Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

We had overcast weather free of rain at the stadium today. Lojtarët në vijim dolën në fushë: Fattori - Birgersson, Crimmons, Stoyanov - Ulflund, Hjertling, Sidenbeck, Niklasson, Svantesson - Al Amenah, Perrin.

Formacioni i parë: Ristić - Zaitegui, Leemhuis, Monno, Hernández - Podmaniczky, Puerto Collado, Sarvi, Frescura - Möllerflod, Hillström.

Do jetë një dyluftim midis dy interpretime të ndryshme të futbollit, meqë ekipi vendas e filloi ndeshjen me formacionin 3-5-2 kurse miqtë preferuan një 4-4-2. Dukej se kundërsulmet ishin strategjia e parapëlqyer e Krilles. Harald Perrin për pak sa nuk shënoi në portën e tij kur zgjati këmbën drejt topit në momentin e gabuar, por topi zuri në shtyllë dhe u kap nga portieri. Nuk kuptohen ndonjëherë lojtarë të tillë në lojën e tyre. Countrycrown kaloi në epërsi në minutën e 22 të lojës 1 me 0, kur Josef Hjertling mori një pasim elegant në thellësi dhe me një gjysmë goditjeje në ajër e dërgoi topin mu nën traversë. Tifozët vëndas shpërthyen nga gazëllimi. Kur Fayz Al Amenah u zëvendësua në minutën e 23:të, ai ngushëllonte veten me faktin se ekipi i tij ishte në epërsi. Christian Fjällen ishte zëvendësimi. Duke dashur të ruajë epërsinë e saj, Countrycrown ndryshuan taktikën e lojës pas 23 minutave. Kur ora e ndeshjesh shënonte 23 minuta, Countrycrown u riorganizua për tu përpjekur të mbajë inisiativën në lojë. Johan Ulflund i dha pesçen Torbjörn Niklasson kur po ndërronin posicionet qe kishin në ekip. Në minutën e 23:të, lojtarët e Countrycrown morrën instruksione të reja sesi të mbajnë nën kontroll lojën. Vizituesit nuk pranuan të dorëzoheshin dhe në minutën e 25, Olli Sarvi shënoi golin e barazimit 1 - 1 pas një pasimi të përsosur nga e djathta. Mbas 27 minutash, Gabriele Frescura depërtoi me sprint midis mbrojtësave dhe pasoi për te Malcolm Hillström por portieri grushtoi gjuajtjen e tij jashtë rrezikut. Mbrojtja e Krilles dërgoi një top të lartë drejt qëndrës në një kundërsulm të bukur por gjuajtja e Jaime Puerto Collado u kap nga krahët e portierit i cili u hodh në maksimum për të kapur gjuajtjen të lehtë por preçize. Countrycrown ishin fare pranë golit me anën e Teofil Svantesson i cili kaloi rrufeshëm nga e majta. Gjithsesi rasti u shua kur ai goditi sipër traversës në minutën e 38:të. Ekipet shkuan në pushim me rezultatin 1 - 1. Countrycrown, zotëruan topin në masën prej 57 përqind, duke dominuar ndeshjen.

Vasil Stoyanov për pak sa nuk i dha avantazhin Countrycrown me një skemë të zgjuar në goditjen e dënimit, në minutën e 66:të. Topi fërkoj traversën nga sipër dhe doli jashtë. Në minutën e 74:të, Krilles përpak sa nuk mori epërsinë, kur Anfred Leemhuis depërtoi nga e djathta, por Luigi Fattori arriti të presë gjuajtjen e rrezikshme. Reparti i mbrojtjes së Countrycrown krijoj një kundërsulm që i dha Harald Perrin një mundësi të mirë për të shënuar por gjuajtja e tij fërkoj traversën e sipërme dhe doli jashtë. Ai ra në gjunj i dëshpëruar. 78 minuta loje dhe Krilles ndërtuan një kundërsulm por Olli Sarvi goditi lehtshëm nga e majta dhe portjeri I vëmëndshëm priti topin pa vështirësi. Krilles kaluan përpara në minutën e 80 të lojës, kur shënuan 1 - 2 pas një loje elegante në qendër. Golëshënues ishte Olli Sarvi. Edhe pse i tërë ekipi mundohej të linte një përshtypje të mirë, Dennis Crimmons u veçua si problematik dhe pas 80 minutave i duhej të braktiste fushën. Alioune Sissoko iu dha mundësia të ndihmojë ekipin. Në minutën e 81:të, traineri i Countrycrown vendosi të provoj një zëvëndësim për të ndryshuar ndeshjen. Viktor Starší hyri me buzëqeshje, Håkan Birgersson braktisi braktisi fushën i inatosur. Udhëheqja e Countrycrown iu dorëzua Johan Ulflund. 86 minuta të luajtura, Vasil Stoyanov ishte fare pranë barazimit me një goditje të rrezikshme që kaloi mbi traversë. Krilles ishin në gjëndje të krijonin disa kundërsulme si ai në minutën e 87:të që përfundoi me një goditje dënimi në një pozicion të rrezikshëm.Jaime Puerto Collado goditi bukur por topi kaloi mbi traversën e portës. Arbitri shpalli që koha shtesë do të ishte rreth 1 minuta. Kjo do të thonte që kishte akoma mundësi për një apo dy sulme para përfundimit të ndeshjes! Pas 89 minutash lojë, Harald Perrin barazoi për Countrycrown gjatë një sulmi të bukur nga e djathta. Pas 91 minutave rezultati ishte i barabartë, pra ndeshja u vazhdua me kohën shtesë. Countrycrown zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 57 përqind.

