Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Dark skies made the crowd at the stadium today a little nervous, but the rain held off. Formacioni i parë: Glutz - Dijadeu, Jachkelava, Shalwani - Rivas, Joyce, Al-Qarwashy, Androutsopoulos, Al-Khabouri - Lambauer, Silva Barbosa.

Lojtarët në vijim dolën në fushë: Patruno - Yorke, Espina, Owens - Jacob, Satterwhite, Wright, Davis, Hong - Barlotti, Schreiner.

Kur ekipet u futën në fushë, u duk e qartë se të dyja kishin zgjedhur si formacion skemën 3-5-2 në ndeshjen e sotme. Alexandro Silva Barbosa ka fituar talentin për të parashikuar lëvizjet e mbrojtjes kundërshtare gjatë ktyre viteve, dhe ky talent për pak sa nuk dhuroj një gol në minutën e 3:të por portieri arriti t'i rrëmbente topin nga këmbët. Pas 16 minutash, CASUALTIES kaluan në epërsi 0 me 1, kur Taylor Wright përfundoi një gjuajtje nga e majta me një raketë të vërtetë në shtyllën e dytë. Alexandro Silva Barbosa i Alibaba arriti të depërtonte pranë portës në minutën e 18:të të lojës dhe duhet të kishte barazuar por e ngriti topin sipër traversës. Johnny Owens ishte i pari që gjeti kohën e topit të ardhur nga goditja e këndit, por goditja e tij me kokë u grushtua nga portieri. Sidoqoftë, Lester Hong i CASUALTIES arriti të kapte topin e grushtuar dhe shënoi 0-2. Në minutën e 33:të, CASUALTIES gati sa nuk rriti epërsinë e saj kur Andrea Barlotti depërtoi nga e majta. Fatmirësishtë për turmën vendase, portjeri i doli përpara shumë shpejtë dhe i zuri rezen. Në minutën e 37:të, një lojë fenomenale nga e majta la të lirë Milton Yorke e CASUALTIES të depërtonte dhe të shënonte për vizitorët. Rezultati ishte 0 - 3. CASUALTIES kishte rastin të rriste epërsinë kur James Satterwhite gjuajti prej një distance nga e djathta por këndi ishte tepër i ngushtë dhe topi goditi anën e jashtme të rrjetës. 0 - 3 ishte rezultati i pjesës së parë. CASUALTIES zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 54 përqind.

CASUALTIES ishin tërhequr në thellësi dhe patën disa kundërsulme të rrezikshme. Njëri prej tyre që ja vlen të përmëndej ishte ai në minutën e 61:të. Ekipi fitoi një goditje dënimi në një pozicion të mirë por topi i goditur nga Nathan Jacob kaloj fare pranë shtyllës dhe tifozët që reaguan në dëshpërim. Lojtari i CASUALTIES, Mitchell Davis kaloi nëpër mbrojtjen e vendasve në minutën e 64:të dhe i ngeli që vetëm të dërgonte topin në rrjetën e zbuluar kur një mbrojtës rrëshkiti nga e majta dhe largoi topin nga vija fatale. Në minutën e 69:të, lojtarët e CASUALTIES po luftonin shumë nga e majta duke krijuar disa raste për të rritur epërsinë, por çuditërisht nuk po arrinin të shënonin. Po të mos ishte për njërin nga mbrojtësit vendas, Jake Schreiner do të shtonte epërsinë e CASUALTIES në minutën e 83:të mbas një parabole nga e djathta e cila u ndalua te vija fatale. Arbitri shpalli që koha shtesë do të ishte rreth 1 minuta. Kjo do të thonte që kishte akoma mundësi për një apo dy sulme para përfundimit të ndeshjes! Turma vëndase brohoriste kur në minutën e 89:të, kur goditja e bukur e Damián Espina nga një pozicion qëndror u shoqërua me një nga pritjet më të bukura të ditës nga protieri vëndas. Ndeshja përfundoi 0 - 3. Dyzetë e pesë minutat u dominuan nga CASUALTIES, me një zotërim të topit prej 57 përqind.

Lojtari më i rëndësishëm i Alibaba ishte Johannes Lambauer. Nga ana tjetër, loja e Samer Sabry Shalwani ishte jashtëzakonisht e dobët. Lojtari i CASUALTIES që luajti më së miri, ishte Jake Schreiner. Por, Andrea Barlotti ishte dëshpërues.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha mirë (Sh. lartë) fenomenal (Ulët) 28 34 7/20 9/20
Mbrojtja Djathtas madhështor (Sh. lartë) mbinatyror (Sh. ulët) 48 53 12/20 14/20
Mbrojtja Qëndrore klas botëror (Sh. ulët) magjepës (Sh. ulët) 49 69 13/20 18/20
Mbrojtja Majtas klas botëror (Sh. ulët) klas botëror (Sh. lartë) 49 52 13/20 13/20
Sulmi Djathtas mirë (Sh. lartë) mahnitës (Sh. ulët) 28 37 7/20 10/20
Sulmi Qëndror madhështor (Lartë) shkëlqyer (Sh. lartë) 47 32 12/20 8/20
Sulmi Majtas fenomenal (Ulët) fenomenal (Lartë) 34 35 9/20 9/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja mahnitës (Ulët) shkëlqyer (Sh. lartë) 38 32 10/20 8/20
Sulmi fenomenal (Sh. ulët) mirë (Lartë) 33 27 9/20 7/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral
 

Të rëndësishmet

0 - 1  Taylor Wright 16'
0 - 2  Lester Hong 32'
0 - 3  Milton Yorke 37'

Mbajtja e topit

46%
54%
43%
57%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
4 11

2 Sulmi Majtas 4
0 Sulmi Qëndror 1
1 Sulmi Djathtas 3
0 Tjetër 2
1 Rastet speciale 1
««
Mesatarja
0
5
10
15
0 - 1
20
25
30
0 - 2
35
0 - 3
40
45
45
50
55
60
65
70
75
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja mahnitës (Ulët) shkëlqyer (Sh. lartë) 38 32 10/20 8/20
Sulmi fenomenal (Sh. ulët) mirë (Lartë) 33 27 9/20 7/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve pranueshëm (Lartë) mirë (Sh. ulët) 23 25 6/20 7/20
Mesfusha mesatare mirë (Sh. lartë) fenomenal (Ulët) 28 34 7/20 9/20
Mbrojtja mesatare madhështor (Sh. lartë) kolosal (Ulët) 48 58 12/20 15/20
Sulmi mesatar fenomenal (Sh. lartë) fenomenal (Lartë) 36 35 9/20 9/20
Mesatarja totale mahnitës (Sh. ulët) brilant (Ulët) 37 42 10/20 11/20

Rreshtimi
 
 
Server 096