Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Santa 4 - 3 Celt

Dark skies made the crowd at the stadium today a little nervous, but the rain held off. Lojtarët në vijim dolën në fushë: Hansen - Gomes, SaGong, Boris, Da Vinci - Luke, Clemmensen, Laudrup, Jackson - Butragueño, Ho.

Përzgjedhja: Skals - Dinesen, Krog, Stević - Brandstrup, Holmen, Illeborg, Skovmand, Haun - Understrup, Bagge.

FC. Santa zbriti në fushë me një formacion 4-4-2. Kurse miqtë, FC Celt, vendosën të rreshtohen me një 3-5-2. Dukej qartë se Santa kishte vendosur të kundërsulmonte sa herë që të kishte rastin. Përdorimi i aftësisë për kundërsulm, ishte strategjia e zgjedhur e Celt për këtë ditë. Vendosja keq e murit mbrojtës gjatë një goditjeje të lirë në minutën e 20, ndryshoi rezultatin, ndërsa Jannick Understrup i Celt shënoi golin e epërsisë për vizituesit 0 - 1. Në minutën e 23:të, Ho Ho i Santa mori kartonin e verdhë pasi ndërhyri me takat para. Një ndërhyrje mjaft e rrezikshme. Në pushim rezultati ishte 0 - 1. Celt, zotëruan topin në masën prej 51 përqind, duke dominuar ndeshjen.

74 minuta loje dhe Santa ndërtuan një kundërsulm por Michael Laudrup goditi lehtshëm nga e majta dhe portjeri I vëmëndshëm priti topin pa vështirësi. Santa barazoi ndeshjen në minutën e 77, kur Oliver Boris e tundi rrjetën me një goditje dënimi a la Beckham për të ndryshuar rezulatatin 1 me 1. Teksa ndeshja mbërriti në minutën e 82-të, ekipi i papërvojë i Santa u çorganizua. Meqë asnjëri ekip nuk shënoi golin fitues para përfundimit të kohës së rregullt, u desh të luhej koha shtesë. Santa zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 51 përqind.

Lojtarët e Santa kaluan pushimin për të përsëritur edhe njëherë organizimin taktik të ekipit dhe fituan një organizim në nivel mirë. Një pasim i gjatë nga mbrojtësit e Santa rezultoj në një kundërsulm që nxorri Emilio Butragueño të lirë përpara portjerit, por ky i fundit bëri një hedhje spektakolare dhe priti topin. Celt ishin fare pranë golit me një kundërsulm të shpejtë mbas 109 minutash të luajtura por Kristian Bagge goditi nga krahu i majtë jashtë kuadratit. Portieri mbuloj shtyllën e parë dhe ndoqi topin me sy qehtësisht. Edhe pas kohës shtesë, ndeshja ende ishte e barabartë, kështu që vijuan penalltitë.

Oliver Boris i Santa mendjemadhësisht gjuajti topin me një hov të shkurtër. Topi përfundoi jashtë portës, s'ka gol. Louis Haun i Celt ishte plot vetëbesim dhe e goditi topin atje ku dëshironte, por Simon Hansen ishte mu në atë pozicion dhe ka pritur. S'ka gol. E pabesueshme për këmbët magjike të teknikut Leonardo Da Vinci... E majta e tij i dha ekipit Santa një gol të bukur. 2 - 1. Rastko Stević i Celt nuk gaboi. Simon Hansen nuk pati asnjë shans. 2 - 2. Emilio Butragueño i Santa kishte nerva prej çeliku gjatë ekzekutimit të penalltisë duke ndryshuar rezultatin në 3 - 2. Kristian Bagge i Celt nuk hezitoi të godasë topin, por Simon Hansen arriti të kapë topin dhe nuk kishte ndryshim të rezultatit 3 - 2. Goditja e Michael LaudrupSanta ishte tepër precize, por Harry Skals u hodh në krahun e duhur duke kapur topin në mënyrë spektakolare. Rezultati ende ishte 3 - 2. Harry Skals i Celt u tregua i qetë përballë Simon Hansen. Qetësia e tij u shperblye kur ai shënoi pa problem, duke ndryshuar rezultatin në 3 - 3. Turma mbeti e mahnitur nga goditja e bukur e topit që Ho Ho bëri për Santa duke ndryshuar rezultatin në 4 - 3. Gustav Skovmand i Celt goditi fuqishëm topin drejt këndit të portës, por topi nuk kaloi dot Simon Hansen, i cili u hodh si mace. Rezultati mbetet 4 - 3. Ndeshja përfundoi 4 - 3. Lojtari më i mirë i Santa ishte Michael Jackson. Por, Martino Gomes pati një paraqitje katastrofale. Lojtari i Celt që luajti më së miri, ishte Rastko Stević. Nga ana tjetër, Louis Haun pati një ditë të keqe.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha shkëlqyer (Sh. ulët) mirë (Lartë) 29 27 8/20 7/20
Mbrojtja Djathtas brilant (Lartë) mbinatyror (Sh. ulët) 43 53 11/20 14/20
Mbrojtja Qëndrore mbinatyror (Sh. ulët) mbinatyror (Sh. ulët) 53 53 14/20 14/20
Mbrojtja Majtas mbinatyror (Ulët) mbinatyror (Sh. lartë) 54 56 14/20 14/20
Sulmi Djathtas mirë (Sh. lartë) mediokër (Sh. lartë) 28 20 7/20 5/20
Sulmi Qëndror mirë (Sh. lartë) mirë (Sh. lartë) 28 28 7/20 7/20
Sulmi Majtas mirë (Lartë) mediokër (Lartë) 27 19 7/20 5/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja shkëlqyer (Lartë) shkëlqyer (Lartë) 31 31 8/20 8/20
Sulmi mirë (Sh. ulët) mediokër (Sh. lartë) 25 20 7/20 5/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Kundër-sulme Kundër-sulme
Aftësia e taktikës mbinatyror brilant 14 11 14/20 11/20
Stili i lojës 100% mbrojtës neutral
 

Të rëndësishmet

0 - 1  Jannick Understrup 20'
1 - 1  Oliver Boris 77'
Ho Ho 23'

Mbajtja e topit

49%
51%
51%
49%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
9 8

3 Sulmi Majtas 2
3 Sulmi Qëndror 0
2 Sulmi Djathtas 3
1 Tjetër 3
0 Rastet speciale 0
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
0 - 1
Karton i verdhë
25
30
35
40
45
45
50
55
60
65
70
75
1 - 1
80
Nervat
85
90
90
95
100
105
110
115
120
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja shkëlqyer (Lartë) shkëlqyer (Lartë) 31 31 8/20 8/20
Sulmi mirë (Sh. ulët) mediokër (Sh. lartë) 25 20 7/20 5/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Kundër-sulme Kundër-sulme
Aftësia e taktikës mbinatyror brilant 14 11 14/20 11/20
Stili i lojës 100% mbrojtës neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve fenomenal (Ulët) fenomenal (Sh. lartë) 34 36 9/20 9/20
Mesfusha mesatare shkëlqyer (Sh. ulët) mirë (Lartë) 29 27 8/20 7/20
Mbrojtja mesatare klas botëror (Ulët) mbinatyror (Ulët) 50 54 13/20 14/20
Sulmi mesatar mirë (Sh. lartë) pranueshëm (Ulët) 28 22 7/20 6/20
Mesatarja totale fenomenal (Sh. lartë) fenomenal (Ulët) 36 34 9/20 9/20

Rreshtimi
 
 
Server 095