Minuta e 103 gjeti ekipin vendas në epërsi 3 - 2 pas një depërtimi nga e majta. Shënues për Countrycrown ishte Vasil Stoyanov i cili hoqi bluzen nga gëzimi dhe nxorri trupin e tij muskuloz ku duket qartë tatuazhi i një djali. Le të shpresojmë që do jetë vëllai i vet. Johan Ulflund kishte mundësinë të thellonte rezultatin për Countrycrown por goditi rrjetën e jashtme, mbasi u lirua nga mbrojtësi nga e majta në minutën e 106:të. Vizituesit vazhdonin presingun për të arritur barazimin dhe në minutën e 109 Tryggve Möllerflod u gjet i vetëm përballë portierit. Megjithatë Luigi Fattori arriti të priste topin e goditur drejt portës në dy kohë. Ndeshja përfundoi 3 - 2. Lojtari më i rëndësishëm i Countrycrown ishte Harald Perrin. Por, Christian Fjällen ishte dëshpërues. Lojtari më dominues i Krilles ishte padyshim Ognjen Ristić. Nga ana tjetër, Olli Sarvi pati një ditë të keqe.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha brilant (Sh. lartë) shkëlqyer (Sh. lartë) 44 32 11/20 8/20
Mbrojtja Djathtas klas botëror (Sh. lartë) legjendar (Sh. lartë) 52 68 13/20 17/20
Mbrojtja Qëndrore kolosal (Ulët) legjendar (Sh. lartë) 58 68 15/20 17/20
Mbrojtja Majtas madhështor (Sh. lartë) klas botëror (Lartë) 48 51 12/20 13/20
Sulmi Djathtas shkëlqyer (Sh. lartë) brilant (Lartë) 32 43 8/20 11/20
Sulmi Qëndror brilant (Sh. ulët) mbinatyror (Sh. lartë) 41 56 11/20 14/20
Sulmi Majtas legjendar (Lartë) madhështor (Sh. lartë) 67 48 17/20 12/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja madhështor (Sh. ulët) klas botëror (Sh. ulët) 45 49 12/20 13/20
Sulmi fenomenal (Sh. ulët) brilant (Ulët) 33 42 9/20 11/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Kundër-sulme
Aftësia e taktikës (ska taktik) legjendar (ska taktik) 17 17/20
Stili i lojës neutral neutral
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Josef Hjertling 22'
1 - 1  Olli Sarvi 25'
1 - 2  Olli Sarvi 80'
2 - 2  Harald Perrin 89'
3 - 2  Vasil Stoyanov 103'
Formacioni Jashtë  Fayz Al Amenah
Brenda  Christian Fjällen
Normal Nga  I avancuar
SUD  Nga  MBQD
3-5-2  Nga  4-5-1
23'
Sjellje Harald Perrin
Normal  Nga  Drejt krahut
23'
Ndryshim pozicioni Jashtë  Torbjörn Niklasson
Brenda  Johan Ulflund
23'
Sjellje Johan Ulflund
I avancuar  Nga  Drejt krahut
23'
Formacioni Jashtë  Dennis Crimmons
Brenda  Alioune Sissoko
MBQ  Nga  SUQ
4-5-1  Nga  3-5-2
80'
Ndërrim Jashtë  Håkan Birgersson
Brenda  Viktor Starší
81'

Mbajtja e topit

57%
43%
57%
43%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
11 9

3 Sulmi Majtas 1
5 Sulmi Qëndror 3
2 Sulmi Djathtas 2
1 Tjetër 1
0 Rastet speciale 2
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
1 - 0
Ndërrim
Sjellje e re
Ndërrim
Sjellje e re
25
1 - 1
30
35
40
45
45
50
55
60
65
70
75
80
1 - 2
Ndërrim
Ndërrim
85
2 - 2
90
90
95
100
3 - 2
105
110
115
120
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja madhështor (Sh. ulët) klas botëror (Sh. ulët) 45 49 12/20 13/20
Sulmi fenomenal (Sh. ulët) brilant (Ulët) 33 42 9/20 11/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Kundër-sulme
Aftësia e taktikës (ska taktik) legjendar (ska taktik) 17 17/20
Stili i lojës neutral neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve madhështor (Sh. ulët) klas botëror (Lartë) 45 51 12/20 13/20
Mesfusha mesatare brilant (Sh. lartë) shkëlqyer (Sh. lartë) 44 32 11/20 8/20
Mbrojtja mesatare mbinatyror (Sh. ulët) jashtë-tokësor (Ulët) 53 62 14/20 16/20
Sulmi mesatar madhështor (Lartë) klas botëror (Sh. ulët) 47 49 12/20 13/20
Mesatarja totale madhështor (Sh. lartë) madhështor (Sh. lartë) 48 48 12/20 12/20

Rreshtimi
 
 
Server 096