Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

It was a cloudy day at the stadium today. Formacioni i parë: Kemler - Gogushev, Carli, Bulie - Valois, Czapla, Robertsson, Bom, Wohnfurter - Bytner, Ures.

Lojtarët në vijim ishin zgjedhur: Santacreu - Dryka, Woakes, Raffaelli - Shirvani, Diepenbrock, Balasco, Dykiel, Garcés - Byers, Lebiedowicz.

Të dyja ekipet rreshtuan lojtarët me një formacion 3-5-2. Balbino Ures i Kurczaki e dinte fare mirë se çfarë po bënte kur priti me qetësi të rrëmbente topin në kohën e duhur. Nuk do të ketë mundësi më të mirë për të se kjo që pati, por gjuajtja e tij u prit mjeshtërisht nga porjteri. Miqtë kishin rastin të shënonin golin e avantazhit nga një goditje dënimi në minutën e 37. Të gjithë mbetën sy hapur kur portieri vendas Guillaume Kemler, u hodh në krahun e duhur dhe u përplas me shtyllën mbas largimit të topit me majën e gishtave. Heroi u çua në këmbë nën duartrokitjen e të pranishëmve. Balbino Ures u afrua drejt portës nga e djathta me qëllimin e vetëm për të kaluar Kurczaki në avantazh por silura e tij tronditi traversën. Në pushim rezultati ishte 0 - 0. Kurczaki mbajtën topin në masën prej 51 përqind.

Lojtari i Kubolandia, Cameron Byers, kishte rastin të çonte miqtë në epërsi kur në minutën e 47:të tentoi të kapte një pasim të dërguar në thellësi drejt zonës por Guillaume Kemler doli me shpejtësi nga porta dhe ja rrëmbeu topin nga këmbët. Të dy lojtarët u përplasën nga inercia por të dy duken të jenë mirë. Në minutën e 51:të të ndeshjes, lojtari i Kubolandia, Renzo Balasco, u rrëzua në mënyrë dramatike buzë zonës së rreptësisë, sidoqoftë arbitri ndëshkoi Renzo Balasco për simulim. Pas 56 minutash të luajtura, Paolo Carli i dha epërsinë ekipit vendas 1 - 0 pas një sulmi nga e djathta. Turrma humbi qetësinë që e kishte zënë dhe në stadium shperthyen fishekzjarret. Cameron Byers tentoi të shënonte në minutën e 57 pas një depërtimi të bukur drejt zonës së rreptësisë, por mbrojtja e majtë e miqve arriti të shuajë iniciativën e tij dhe topi u largua jashtë rrezikut. Mbas një përpjekje të mirë në qëndër, Balbino Ures mund të kishte mbyllur lojën në minutën e 73:të, por gjuajtja e tij zuri shtyllën. Ai nuk po ju beson syve! Balbino Ures i Kurczaki pa sesi gjuajtja e tij e mirë zuri traversën e portierit kundërshtar. Një sulm i realizuar nga disa pasime të bukura nga shokët e tij të ekipit në qëndër në minutën e 82:të. Po afrohej fundi i ndeshjes, dhe arbitri vendosi të caktonte 1 minuta shtesë. Ndeshja përfundoi 1 - 0. Zotërimi i topit ishte i njëjtë për të dy ekipet gjatë dyzet e pesë minutave.

Lojtari i Kurczaki që luajti më së miri, ishte Kuba Bytner. Por, Patrik Wohnfurter bëri lojë të papëlqyeshme. Bronisław Lebiedowicz pati një paraqitje të shkëlqyeshme për Kubolandia. Nga ana tjetër, Alessio Raffaelli pati një ditë të keqe.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha fenomenal (Sh. lartë) fenomenal (Ulët) 36 34 9/20 9/20
Mbrojtja Djathtas madhështor (Lartë) brilant (Sh. ulët) 47 41 12/20 11/20
Mbrojtja Qëndrore madhështor (Sh. ulët) mahnitës (Sh. lartë) 45 40 12/20 10/20
Mbrojtja Majtas madhështor (Sh. lartë) mahnitës (Sh. lartë) 48 40 12/20 10/20
Sulmi Djathtas fenomenal (Sh. lartë) brilant (Sh. lartë) 36 44 9/20 11/20
Sulmi Qëndror brilant (Lartë) brilant (Ulët) 43 42 11/20 11/20
Sulmi Majtas mahnitës (Sh. ulët) mahnitës (Ulët) 37 38 10/20 10/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja brilant (Sh. lartë) fenomenal (Lartë) 44 35 11/20 9/20
Sulmi mahnitës (Ulët) shkëlqyer (Lartë) 38 31 10/20 8/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral 100% sulmues
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Paolo Carli 56'
Renzo Balasco 51'

Mbajtja e topit

51%
49%
50%
50%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
5 4

0 Sulmi Majtas 0
2 Sulmi Qëndror 0
2 Sulmi Djathtas 2
0 Tjetër 2
1 Rastet speciale 0
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
25
30
35
40
45
45
50
Karton i verdhë
55
1 - 0
60
65
70
75
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja brilant (Sh. lartë) fenomenal (Lartë) 44 35 11/20 9/20
Sulmi mahnitës (Ulët) shkëlqyer (Lartë) 38 31 10/20 8/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral 100% sulmues

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve mirë (Lartë) mediokër (Sh. lartë) 27 20 7/20 5/20
Mesfusha mesatare fenomenal (Sh. lartë) fenomenal (Ulët) 36 34 9/20 9/20
Mbrojtja mesatare madhështor (Lartë) mahnitës (Sh. lartë) 47 40 12/20 10/20
Sulmi mesatar mahnitës (Lartë) brilant (Sh. ulët) 39 41 10/20 11/20
Mesatarja totale brilant (Sh. ulët) mahnitës (Ulët) 41 38 11/20 10/20

Rreshtimi
 
 
Server 095