbilstošām, ir arī pasaules klases piespēlēm.

Labprāt dzirdētu arī tavu vēstures versiju

A: Sāku HT spēlēt ļoti, ļoti sen (2003 gadā) - ievilka studiju biedri (konkrēti lietotājs kādu laiku zināms ar segvārdu Basketbolists). Pievienojoties spēlei, kaut kā uzreiz sapratu, ka ja uzvarēšu, tad ne tik daudz ar labāku taktiku, cik vairāk ar neatlaidību - spēlēšu tik ilgi, kamēr visi pārējie "apmirs", un tad uzvarēšu :) Apmēram tā arī sanāca. Sākumā noteikumus nelasīju, un katru otro spēli liku MOTS, vēlāk aizrāvos ar algu optimizāciju, ar kā palīdzību tiku līdz II līgai, bet lai tiktu Virslīgā tomēr bija jānomaina komandas virziens, un palielinot algas tas arī izdevās

V: Kā izpaudās aizraušanās ar algu optimizāciju?

A: Tas nāca ap to laiku, kad HT bija ieilgusi deflācija. Es ap to laiku savā komandas attīstības modelī (lēnām visiem spēlētājiem celt augstāku pamatprasmi nedomājot par papildprasmēm) biju sasniedzis slieksni starp titāniski un kosmiski - pie vecajām algu rēķināšanas formulām tas bija pamatīgs cipars algās, bet ne tie labākie rādītāji. Sapratu, ka tā turpināt nevar un iedvesmojoties no Tactics un WMD federācijas biedru tendencēm izpārdevu sastāvu, ņemot vietā spēlētājus ar pamatprasmēm diženi / pasaules klases, bet ar vai nu augstām papildprasmēm, vai arī tādām, kuras pats uztrenēju (trenējot flangus teiksim pussargiem). Bija man pat aizsargi ar teiksim izcili aizsardzībā un izcili saspēlē. Algas samazinājās drastiski - bet kas pats labākais - rādītāji uzlabojās. ar šādiem spēlētājiem arī visstraujāk sāku kāpt pa līgu kāpnēm.

Trenējis esmu realizāciju, flangus, īsās piespēles, un general. (Atsevišķās nedēļās esmu arī patrenējis set-pieces, vārtos, saspēli, bet tas neskaitās). Ko Tu esi trenējis?

V: Sāku ar vārtsargiem, kas ir pats vienkāršākais priekš jauniņā. Vēlāk ilgi trenēju aizsardzību. Pārmaiņus trenēju ari SP un piespēles. Nonākot Virslīgā trenēju tikai SP. Un general trenēju tikai tās sezonas beigās, kad izkritu no Virslīgas, mēģinot izglābties.

Tad, kad tiku Virslīgā visi trenēja general, es tur vienīgais trenēja kaut ko citu. Patīkami, ka pierādīju, ka var tik arī netrēnējot general un nevācot algu rijējus vai penšus.

A: Jā, es arī biju iekāpis general trenēšanas vilcienā! (Nokaunos)

V: Man vēl joprojām patīk algu optimizācijas. Ar treniņiem sanāk labi ja vērtību noturēt. Un ti labi tirgoties kā tev man nesanāk. :)

A: Es jau ar darījumu tirgu vienmēr esmu bijis uz Jūs !!!

V: Jums ar valentain bieži ir pieeja ņemt čaļus ar lielām algām pa lēto un tirgot, kad tās nokrītas. Un pat beigās nopelnīt

A: Tev vēsture nedaudz īsāka, bet par 100 darījumiem vairāk :D Jā, tādi pāris veiksmīgi darījumi ir bijuši - bet manuprāt tas tirgus ir beidzies

V: Sākumā ar ST ņēmos, tāpēc

A: spēlētāju algu izmaiņas ir ieviesušas korekcijas. prognozēju, ka lielo prasmju spēlētājiem pāris sezonu laikā cenas būs debesīs.

V: Jā, tagad algās tik ļoti nekritīs, bet tomēr domāju galīgi beidzies vēl nav. Tāpēc, ka augstie skili lēnu trenējas?

A: vairāki faktori (manuprāt HT izstrādātāji ļoti mērķtiecīgi gāja šādā virzienā): grūtāk uztrenēt augstās prasmes (lēnāk trenējas, krīt lejā), zemākas algas augstajām prasmēm. spēlētāju skaits kritīsies, pieprasījums augs. un alga vairs nespēlēs tik lielu lomu cenas noteikšanā. cenu noteiks spēlētāja kvalitāte un tas, cik grūti tādu uztrenēt. plus vēl kas - tādi spēlētāji tagad būs arī jaunāki, tāpēc nebūs arī tāda vecuma atlaide, kā agrāk varbūt (kad vecie maksā mazāk). prognozēju, ka augstāko līgu spēlētājiem pamatprasme būs vidēji 16/17. un uzvarēs tie, kam 17/18. augstākās līgas atsāks trenēt pamatrpasmes, lai tos 17/18 noturētu

V: Domāju nav tik ļoti jāiespringst uz augstajiem skiliem, tagad jau vēl būs arī lojalitātes bonuss. Varbūt labāk paņemt ar mazākiem un vairāk, lai ir ar ko pie sliktām formām variēt. Kādas domas par lojalitāti?

A: man liekas, ka tāds spļāviens jūrā

V: he he

A: pēc visa spriežot - HT drīzāk centās palielināt randomu, nevis veicināt ilgu spēlētāju turēšanu. ja man jāpērk spēlētājs uz svarīgu spēli - tā viena prasme ir sīkums salīdzinot ar spēlētāju teicamā formā

V: Kā tas palīdz randomam?

A: komandu spēki izlīdzinās, jo visiem spēlētājiem visas prasmes palielinās. taktikas līmeņi ir augšā arī. tur blakus efekti lielāki nekā pamatefekts ;)

V: Bet ja sastāvu tā labi, plānoti rotē, notur spēlētājus 5 kādas sezonas, tad var sanākt tā, ka visam pamatsastāvam ir +1 visos skils, kas, manuprāt, var dot daudz.

A: rēķini, ka nebūs +1, jo pretiniekiem jau arī būs kaut kāda lojalitāte. būs tur teiksim + 0.5

V: Nu jā, bet arī tas jūtas. Šosezon ir tikai +0.5 un ir jūtams.

A: nu bet tas 0.5 ir visiem - gala rezultātā lielāks randoms. (tāpēc, ka izlīdzinās spēki). kā jau teicu - kopumā man patīk HT izmaiņu virziens - saprotu, ka Tev arī?

V: tas gan. Man jā, jo man nav laika bieži pa tirgu ņemties. Un ja meklē kaut ko specifisku, tad tas vēl jo vairāk apgrūtina.


Ierobežotā zīmju skaita dēļ saruna divās daļās. Beigas te: (14354)

2011-11-28 17:11:08, 4052 views

Link directly to this article (HT-ML, for the forum): [ArticleID=14355]

 
 
Rate this page
Server 095