Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Due to an all-day shower, the spectators got to see a match on a pitch-turned-bog. While a boggy pitch like this was an advantage for physical players, it really didn't help those who relied on speed or technique. Formacioni i parë: Cantore - Jiménez, 平英 (Pingying), 瑞崇 (Ruichong), 才辉 (Caihui), 伟康 (Weikang) - 恩龙 (Enlong), 俊宏 (Junhong), Corrigan, 长虹 (Changhong) - Indermark.

Përzgjedhja: Van De Keer - 尔楠 (Ernan), 平英 (Pingying), 恩友 (Enyou) - Šalov, 斯晶 (Sijing), Tashi, 儒智 (Ruzhi) - 英宁 (Yingning), 子昆 (Zikun), 兴才 (Xingcai).

Do jetë një dyluftim midis dy interpretime të ndryshme të futbollit, meqë ekipi vendas e filloi ndeshjen me formacionin 5-4-1 kurse miqtë preferuan një 3-4-3. anmalihong po vinte në përdorim disa taktika krijuese në fushë. Minuta e 22:të solli një rast në favor të anmalihong për të kaluar në avantazh mbas një pasimi të mirë drejt qëndrës nga e djathta që nxorri Baudilio Jiménez të vetëm përball portierit, por parabola e tij kaloj topin në anën e gabuar të shtyllës. 管 (Guan) 平英 (Pingying) depërtoj në qëndër të zonës me disa lëvizje të bukura me topin dhe ishte fare pranë shënimit të golit të avantazhit për miqtë në minutën e 33:të, por Pierluigi Cantore mbajti lojën në barazim me ndërhyrjen e tij. anmalihong kishin studiuar çdo gjë në imtësi për mos i lënë shteg shpejtësisë së 杨 (Yang) 斯晶 (Sijing). Kur paraqitej ndonjë rast për të, siç ndodhi kur gjendeshim 39 minuta në lojë, i shpejti 冼 (Xian) 才辉 (Caihui) u nxitua të ndihmonte dhe ndaloi sulmin. Një gabim i mbrojtjes qendrore të vendasve në minutën e 40 i dha mundësinë 杨 (Yang) 斯晶 (Sijing) të shënojë në 0 - 1 për Reus. 管 (Guan) 平英 (Pingying) do rriste epërsinë e miqve sikur goditja e tij e dënimit të shkonte pak më poshtë traversës. Shokët e ekipit duartrokitën iniciativën e tij. Në minutën e 42:të, një lojë fenomenale nga e majta la të lirë Oliver Šalov e Reus të depërtonte dhe të shënonte për vizitorët. Rezultati ishte 0 - 2. Rezultati i pjesës së parë ishte 0 - 2. Kjo pjesë i takoi Reus, e cila zotëroi topin 52 përqind të kohës.

蔡 (Cai) 长虹 (Changhong) po luante mjaftë mirë në krahun e tij. Në minutën e 55:të ai dha një kros në gjysëm lartësie për te 姚 (Yao) 恩龙 (Enlong) i cili goditi gërshër me të parën por çuditërisht portieri arriti ta grushtonte topin jashtë rrezikut me majën e gishtave. 蔡 (Cai) 长虹 (Changhong) i anmalihong, dominoi në kraun e ti dhe vazhdimisht dërgonte topa të mirë në zonën e rreptësisë së kundërshtarëve - Herbert Indermark ia arriti të dërgojë një prej tyre në rrjetë, 1 - 2 në minutën e 63. 冼 (Xian) 才辉 (Caihui) i anmalihong ishte fare pranë golit të barazimit në minutën e 66:të mbas një depërtimi nga krahu i djathtë por topi i goditur prej tij zuri shtyllën. 何 (He) 英宁 (Yingning) tregoi se pse është i rrezikshëm në kundërsulm kur shënoi për Reus në minutën e 67, për ta bërë rezultatin 1 - 3. anmalihong kishte nevoj për lojtarë të freskët në fushë dhe pas 71 minutave Ken Corrigan i lëshoi vëndin Abdelali Khiati. Meqë Ken Corrigan doli nga loja, tranjeri ngarkon 蔡 (Cai) 长虹 (Changhong) me detyrën për të gjuajtur goditjet standarte. Po të mos ishte për njërin nga mbrojtësit vendas, Namgyal Tashi do të shtonte epërsinë e Reus në minutën e 75:të mbas një parabole nga e djathta e cila u ndalua te vija fatale. Lojtarët ishin të lodhur, por kur arbitri shpalli që do kishte edhe 2 minuta shtesë, ata gjithsesi mirëpritën këtë mundësi tjetër për të bërë ndonjë aksion të rëndësishëm. Pierluigi Cantore i mbajti vendasit në lojë me një pritje madhështore kur 管 (Guan) 平英 (Pingying) egzekutoi një gjuajtje të përsosur dënimi drejtë shtyllës së dytë të portës. Lojtari mik nuk po ju beson syve duke tundur kokën. Pas 90 minutave të ndeshjes, 曹 (Cao) 恩友 (Enyou) kishte një rast të shkëlqyer të shtonte epërsinë e miqve kur goditi në ajër një krosim nga e djathta por Pierluigi Cantore ishte në vendin e duhur dhe e largoj topin në korner. Ndeshja përfundoi 1 - 3. Reus zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 54 përqind.

