Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Tigers 7 - 0 Skyfire

It was an exceptionally sunny day for the crowd that came out to the stadium today. It was a sunny day and the technical players could roll the ball around with ease. Those that had to chase after the ball found the weather less appealing, it especially stymied the game of Powerful and Quick players. Formacioni i parë: Schrøder - 岩崎 (Iwasaki), Mir Bagheri, 山口 (Yamaguchi) - 上田 (Ueda), Bin Syed Al-Khattab, 吉田 (Yoshida), Mosheua, Bendahmani - 山崎 (Yamazaki), 中村 (Nakamura).

Në fushë ndodhen: Parsi - Iribarne, Zsebők, Siffredi, Alecrim - 金澤 (Kanazawa) - Gadorosi, Kylmänen, 三浦 (Miura).

Susukino Tigers zbriti në fushë me një formacion 3-5-2. Kurse miqtë, Skyfire FC, vendosën të rreshtohen me një 4-1-3. Për këtë ndeshje, Tigers kishte vendosur të përdorë aftësinë për kundërsulm saherë që ishte e mundur. Kundërsulmi ishte arma e zgjedhur nga Skyfire në ndeshje e sotme. Yaser Bin Syed Al-Khattab i dha Tigers epërsinë, 1 - 0, kur doli fitues në dyluftimet me mbrojtësit qendrorë të ekipit vizitues dhe e dërgoi topin te shtylla e djathtë e portierit, e pamundur për tu kapur prej tij. Hadi Bendahmani i Tigers dërgoi një kros të rrezikshëm nga e majta por mbrojtja mike arriti ta largonte topin. Albitri i dha lojtarit të Skyfire, 泰士 (Yasushi) 金澤 (Kanazawa), kartonin e verdhë pas një faulli posaçërisht të keq. I dëmtuari po përplas dorën në tokë nga dhimbjet. Lojtari i Tigers, 将士 (Masashi) 山口 (Yamaguchi), u ndëshkua pas një faulli në një dyluftim për topin në ajër. Në minutën e 31, si rezultat i një sulmi të mirë nga krahu i djathtë,Yaser Bin Syed Al-Khattab i Tigers, ishte i lumtur të shënojë 2 - 0 pasi arriti të gjuajë topin mes këmbëve të portierit që i vinte përballë. Një kombinim madhështor në qendër rezultoi që 将士 (Masashi) 山口 (Yamaguchi) i Tigers të rrisë epërsinë në 3 - 0. Lojtarit të Skyfire, István Zsebők, iu dha kartoni i verdhë në minutën e 36:të pasi rrafshoj në tokë një kundërshtar në dyluftim për topin. Houman Mir Bagheri duhet të kishte thelluar rezultatin e ekipit të tij në minutën e 38:të, por një pritje e shkëlqyer nga Valter Parsi mbajti miqtë në lojë. 3 - 0 ishte rezultati pas pjesës së parë. Tigers zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 91 përqind.

Në minutën e 52 të ndeshjes, mbrojtjes qendrore të vizituesve nuk i mbeti asgjë tjetër përveç se të shikojë depërtimin e Yaser Bin Syed Al-Khattab, i cili shënoi për Tigers. 4 - 0. Ky ishte goli i tretë i tij në këtë ndeshje - një hat trick për Yaser Bin Syed Al-Khattab. Gjërat po keqësoheshin për ekipin vizitues kur Tigers shënoi edhe njëherë për të ndryshuar rezultatin në 5 - 0, pas një sulmi nga e majta që solli edhe golin nga 健太郎 (Kentaro) 中村 (Nakamura), pas 57 minutave. Në minutën e 60, Tigers rriti epërsinë në 6 - 0, kur mbrojtësit vizitues e humbën topin kundrejt Yaser Bin Syed Al-Khattab, i cili erdhi nga e majta, gjakftohtësisht kaloi portierin dhe shënoi. I kënaqur me zhvillimin e ndeshjes, trajneri i Tigers lejoi që Juan Vito të hyjë në vend të 馨 (Kaoru) 山崎 (Yamazaki) pas 63 minutave. Pas 67 minutash, Houman Mir Bagheri rriti avantazhin e Tigers, 7 - 0, kur ai dërgoi topin në rrjetë me kokë mbas një krosimi nga e djathta. Trajneri i Tigers ishte i kënaqur me zhvillimin e ndeshjes por prapë donte të ndryshonte përzgjedhjen. Pas 69 minutave, Felipe Gaytán hyri në vend të 晶平 (Shohei) 上田 (Ueda). Lojtarët e Skyfire dukeshin të pasigurtë në atë sesi të luanin dhe organizimi i tyre ishte pranueshëm. Kur Houman Mir Bagheri u zëvendësua në minutën e 74:të, ai ngushëllonte veten me faktin se ekipi i tij ishte në epërsi. Bunyod Olimov ishte zëvendësimi. Arbitri vendosi të jepte 2 minuta shtesë, duke i dhënë tifozëve një shpresë të vogël që ekipi i tyre do kishte mundësi të bënte edhe një sulm tjetër para se ndeshja të përfundonte. Mbas 89 minutash të luajtura, Juan Vito mund të shënonte për Tigers kur sulmoi nga e majta por topi i harkuar prej tij ishte më lartë sesa duhej dhe kaloj sipër traversës. Ndeshja përfundoi 7 - 0. Dyzetë e pesë minutat u dominuan nga Tigers, me një zotërim të topit prej 92 përqind.

