We use cookies - they help us provide you with a better online experience.
By using our website you accept that we may store and access cookies on your device.

Po stopách chromé mysli sběratele vlaječek

Průlet pohnutou minulostí běžného obchodníka s fáborky. Zpověď člověka, jenž byl pohlcen pestrou paletou barev. Člověka, jenž ze spánku křičí stodvacetosm! Člověka, který s HT sdílel čtvrtinu svého života.

Už je tomu šest let, co jsem poprvé objevil HT. Úžasných šest let plných každodenní zábavy. Těch šest let není, dle mého, žádná převratná doba. Jsou tu i hráči „profesně“ starší, ale naopak i hromada těch novějších. Za tu dlouhou dobu mě, ostatně asi jako každého, stihlo několik herních krizí. Ovšem všechny byly přelomové.

První krize mě zastihla zhruba po dvou letech hraní. HT jsem stále moc nerozuměl a do HT komunity jsem se nehrnul, resp. neznal jsem její kouzlo. Tuto krizi mi zažehnal, v podstatě sám, uživatel Minambres. Stačilo se mu jednoho večera zmínit o jedné textové hře šmrncnuté fotbalem a comeback byl na světě. Netrvalo dlouho a u piva se o ničem jiném nemluvilo. Ostatně tak je tomu dodnes :)

No, a jelikož tehdy byl ještě Minambres obstojný agitátor, podařilo se mu naverbovat k „hatečku“ i okolní lid. Někteří časem sic odpadli. Jiní se ovšem drží zuby nehty dodnes a HT se jim stal takřka náboženstvím. Mít na HT přátele, a vůbec mít o HT s kým špekulovat, vymýšlet a bádat mi na dlouhou dobu pomohlo. Nic ovšem netrvá věčně.

Hlavním pilířem druhé krize byla nepřítomnost výsledků, potažmo viditelných pokroků. Samozřejmě, že na vině jsem byl já sám. Tady bych chtěl podotknout, že žádná z krizí mě nikdy nedonutila balancovat na hraně existence týmu. Upadla sice organizace přátelských zápasů (s tím i úzce spojený trénink) a ligové setupy mi byly taky lhostejné. Ale každý týden jsem své svěřence alespoň jednou navštívil:)

Z této letargie mě vytáhl, vám již známý a mně za HT vděčný :D, Minambres a jeho neustálé tendence rozebírat taktiky, tréninky či ratingy. Začal jsem se tedy, o tehdy ještě AK Sadlo, znova pořádně zajímat. A jelikož se týdenní dávka práce na HT dá stihnout vcelku rychle, okukoval jsem kde bych, co bych. A tehdy jsem přičichnul k mánii zvané flagchasing.

Zprvu jsem zlehka každý čtvrtek rozhazoval žádosti zámořským týmům. No ne zcela úspěšně. Posléze jsem začal zkoušet štěstí v různých federačních loteriích. I tam se mi ale moc valně nevedlo. Jediné co jsem zvládl, byla komplet venkovní sbírka Evropy. K smíchu, že ano:D Inu sebral jsem odvahu a střípky mé chatrné angličtiny smetl na hromádku. Sepsal jsem pár naivních vět a zaspamoval pár obyvatel Kyrgyzstánu. Světe, div se! Jeden se chytil :). Spolupracujeme dodnes. On spokojen, já chvíli taky.

V tomto momentě jsem nevědomky přešel od flagchasingu k flagtradingu. Kyrgyzstán na pár týdnů utišil touhu po vzácných praporcích. Po čase jsem ale zjistil, že samotným Kyrgyzstánem svět nezbořím. Ponořil jsem se tedy do staré pošty hledajíc kdysi úspěšné rekomando do Asie:) A povedlo se. Ze strachu z neúspěchu jsem raději neměnil ani slůvko a vrazil prst do seznamu zemí. Sýrie. Pěkná země říkal jsem si, zkusme tedy štěstí. Zase trošku nepovoleného spamu a týden čekání. Tentokráte se ozvali dva.

Tehdy jsem si říkal, že s tímhle si musím vystačit na obchody TOP30 doma i venku. Opak byl pravdou. Souběžně s nástupem syrského dua do mých služeb jsem vstoupil do ČSFF (94099). Federace plné soutěží, her a zábavy vůbec. Tohle byl pád železné opony. Otevřely se mi úplně nové obzory. Jelikož jsem byl vedení velmi vděčný za jejich pracovitost a za fakt, že mě to tam tak baví, rozhodl jsem se přispět jim občas nějakou tou vlajkou. Ať jim ta federace vzkvétá, že jo. Asi víte, kam to směřuje. Tam soutěž, tam loterie, tamhle kvíz. A tři hosti rozebráni:)

A tak jsem nakonec sáhl do odpadkového koše podruhé. Dopis stále ve skvělé formě. Prst do mapy. A už jsem obepisoval Barbados. O týden později už byl Barbadosan testován:) Inu snad bude sekat dobrotu jako jeho kolegové z Asie a Středního východu.

Co se týče mých protřelých metod, je třeba podotknout, že nejsou v rámci HT regulí zcela "košer". Kdyby se totiž mezi mými potencionálními obětmi našel jedinec, kterého by moje zpráva popudila, tak se mohlo s klidem stát, že jsem mohl být nahlášen svémocnému staffu a následně být bit. Ať už jemnějším způsobem v podobě banu či poněkud ostřeji - zamknutím týmu. Je tedy třeba zmínit, že úspěchu se nedoberete bez pořádné dávky štěstí.

Toliko k mému HT životopisu. Možná Vás zaráží, že jsem se ani slovem nezmínil, kolika soutěžemi jsem prošel, neb v jaké jsem vůbec ligové úrovni. Je to jednoduše proto, že HT jako takový, se pro mě stal honem za všemi prapory HT světa. To co má hra nabízet primárně jsem odsunul na druhou kolej. Vůbec to ale nevadí, protože mi tahle zábava vydrží ještě na 8 sezon :)

No snad nepřijde krize…

2012-10-17 18:06:18, 924 views

Link directly to this article (HT-ML, for the forum): [ArticleID=15924]

 
 
Rate this page
Server 095