Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

TottiKhan 6 - 0 AIR

The rain was pouring down at the stadium today. While a boggy pitch like this was an advantage for physical players, it really didn't help those who relied on speed or technique. Në fushë ndodhen: Tabin - Altan, Chengelay, Isuke - Dologhon, Erdene, Zorig, Arigh, Chengelay - Enkhbaatar, Javaa.

Përzgjedhja: Tomasino - Coco - Mordente, Arcella, Spolaore, Brusadelli, De Col - Musone, Saracino.

Gengis TottiKhan filloi ndeshjen me një formacion 3-5-2, kurse Apex Italian Racing u rreshtua me një 1-5-2. TottiKhan patën një rast të mirë për të kaluar në avantazh me anën e Mangu Chengelay i cili depërtoi nga krahu i majtë por bëri një gjuajtje të lehtë dhe topi përfundoi drejt në duart e Basilio Tomasino. Toghrul Arigh depërtoi bukur me sprint në minutën e 20, por u ndalua më vonë nga Ugo Maria Coco. Lojtarit të AIR, Marco Mordente, iu dha kartoni i verdhë në minutën e 23:të pasi rrafshoj në tokë një kundërshtar në dyluftim për topin. Në minutën e 29-të shpërthyen brohoritjet kur Mingmongmang Enkhbaatar gjeti hapësira në mbrojtjen qendrore të vizituesve dhe shënoi, 1 - 0 për TottiKhan. Një sulm i shpejtë nga ana e majtë e fushës e çoi epërsinë e TottiKhan në 2 - 0, kur Kitbuqa Altan shënoi me aftësi duke gjuajtur nga një kënd i ngushtë. Tifozët vëndas e humbën fare dhe duket sikur do futen në fushë. Dojoodorj Javaa e rriti epërsinë e TottiKhan në 3 - 0 me një gjuajtje të flaktë nga pika e bardhë. 3 - 0 ishte rezultati pas pjesës së parë. Dyzetë e pesë minutat u dominuan nga TottiKhan, me një zotërim të topit prej 68 përqind.

Lojtari i TottiKhan, Dojoodorj Javaa ekzekutoi penalltinë ashtu siç duhej për të mposhtur portierin dhe rritur epërsinë në 4 - 0 pas 48 minutave. Bora Isuke i TottiKhan donte të vazhdonte ndeshjen por në minutën e 56:të erdhi vendimi që ai të zëvendësohet me Muhuli Ogotai. Gjërat po keqësoheshin për miqtë. Në minutën e 61, Toghrul Arigh depërtoi në barrikadën mbrojtëse qendrore për ta rritur epërsinë në 5 - 0. Portjeri mik sla fjalë pa ju thënë mbrojtësave të tij. Në fushë vërehej njëfarë çoroditjeje, pasi lojtarët e AIR nuk gjenin dot pozitat e tyre dhe niveli i tyre i organizimit ra në mediokër. Në minutën e 79 të ndeshjes, mbrojtjes qendrore të vizituesve nuk i mbeti asgjë tjetër përveç se të shikojë depërtimin e Isuke Erdene, i cili shënoi për TottiKhan. 6 - 0. Arbitri shpalli që koha shtesë do të ishte rreth 2 minuta. Kjo do të thonte që kishte akoma mundësi për një apo dy sulme para përfundimit të ndeshjes! Ndeshja përfundoi 6 - 0. TottiKhan mbajtën topin në masën prej 71 përqind.

Lojtari i TottiKhan që luajti më së miri, ishte Toghrul Arigh. Por, Kitbuqa Altan bëri lojë të papëlqyeshme. Agostino Saracino pati një paraqitje të shkëlqyeshme për AIR. Por, Giuseppe Arcella pati një paraqitje katastrofale.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha shkëlqyer (Sh. ulët) dobët (Sh. ulët) 29 13 8/20 4/20
Mbrojtja Djathtas mirë (Lartë) varfër (Sh. lartë) 27 12 7/20 3/20
Mbrojtja Qëndrore shkëlqyer (Sh. lartë) dobët (Lartë) 32 15 8/20 4/20
Mbrojtja Majtas mirë (Sh. lartë) varfër (Sh. lartë) 28 12 7/20 3/20
Sulmi Djathtas dobët (Ulët) mediokër (Sh. lartë) 14 20 4/20 5/20
Sulmi Qëndror dobët (Sh. lartë) fenomenal (Lartë) 16 35 4/20 9/20
Sulmi Majtas mediokër (Sh. ulët) pranueshëm (Sh. lartë) 17 24 5/20 6/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja mediokër (Sh. lartë) dobët (Lartë) 20 15 5/20 4/20
Sulmi dobët (Sh. lartë) mediokër (Sh. ulët) 16 17 4/20 5/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral 100% sulmues
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Mingmongmang Enkhbaatar 29'
2 - 0  Kitbuqa Altan 33'
3 - 0  Dojoodorj Javaa 35'
4 - 0  Dojoodorj Javaa 48'
5 - 0  Toghrul Arigh 61'
6 - 0  Isuke Erdene 79'
Marco Mordente 23'
Ndërrim Jashtë  Bora Isuke
Brenda  Muhuli Ogotai
56'

Mbajtja e topit

68%
32%
71%
29%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
9 0

2 Sulmi Majtas 0
3 Sulmi Qëndror 0
0 Sulmi Djathtas 0
3 Tjetër 0
1 Rastet speciale 0
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
Karton i verdhë
25
1 - 0
30
2 - 0
35
3 - 0
40
45
45
4 - 0
50
55
Ndërrim
60
5 - 0
65
70
Çoroditje
75
6 - 0
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja mediokër (Sh. lartë) dobët (Lartë) 20 15 5/20 4/20
Sulmi dobët (Sh. lartë) mediokër (Sh. ulët) 16 17 4/20 5/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral 100% sulmues

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve dobët (Ulët) dobët (Sh. lartë) 14 16 4/20 4/20
Mesfusha mesatare shkëlqyer (Sh. ulët) dobët (Sh. ulët) 29 13 8/20 4/20
Mbrojtja mesatare shkëlqyer (Sh. ulët) dobët (Sh. ulët) 29 13 8/20 4/20
Sulmi mesatar dobët (Sh. lartë) mirë (Ulët) 16 26 4/20 7/20
Mesatarja totale mirë (Sh. ulët) mediokër (Sh. ulët) 25 17 7/20 5/20

Rreshtimi
 
 
Server 096