余 (Yu) 俊宏 (Junhong) pati një paraqitje të shkëlqyeshme për anmalihong. Nga ana tjetër, loja e 冼 (Xian) 才辉 (Caihui) ishte jashtëzakonisht e dobët. Lojtari më dominues i Reus ishte padyshim 郑 (Zheng) 子昆 (Zikun). Nga ana tjetër, Oliver Šalov pati një ditë të keqe.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha shkëlqyer (Sh. ulët) shkëlqyer (Sh. lartë) 29 32 8/20 8/20
Mbrojtja Djathtas madhështor (Lartë) brilant (Ulët) 47 42 12/20 11/20
Mbrojtja Qëndrore jashtë-tokësor (Lartë) mahnitës (Sh. ulët) 63 37 16/20 10/20
Mbrojtja Majtas brilant (Lartë) fenomenal (Sh. ulët) 43 33 11/20 9/20
Sulmi Djathtas pranueshëm (Ulët) brilant (Sh. lartë) 22 44 6/20 11/20
Sulmi Qëndror mediokër (Sh. lartë) klas botëror (Sh. lartë) 20 52 5/20 13/20
Sulmi Majtas pranueshëm (Sh. ulët) shkëlqyer (Ulët) 21 30 6/20 8/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja fenomenal (Sh. ulët) shkëlqyer (Lartë) 33 31 9/20 8/20
Sulmi mediokër (Lartë) mirë (Sh. lartë) 19 28 5/20 7/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Luani me kreativitet Normal
Aftësia e taktikës legjendar (ska taktik) 17 (ska taktik) 17/20
Stili i lojës 100% mbrojtës 100% sulmues
 

Të rëndësishmet

0 - 1  杨 (Yang) 斯晶 (Sijing) 40'
0 - 2  Oliver Šalov 42'
1 - 2  Herbert Indermark 63'
1 - 3  何 (He) 英宁 (Yingning) 67'
Ndërrim Jashtë  Ken Corrigan
Brenda  Abdelali Khiati
71'

Mbajtja e topit

48%
52%
46%
54%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
7 10

0 Sulmi Majtas 1
1 Sulmi Qëndror 3
2 Sulmi Djathtas 2
2 Tjetër 3
2 Rastet speciale 1
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
25
30
35
40
0 - 1
0 - 2
45
45
50
55
60
1 - 2
65
1 - 3
70
Ndërrim
75
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja fenomenal (Sh. ulët) shkëlqyer (Lartë) 33 31 9/20 8/20
Sulmi mediokër (Lartë) mirë (Sh. lartë) 19 28 5/20 7/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Luani me kreativitet Normal
Aftësia e taktikës legjendar (ska taktik) 17 (ska taktik) 17/20
Stili i lojës 100% mbrojtës 100% sulmues

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve mediokër (Sh. ulët) mirë (Sh. lartë) 17 28 5/20 7/20
Mesfusha mesatare shkëlqyer (Sh. ulët) shkëlqyer (Sh. lartë) 29 32 8/20 8/20
Mbrojtja mesatare klas botëror (Lartë) mahnitës (Sh. ulët) 51 37 13/20 10/20
Sulmi mesatar pranueshëm (Sh. ulët) brilant (Ulët) 21 42 6/20 11/20
Mesatarja totale fenomenal (Ulët) mahnitës (Sh. ulët) 34 37 9/20 10/20

Rreshtimi
 
 
Server 096