Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

It was an exceptionally sunny day for the crowd that came out to the stadium today. The intense heat made it hard for players relying on strength or speed to shine. On the other hand, it provided perfect conditions for the more technical players. Në fushë ndodhen: Salvador - Castro Martins, Al-Mansoory, Augusto - Côté, Alves, Posser, Almeida Abreu, Iskrenov - dos Santos, Virta.

Lojtarët në vijim ishin zgjedhur: Ria - Čapljić, Hacohen, Hajtman - Trumpey, Põld, Jara, Arraitza, Castellfollit - Pulkert, Bouquet.

Kur ekipet u futën në fushë, u duk e qartë se të dyja kishin zgjedhur si formacion skemën 3-5-2 në ndeshjen e sotme. Uzeir Čapljić me të vërtetë që duhet të kishte shënuar kur mrekullisht u gjënd përpara portës i vetëm, nga një pasimi i bukur i Salvador Jara, mbas një goditje nga këndi. Olympus kishin disa raste për të fituar epërsinë, veçanërisht në minutën e 13:të kur Michael Hacohen doli i vetëm kundrejt Raúl Salvador i cili arriti t'i bllokojë rrezen kundërshtarit. Mbas një lëvizje të bukur në mesin e fushës, Alfredo Cândido dos Santos për pak sa nuk kaloi vëndasit në avantazh në minutën e 19:të. Por gjuajtja deçizive dërgoi topin jashtë kuadratit. Olympus kaluan përpara në minutën e 27 të lojës, kur shënuan 0 - 1 pas një loje elegante në qendër. Golëshënues ishte Clint Trumpey. Turrma po brohoriste e inkurajuar kur, Jari Virta i Vermoil depërtoi nga e djathta në minutën e 34:të dhe dërgoi topin në rrjetë duke barazuar rezultatin 1 me 1. Rezultati i pjesës së parë ishte 1 - 1. Kjo pjesë i takoi Olympus, e cila zotëroi topin 51 përqind të kohës.

Emri i Bastian Côté po brohoritej në stadium pas golit të tij nga qendra, në minutën e 47, që i dha epërsinë Vermoil në 2 - 1. Në stadium shpërthyen fishekzjarret Kineze, pse jo te sjella kontraband. Aymeric Bouquet përfundoi një sulm të shpejtë nga e majta e fushës me një gjuajtje që përfundoi përtej portierit vendas në rrjetë, duke ndryshuar rezultatin në 2 - 2 në minutën e 53. Vermoil ishin fare pranë golit me anën e Rogério Augusto i cili kaloi rrufeshëm nga e majta. Gjithsesi rasti u shua kur ai goditi sipër traversës në minutën e 65:të. Shumë spektator menduan që Alfredo Cândido dos Santos duhet të kishte marrë një penallti në minutën e 66:të, kur u rrëzua duke tentuar të triblonte portierin mik Luciano Ria. Nën presionin e minutave të fundit, ekipi i papjekur i Vermoil nuk mbante dot nivelin e tij të lojës. Arbitri vendosi të linte lojtarët të luanin edhe për 2 minuta shtesë nbas fundit të 90 minutave të kohës së rregullt. Në përfundim të kohës së rregullt të ndeshjes nuk pati fitues, kështu që ndeshja shkoi në kohë shtesë. Dyzetë e pesë minutat u dominuan nga Olympus, me një zotërim të topit prej 51 përqind.