Lojtari i Tigers që luajti më së miri, ishte Yaser Bin Syed Al-Khattab. Por, Werner Schrøder ishte dëshpërues. Lojtari më i mirë i Skyfire ishte Valter Parsi. Nga ana tjetër, loja e Gian Paolo Siffredi ishte jashtëzakonisht e dobët.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha shkëlqyer (Sh. lartë) katastrofë (Lartë) 32 3 8/20 1/20
Mbrojtja Djathtas madhështor (Sh. lartë) shkëlqyer (Ulët) 48 30 12/20 8/20
Mbrojtja Qëndrore brilant (Sh. lartë) mirë (Sh. ulët) 44 25 11/20 7/20
Mbrojtja Majtas brilant (Sh. ulët) pranueshëm (Sh. lartë) 41 24 11/20 6/20
Sulmi Djathtas fenomenal (Ulët) pashpresë (Ulët) 34 6 9/20 2/20
Sulmi Qëndror fenomenal (Sh. ulët) dobët (Sh. ulët) 33 13 9/20 4/20
Sulmi Majtas fenomenal (Ulët) pashpresë (Lartë) 34 7 9/20 2/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja shkëlqyer (Lartë) dobët (Ulët) 31 14 8/20 4/20
Sulmi shkëlqyer (Ulët) varfër (Ulët) 30 10 8/20 3/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Kundër-sulme Kundër-sulme
Aftësia e taktikës madhështor mediokër 12 5 12/20 5/20
Stili i lojës 40% sulmues 100% mbrojtës
 

Mbajtja e topit

91%
9%
92%
8%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
10 0

4 Sulmi Majtas 0
4 Sulmi Qëndror 0
2 Sulmi Djathtas 0
0 Tjetër 0
0 Rastet speciale 0
««
Mesatarja
0
5
1 - 0
10
15
Karton i verdhë
20
25
30
Karton i verdhë
2 - 0
3 - 0
35
Karton i verdhë
40
45
45
50
4 - 0
55
5 - 0
60
6 - 0
Ndërrim
65
7 - 0
Ndërrim
70
Çoroditje
Ndërrim
75
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja shkëlqyer (Lartë) dobët (Ulët) 31 14 8/20 4/20
Sulmi shkëlqyer (Ulët) varfër (Ulët) 30 10 8/20 3/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Kundër-sulme Kundër-sulme
Aftësia e taktikës madhështor mediokër 12 5 12/20 5/20
Stili i lojës 40% sulmues 100% mbrojtës

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve shkëlqyer (Ulët) mirë (Ulët) 30 26 8/20 7/20
Mesfusha mesatare shkëlqyer (Sh. lartë) katastrofë (Lartë) 32 3 8/20 1/20
Mbrojtja mesatare madhështor (Sh. ulët) mirë (Ulët) 45 26 12/20 7/20
Sulmi mesatar fenomenal (Sh. ulët) varfër (Sh. ulët) 33 9 9/20 3/20
Mesatarja totale mahnitës (Sh. ulët) dobët (Sh. ulët) 37 13 10/20 4/20

Rreshtimi
 
 
Server 095