Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Vermoil 1 - 4 BIK

It was a cloudy day at the stadium today. Lojtarët në vijim ishin zgjedhur: Salvador - Castro Martins, Al-Mansoory, Augusto - Côté, Alves, Posser, Almeida Abreu, Iskrenov - dos Santos, Virta.

Lojtarët në vijim dolën në fushë: Dryja - Camarão, Pardo, Bordes - Goupy, Mårtensson, Fjellind, Nyman, Luz - Harper, Colclough.

Ekipet po përgatiteshin për të filluar ndeshjen, të dyja të rreshtuara me formacionin 3-5-2. Ekipi vendas kaloi në epërsi 1 - 0, në minutën e 8, pas depërtimit të Raed Yaarob Al-Mansoory, i cili i vetëm u fut nga krahu i djathtë dhe kaloi topin në formë parabole mbi portierin mik për në rrjetë. Goli i barazimit dukej i sigurtë në minutën e 10 kur Puhi 'Harpan' Harper depërtoi nga e majta, por Raúl Salvador arriti ta shpëtonte portën kur i doli përpara kundërshtarit mjaft shpejt dhe i zuri rrezen e shënimit. Në minutën e 12:të, Bruno Alexandre Posser i Vermoil u mundua të shuante shpresat e kundërshtarëve por gjuajtja e tij nga e majta fërkoj traversën e sipërme dhe doli jashtë. Krahu i djathtë i BIK dukej i rrezikshëm sot dhe në minutën e 19 Edgar Colclough goditi mjaft bukur drejt trekëndëshit të portës, e cila mbrohej nga Raúl Salvador. Portieri u hodh në kohë dhe largoi topin me majën e gishtave për një goditje nga këndi. On Luz barazoi lojën 1 - 1 në minutën e 21, kur shfrytëzoi një pasim të pabesueshëm nga e djathta. Edgar Colclough bëri një goditje të rrezikshme në minutën e 23:të, kur depërtoi bukur nga e majta por topi doli jashtë kuadratit. Pas 24 minutash, BIK kaluan në epërsi 1 me 2, kur Malcolm Mårtensson përfundoi një gjuajtje nga e majta me një raketë të vërtetë në shtyllën e dytë. 1 - 2 ishte rezultati i pjesës së parë. BIK, zotëruan topin në masën prej 52 përqind, duke dominuar ndeshjen.

Lojtari i vizituesve, Edgar Colclough, shfrytëzoi mosmarrëveshjen në mes portjerit vendas dhe qendërmbrojtësve në minutën e 70:të. 1 - 3 për BIK. Teksa ndeshja mbërriti në minutën e 71-të, ekipi i papërvojë i BIK u çorganizua. Pas një harkimi të topit nga e majta, Edgar Colclough u ndoh i vetëm në zonën e rreptësisë së vendasve dhe duhej të shënonte në minutën e 72:të, por ai dështoi si duket nga mungesa e përqëndrimit. Një rast mjaftë i mirë për tu humbur. Lojtari i BIK, Puhi 'Harpan' Harper, u ndëshkua pas një faulli në një dyluftim për topin në ajër. Pas 75 minutash, Edgar Colclough dërgoi topin nga goditja e këndit drejt Henrik Nyman i cili goditi me kokë fuqishëm dhe e dërgoi topin në rrjetë. 1-4! Lojtarët ishin të lodhur, por kur arbitri shpalli që do kishte edhe 2 minuta shtesë, ata gjithsesi mirëpritën këtë mundësi tjetër për të bërë ndonjë aksion të rëndësishëm. Ndeshja përfundoi 1 - 4. BIK zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 52 përqind.

Lojtari më i rëndësishëm i Vermoil ishte Raúl Salvador. Nga ana tjetër, Eleutério Almeida Abreu pati një ditë të keqe. Lojtari më i mirë i BIK ishte Henrik Nyman. Por, Waldemar Dryja bëri lojë të papëlqyeshme.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha fenomenal (Sh. ulët) fenomenal (Lartë) 33 35 9/20 9/20
Mbrojtja Djathtas madhështor (Lartë) fenomenal (Ulët) 47 34 12/20 9/20
Mbrojtja Qëndrore brilant (Sh. lartë) mahnitës (Sh. ulët) 44 37 11/20 10/20
Mbrojtja Majtas madhështor (Ulët) mahnitës (Lartë) 46 39 12/20 10/20
Sulmi Djathtas klas botëror (Sh. ulët) shkëlqyer (Lartë) 49 31 13/20 8/20
Sulmi Qëndror madhështor (Sh. lartë) mahnitës (Ulët) 48 38 12/20 10/20
Sulmi Majtas madhështor (Sh. lartë) fenomenal (Lartë) 48 35 12/20 9/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja shkëlqyer (Ulët) shkëlqyer (Ulët) 30 30 8/20 8/20
Sulmi pranueshëm (Sh. ulët) mirë (Sh. ulët) 21 25 6/20 7/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës 100% sulmues neutral
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Raed Yaarob Al-Mansoory 8'
1 - 1  On Luz 21'
1 - 2  Malcolm Mårtensson 24'
1 - 3  Edgar Colclough 70'
1 - 4  Henrik Nyman 75'
Puhi 'Harpan' Harper 74'

Mbajtja e topit

48%
52%
48%
52%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
3 10

1 Sulmi Majtas 6
0 Sulmi Qëndror 1
1 Sulmi Djathtas 2
1 Tjetër 0
0 Rastet speciale 1
««
Mesatarja
0
5
1 - 0
10
15
20
1 - 1
1 - 2
25
30
35
40
45
45
50
55
60
65
70
1 - 3
Nervat
Karton i verdhë
75
1 - 4
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja shkëlqyer (Ulët) shkëlqyer (Ulët) 30 30 8/20 8/20
Sulmi pranueshëm (Sh. ulët) mirë (Sh. ulët) 21 25 6/20 7/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës 100% sulmues neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve pranueshëm (Ulët) mediokër (Ulët) 22 18 6/20 5/20
Mesfusha mesatare fenomenal (Sh. ulët) fenomenal (Lartë) 33 35 9/20 9/20
Mbrojtja mesatare madhështor (Ulët) mahnitës (Sh. ulët) 46 37 12/20 10/20
Sulmi mesatar madhështor (Sh. lartë) fenomenal (Lartë) 48 35 12/20 9/20
Mesatarja totale brilant (Ulët) fenomenal (Sh. lartë) 42 36 11/20 9/20

Rreshtimi
 
 
Server 096