Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Maybe 1 - 0 Lyngby

We had overcast weather free of rain at the stadium today. Lojtarët në vijim dolën në fushë: Arenal - Jespersen, Ghvitidze, Torsteinsen, Nauck, Steffensen - Garusinas, Vonsild, Barbareschi, Fakiri, Pagter -.

Formacioni i parë: Vezirevič - Hiemerda, Mpougatsakis, Blancher - Winkler von Sonnenthal, Calvimontes, Crol, El Beik, Saraiva - Briscoe-Drewery, Armada.

maybe laser filloi ndeshjen me një formacion 5-5-0, kurse King Kong Lyngby u rreshtua me një 3-5-2. Maybe po preferonin që sulmet e tyre të mbylleshin me goditje nga distanca. Dukej qartë që taktika e Maybe për ditën e sotme ishte të gjuanin nga distanca. Por për të shënuar do ju duhet ndonjë goditje më e mirë sesa ajo nga Dautaras Garusinas mbas 12 minutave lojë që ishte aq e dobët sa një veteran lufte nga Peza do e kishte goditur më fortë po ti vinte rasti. Në minutën e 23:të, David Jespersen i Maybe mori kartonin e verdhë pasi ndërhyri me takat para. Një ndërhyrje mjaft e rrezikshme. Në pushim rezultati ishte 0 - 0. Maybe mbajtën topin në masën prej 59 përqind.

Mbas 77 minutave Maybe po qarkullonin topin jashtë kuadratit të kundërshtarëve derisa Per Vonsild doli i vetëm për të goditur nga distanca. Gjithsesi goditja e tij la për të dëshiruar dhe u prit pa probleme nga Dean Vezirevič. Në fund të ndeshjes, ekipi i Lyngby tregoi mungesën e përvojës kur nuk mundi të përballojë presionin e kundërshtarit. Maybe kaloi mesfushën me kundërsulmin e tyre dhe fituan një goditje të lirë. Abdessamad Fakiri dërgoi topin në rrjetë a la Pirlo, 1 - 0. Po afrohej fundi i ndeshjes, dhe arbitri vendosi të caktonte 1 minuta shtesë. Ndeshja përfundoi 1 - 0. Maybe zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 60 përqind.

Per Vonsild pati një paraqitje të shkëlqyeshme për Maybe. Nga ana tjetër, loja e Manfred Steffensen ishte jashtëzakonisht e dobët. Lojtari më i rëndësishëm i Lyngby ishte Seran Crol. Por, Yaser El Beik pati një paraqitje katastrofale.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha mahnitës (Sh. lartë) mirë (Lartë) 40 27 10/20 7/20
Mbrojtja Djathtas hyjnor (Sh. ulët) mahnitës (Sh. lartë) 77 40 20/20 10/20
Mbrojtja Qëndrore hyjnor (+3) (Ulët) brilant (Ulët) 90 42 23/20 11/20
Mbrojtja Majtas magjepës (Ulët) brilant (Ulët) 70 42 18/20 11/20
Sulmi Djathtas pashpresë (Sh. lartë) mahnitës (Ulët) 8 38 2/20 10/20
Sulmi Qëndror varfër (Sh. ulët) shkëlqyer (Sh. lartë) 9 32 3/20 8/20
Sulmi Majtas varfër (Ulët) shkëlqyer (Sh. lartë) 10 32 3/20 8/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja mbinatyror (Ulët) shkëlqyer (Sh. ulët) 54 29 14/20 8/20
Sulmi brilant (Lartë) mediokër (Sh. lartë) 43 20 11/20 5/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Goditje nga distanca Normal
Aftësia e taktikës klas botëror (ska taktik) 13 (ska taktik) 13/20
Stili i lojës 100% mbrojtës neutral
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Abdessamad Fakiri 87'
David Jespersen 23'

Mbajtja e topit

59%
41%
60%
40%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
9 3

2 Sulmi Majtas 0
2 Sulmi Qëndror 1
2 Sulmi Djathtas 2
3 Tjetër 0
0 Rastet speciale 0
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
Karton i verdhë
25
30
35
40
45
45
50
55
60
65
70
75
Nervat
80
85
1 - 0
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja mbinatyror (Ulët) shkëlqyer (Sh. ulët) 54 29 14/20 8/20
Sulmi brilant (Lartë) mediokër (Sh. lartë) 43 20 11/20 5/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Goditje nga distanca Normal
Aftësia e taktikës klas botëror (ska taktik) 13 (ska taktik) 13/20
Stili i lojës 100% mbrojtës neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve shkëlqyer (Sh. ulët) mirë (Ulët) 29 26 8/20 7/20
Mesfusha mesatare mahnitës (Sh. lartë) mirë (Lartë) 40 27 10/20 7/20
Mbrojtja mesatare hyjnor (Lartë) brilant (Ulët) 79 42 20/20 11/20
Sulmi mesatar varfër (Sh. ulët) fenomenal (Ulët) 9 34 3/20 9/20
Mesatarja totale brilant (Lartë) fenomenal (Ulët) 43 34 11/20 9/20

Rreshtimi
 
 
Server 095