Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Go5! 4 - 0 Glückauf

Weather conditions were fairly good for football at the stadium today. Përzgjedhja: Kawulak - Miclăuş, Schmelzbach - Bustillo, Matsumoto, Toma, Feldthaus, Al-Majlaby - Barroeta, Pedrón, Grurl.

Lojtarët në vijim ishin zgjedhur: Zimmermann - Strack, Müller - Njanka, Gaspoz, Biagui, Dzidza, Büklüm - Urban, Munteanu, Roraima.

Të dy ekipet do ta përballojnë ndeshjen në një mënyrë të ngjashme, duke zgjedhur si formacion bazë 2-5-3. Go5! po shfaqte taktikat e veta krijuese me anën e lojtarëve të veçantë. Glückauf po nxirrte në pah taktikat e saj krijuese. Lëvizjet magjike nga Kwemto Gaspoz turbulluan sytë e Jack Feldthaus brënda zonës së rreptësisë. Gjithsesi portjeri ishte i vëmëndshëm dhe hoqi topin prej këmbëve të kundërshtarit me vetbesim. Lojtari i Go5!, Alejandro Barroeta, u ndëshkua pas një faulli në një dyluftim për topin në ajër. Issah Dzidza dukej sikur po vallëzonte rreth Andrew Matsumoto, lëvizjet e tij ishin spektakolare. Fatkeqëisht për Glückauf, gjuajtja e tij kaloj në anën e gabuar të shtyllës. Rômulo 'Rennmaus' Roraima i Glückauf vuri në përdorim shpejtësinë e tij të largohej nga mbrojtesit por nuk arriti të godiste portën në minutën e 34:të. Pas 41 minutash të luajtura, Florin Toma i dha epërsinë ekipit vendas 1 - 0 pas një sulmi nga e djathta. Turrma humbi qetësinë që e kishte zënë dhe në stadium shperthyen fishekzjarret. Ekipet shkuan në pushim me rezultatin 1 - 0. Kjo pjesë i takoi Go5!, e cila zotëroi topin 67 përqind të kohës.

Go5! e forcoi epërsinë e vet në minutën e 51, kur Desiderio Pedrón udhëhoqi topin nëpër mbrojtjen qendrore të vizituesve dhe shënoi 2 - 0. Ka hequr bluzen nga kënaqësia lojtari vëndas dhe po vrapon në fushë si gjeli para therrjes. Lojtarit të Glückauf, Patrick Njanka, iu dha kartoni i verdhë në minutën e 52:të pasi rrafshoj në tokë një kundërshtar në dyluftim për topin. Glückauf's Dorinel Munteanu blocked one attack after another by Go5!, finally picking the ball up for himself and powering through towards the goal. Unfortunately, his finish was not as impressive as the physical play that got him the chance. Disa driblime të rrufeshme me të dyja këmbët nga Issah Dzidza lanë shumë mbrapa Jack Feldthaus në minutën e 60:të, por goditja ishte jopreçize. Brohoritjet tronditën stadiumin kur Florin Toma depërtoi nëpër mbrojtjen qendrore të vizituesve dhe shënoi 3 - 0 për Go5!. Po afrohej fundi i ndeshjes, dhe arbitri vendosi të caktonte 1 minuta shtesë. Në minutën e 89,Go5! iu akordua një penallti - e cila u ekzekutua mirë nga Gabriel-Marius Miclăuş. 4 - 0 për vendasit. Ndeshja përfundoi 4 - 0. Dyzetë e pesë minutat u dominuan nga Go5!, me një zotërim të topit prej 68 përqind.

Lojtari më i rëndësishëm i Go5! ishte Desiderio Pedrón. Por, Andri Schmelzbach bëri lojë të papëlqyeshme. Issah Dzidza pati një paraqitje të shkëlqyeshme për Glückauf. Nga ana tjetër, loja e Gerd Strack ishte jashtëzakonisht e dobët.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha brilant (Lartë) mediokër (Sh. lartë) 43 20 11/20 5/20
Mbrojtja Djathtas klas botëror (Sh. ulët) pashpresë (Sh. ulët) 49 5 13/20 2/20
Mbrojtja Qëndrore mahnitës (Lartë) pashpresë (Ulët) 39 6 10/20 2/20
Mbrojtja Majtas fenomenal (Ulët) katastrofë (Sh. lartë) 34 4 9/20 1/20
Sulmi Djathtas brilant (Ulët) varfër (Lartë) 42 11 11/20 3/20
Sulmi Qëndror jashtë-tokësor (Sh. ulët) varfër (Sh. lartë) 61 12 16/20 3/20
Sulmi Majtas klas botëror (Sh. ulët) varfër (Ulët) 49 10 13/20 3/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja mahnitës (Ulët) varfër (Lartë) 38 11 10/20 3/20
Sulmi fenomenal (Sh. ulët) dobët (Sh. lartë) 33 16 9/20 4/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Luani me kreativitet Luani me kreativitet
Aftësia e taktikës hyjnor (+1) mbinatyror 21 14 21/20 14/20
Stili i lojës neutral neutral
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Florin Toma 41'
2 - 0  Desiderio Pedrón 51'
3 - 0  Florin Toma 66'
4 - 0  Gabriel-Marius Miclăuş 89'
Alejandro Barroeta 18'
Patrick Njanka 52'

Mbajtja e topit

67%
33%
68%
32%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
4 9

0 Sulmi Majtas 1
2 Sulmi Qëndror 1
1 Sulmi Djathtas 2
1 Tjetër 1
0 Rastet speciale 4
««
Mesatarja
0
5
10
15
Karton i verdhë
20
25
30
35
40
1 - 0
45
45
50
2 - 0
Karton i verdhë
55
60
65
3 - 0
70
75
80
85
4 - 0
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja mahnitës (Ulët) varfër (Lartë) 38 11 10/20 3/20
Sulmi fenomenal (Sh. ulët) dobët (Sh. lartë) 33 16 9/20 4/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Luani me kreativitet Luani me kreativitet
Aftësia e taktikës hyjnor (+1) mbinatyror 21 14 21/20 14/20
Stili i lojës neutral neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve mahnitës (Sh. ulët) shkëlqyer (Sh. lartë) 37 32 10/20 8/20
Mesfusha mesatare brilant (Lartë) mediokër (Sh. lartë) 43 20 11/20 5/20
Mbrojtja mesatare brilant (Sh. ulët) pashpresë (Sh. ulët) 41 5 11/20 2/20
Sulmi mesatar klas botëror (Lartë) varfër (Lartë) 51 11 13/20 3/20
Mesatarja totale madhështor (Sh. ulët) varfër (Sh. lartë) 45 12 12/20 3/20

Rreshtimi




 
 
Server 095