Trajnerit të Vermoil iu desh pak kohë në pushim për të shqyrtuar strategjinë e tij, gjë që e rriti organizimin e Vermoilmirë. Vasil Iskrenov i Vermoil dërgoi topin drejt në këmbët e shokut të tij të ekipit nga goditja e këndit, por Lúcio Castro Martins nuk arriti të realizonte. Daniel Pulkert depërtoj në qëndër të zonës me disa lëvizje të bukura me topin dhe ishte fare pranë shënimit të golit të avantazhit për miqtë në minutën e 97:të, por Raúl Salvador mbajti lojën në barazim me ndërhyrjen e tij. Bastian Côté ishte i pari që arriti topin e gjuajtur drejt qendrës, prej mbrojtjes së Vermoil, në minutën e 98. Ai arriti të ruajë gjakftohtësinë e tij dhe mposhti portierin për ta bërë rezultatin 3 - 2. Traineri i Vermoil ishte dukshëm i kënaqur me rezultatin e deritanishëm por megjithatë urdhëroi ca ndryshime të taktikës në minutën e 98:të të ndeshjes. Duke dashur të ruajë epërsinë e saj, Vermoil ndryshuan taktikën e lojës pas 98 minutave. Një kombinim madhështor në qendër rezultoi që Alfredo Cândido dos Santos i Vermoil të rrisë epërsinë në 4 - 2. Ndeshja përfundoi 4 - 2. Lojtari më i mirë i Vermoil ishte Raúl Salvador. Por, Eleutério Almeida Abreu pati një paraqitje katastrofale. Lojtari më dominues i Olympus ishte padyshim Aymeric Bouquet. Nga ana tjetër, loja e Clint Trumpey ishte jashtëzakonisht e dobët.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha shkëlqyer (Ulët) shkëlqyer (Ulët) 30 30 8/20 8/20
Mbrojtja Djathtas brilant (Lartë) fenomenal (Sh. lartë) 43 36 11/20 9/20
Mbrojtja Qëndrore mahnitës (Sh. lartë) fenomenal (Ulët) 40 34 10/20 9/20
Mbrojtja Majtas brilant (Lartë) fenomenal (Ulët) 43 34 11/20 9/20
Sulmi Djathtas brilant (Ulët) pranueshëm (Ulët) 42 22 11/20 6/20
Sulmi Qëndror brilant (Sh. lartë) shkëlqyer (Sh. lartë) 44 32 11/20 8/20
Sulmi Majtas brilant (Lartë) mirë (Ulët) 43 26 11/20 7/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja shkëlqyer (Sh. ulët) mirë (Sh. lartë) 29 28 8/20 7/20
Sulmi mediokër (Sh. lartë) shkëlqyer (Sh. ulët) 20 29 5/20 8/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës 100% sulmues 50% mbrojtës
 

Të rëndësishmet

0 - 1  Clint Trumpey 27'
1 - 1  Jari Virta 34'
2 - 1  Bastian Côté 47'
2 - 2  Aymeric Bouquet 53'
3 - 2  Bastian Côté 98'
4 - 2  Alfredo Cândido dos Santos 106'
Sjellje Lúcio Castro Martins
Normal  Nga  I tërhequr
98'
Sjellje Rogério Augusto
Normal  Nga  I tërhequr
98'

Mbajtja e topit

49%
51%
49%
51%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
8 8

1 Sulmi Majtas 2
5 Sulmi Qëndror 3
1 Sulmi Djathtas 2
0 Tjetër 0
1 Rastet speciale 1
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
25
0 - 1
30
1 - 1
35
40
45
45
2 - 1
50
2 - 2
55
60
65
70
Nervat
75
80
85
90
90
95
3 - 2
Sjellje e re
Sjellje e re
100
105
4 - 2
110
115
120
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja shkëlqyer (Sh. ulët) mirë (Sh. lartë) 29 28 8/20 7/20
Sulmi mediokër (Sh. lartë) shkëlqyer (Sh. ulët) 20 29 5/20 8/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës 100% sulmues 50% mbrojtës

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve pranueshëm (Ulët) fenomenal (Lartë) 22 35 6/20 9/20
Mesfusha mesatare shkëlqyer (Ulët) shkëlqyer (Ulët) 30 30 8/20 8/20
Mbrojtja mesatare brilant (Ulët) fenomenal (Lartë) 42 35 11/20 9/20
Sulmi mesatar brilant (Lartë) mirë (Lartë) 43 27 11/20 7/20
Mesatarja totale mahnitës (Ulët) shkëlqyer (Lartë) 38 31 10/20 8/20

Rreshtimi
 
 
Server 096