Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

It was a sunny day at the stadium today. For some players the sunny weather was bad news. It made Powerful and Quick players a bit sluggish. For Technical players, it was instead an advantage, allowing them to shine on the pitch. Lojtarët në vijim dolën në fushë: Bützberger - Henselmeier, Malski, Hedelfingen - 智忠 (Zhizhong), Remeňár, Paschmanns, Wenk, Nylund - Mota Cunha, Derschau.

Përzgjedhja: Canti - Bottura, Loprais, Martinho - Duisenberg, Obzejta, De Wandeler, Falla, Garriga - Myslík, Maierean.

Të dyja ekipet rreshtuan lojtarët me një formacion 3-5-2. Jan Malski për pak sa nuk i dha avantazhin Ostwestfalen me një skemë të zgjuar në goditjen e dënimit, në minutën e 17:të. Topi fërkoj traversën nga sipër dhe doli jashtë. Ivan Loprais i Moretties kapi në befasi Filip Duisenberg me një pasim të paptritur. Fatkeqësisht, lojtari që mori topin u hutua gjithashtu dhe nuk mundi ta shfrytëzonte këtë rast dhe të shënonte. Ostwestfalen ishin fare pranë golit me anën e Jan Malski i cili kaloi rrufeshëm nga e majta. Gjithsesi rasti u shua kur ai goditi sipër traversës në minutën e 33:të. Një pasim i çuditshëm në ajër nga Paskal De Wandeler për pak sa nuk përfundoj në gol por Filip Duisenberg nuk u tregua i aftë për të shfrytëzuar pasimin në kohën e duhur. Një faull pas 36 minutave, rezultoi në një goditje dënimi. Jan Malski gjuajti si me magji, duke i dhënë ekipit vendas epërsinë, 1 me 0. Portjeri që ngeli në vënd si pabuks po tund kokën nga inati. Rezultati i pjesës së parë ishte 1 - 0. Ostwestfalen, zotëruan topin në masën prej 58 përqind, duke dominuar ndeshjen.

Danilo Mota Cunha pati një mundësi fantastike për të thelluar rezultatin për Ostwestfalen në minutën e 47:të, por gjuajti topin mbi traversë. Albitri i dha lojtarit të Ostwestfalen, 張 (Zhang) 智忠 (Zhizhong), kartonin e verdhë pas një faulli posaçërisht të keq. I dëmtuari po përplas dorën në tokë nga dhimbjet. Një harkim nga goditja e dënimit e ekzekutuar nga Jan Malski për pak sa nuk përfundoj në rrjetë për Ostwestfalen por portieri mik çuditërisht arriti ta kapte topin. Një sulm i shpejtë nga ana e majtë e fushës e çoi epërsinë e Ostwestfalen në 2 - 0, kur 張 (Zhang) 智忠 (Zhizhong) shënoi me aftësi duke gjuajtur nga një kënd i ngushtë. Tifozët vëndas e humbën fare dhe duket sikur do futen në fushë. Në të 78:të minutë, Ostwestfalen ndihej mjaft i sigurtë dhe bëri ndryshim taktikorë. Feddo Paschmanns dhe Ingemar Nylund morrën pozicionet e njëri tjetrit në fushë. Ndeshja përfundoi 2 - 0. Ostwestfalen zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 64 përqind.

Lojtari më i mirë i Ostwestfalen ishte Wolfhard Hedelfingen. Nga ana tjetër, Feddo Paschmanns pati një ditë të keqe. Lojtari më dominues i Moretties ishte padyshim Gherardo Canti. Por, Marcin Obzejta bëri lojë të papëlqyeshme.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha mirë (Lartë) mediokër (Sh. ulët) 27 17 7/20 5/20
Mbrojtja Djathtas klas botëror (Sh. ulët) brilant (Ulët) 49 42 13/20 11/20
Mbrojtja Qëndrore madhështor (Sh. lartë) brilant (Lartë) 48 43 12/20 11/20
Mbrojtja Majtas mbinatyror (Lartë) brilant (Sh. lartë) 55 44 14/20 11/20
Sulmi Djathtas mirë (Ulët) mirë (Ulët) 26 26 7/20 7/20
Sulmi Qëndror fenomenal (Sh. ulët) mirë (Sh. ulët) 33 25 9/20 7/20
Sulmi Majtas mirë (Sh. lartë) pranueshëm (Ulët) 28 22 7/20 6/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja pranueshëm (Sh. lartë) shkëlqyer (Sh. ulët) 24 29 6/20 8/20
Sulmi pranueshëm (Ulët) mediokër (Lartë) 22 19 6/20 5/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Jan Malski 36'
2 - 0  張 (Zhang) 智忠 (Zhizhong) 78'
張 (Zhang) 智忠 (Zhizhong) 59'
Ndryshim pozicioni Jashtë  Ingemar Nylund
Brenda  Feddo Paschmanns
78'

Mbajtja e topit

58%
42%
64%
36%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
9 3

2 Sulmi Majtas 0
1 Sulmi Qëndror 1
3 Sulmi Djathtas 0
3 Tjetër 0
0 Rastet speciale 2
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
25
30
35
1 - 0
40
45
45
50
55
Karton i verdhë
60
65
70
75
2 - 0
Ndërrim
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja pranueshëm (Sh. lartë) shkëlqyer (Sh. ulët) 24 29 6/20 8/20
Sulmi pranueshëm (Ulët) mediokër (Lartë) 22 19 6/20 5/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve pranueshëm (Ulët) pranueshëm (Sh. ulët) 22 21 6/20 6/20
Mesfusha mesatare mirë (Lartë) mediokër (Sh. ulët) 27 17 7/20 5/20
Mbrojtja mesatare klas botëror (Lartë) brilant (Lartë) 51 43 13/20 11/20
Sulmi mesatar shkëlqyer (Sh. ulët) mirë (Sh. ulët) 29 25 8/20 7/20
Mesatarja totale fenomenal (Sh. lartë) mirë (Sh. lartë) 36 28 9/20 8/20

Rreshtimi
 
 
Server 095