Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Clouds darkened the skies at the stadium today. Në fushë ndodhen: Brumana - De Silvestri, Facca, Arma - Solla, De Toffol, Del Sorbo, Lang, Buongiorno - Buizza, Gâlcă.

Formacioni i parë: Patzina - Kelch, Khalaileh, Conn - Riikilä, Marceddu, Pati, Pellissone, Amaro Pereira - Vassaras, Seaber.

Të dy ekipet do ta përballojnë ndeshjen në një mënyrë të ngjashme, duke zgjedhur si formacion bazë 3-5-2. Shumë spektator menduan që Paolo Buizza duhet të kishte marrë një penallti në minutën e 3:të, kur u rrëzua duke tentuar të triblonte portierin mik Norbert Patzina. Pas disa tërheqjesh të dukshme nga fanella, lojtari i Bigiarelli, Giovanni Maria De Silvestri, e meritonte një ndëshkim. Pas 8 minutash të luajtura, Fabrizio Lang i dha epërsinë ekipit vendas 1 - 0 pas një sulmi nga e djathta. Turrma humbi qetësinë që e kishte zënë dhe në stadium shperthyen fishekzjarret. Lojtarit të Bigiarelli, Filippo Facca, iu dha kartoni i verdhë në minutën e 17:të pasi rrafshoj në tokë një kundërshtar në dyluftim për topin. Bombaster barazuan në minutën e 26:të me anën e një goli spektakolar të Argiris Vassaras, i cili depërtoi mrekullisht në qendërmbrojtjen vendase dhe shënoi, 1 - 1. Bigiarelli patën një rast të mirë për të kaluar në avantazh me anën e Fabrizio Lang i cili depërtoi nga krahu i majtë por bëri një gjuajtje të lehtë dhe topi përfundoi drejt në duart e Norbert Patzina. Në minutën e 33:të, Dario Antonio Buongiorno për pak sa nuk kaloi ekipin vëndas në avantazh mbas një krosi nga e djathta por gjuajtja e tij nuk ishte në kuadrat. Në minutën e 40-të shpërthyen brohoritjet kur Ovidiu-Călin Gâlcă gjeti hapësira në mbrojtjen qendrore të vizituesve dhe shënoi, 2 - 1 për Bigiarelli. 2 - 1 ishte rezultati pas pjesës së parë. Bombaster mbajtën topin në masën prej 52 përqind.

Në minutën e 62:të, Filipe Amaro Pereira i Bombaster mori kartonin e verdhë pasi ndërhyri me takat para. Një ndërhyrje mjaft e rrezikshme. Vizituesit nuk u dorëzuan dhe pas 63 minutash, Argiris Vassaras çau mbrojtjen qendrore vendase dhe shënoi golin barazues, 2 - 2. Në minutën e 65:të, albitri sinjalizoi zëvendësim për Bombaster. Aristidis Krasopoulos hyri në vend të Andrea Marceddu. Luigi De Toffol u afrua drejt portës nga e djathta me qëllimin e vetëm për të kaluar Bigiarelli në avantazh por silura e tij tronditi traversën. Kur erdhi minuta e 75, traineri i Bombaster vendosi të bëj një zëvendësim. Basil Conn me dëshirën më të vogël lëshoi vendin në fushë për Karl Riedel. Trajneri i Bombaster rregulloi rrjeshtimin në minutën e 75:ët. Karl Riedel dhe Keith Kelch morrën pozicionet e njëri tjetrit. Në fund të ndeshjes, ekipi i Bombaster tregoi mungesën e përvojës kur nuk mundi të përballojë presionin e kundërshtarit. Lojtarët ishin të lodhur, por kur arbitri shpalli që do kishte edhe 1 minuta shtesë, ata gjithsesi mirëpritën këtë mundësi tjetër për të bërë ndonjë aksion të rëndësishëm. Meqë asnjëri ekip nuk shënoi golin fitues para përfundimit të kohës së rregullt, u desh të luhej koha shtesë. Bombaster zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 51 përqind.

Një rikapitullim i planit të lojës i ndihmoi Bombaster të kthehen në organizim me nivel mirë. Bombaster kaluan përpara në minutën e 103 të lojës, kur shënuan 2 - 3 pas një loje elegante në qendër. Golëshënues ishte Joel Riikilä. Shumica në turmë mendonte se albitri ishte tepër i butë kur e dënoi lojtarin e Bombaster, Robbie Seaber, vetëm me karton e verdhë pas një ndërhyrjeje të vonuar nga prapa në minutën e 109:të. Kur Robbie Seaber u zëvendësua në minutën e 115:të, ai ngushëllonte veten me faktin se ekipi i tij ishte në epërsi. Yiorgos Traganos ishte zëvendësimi. Ekipi i Bombaster tani ishte pa kapiten, prandaj Aristidis Krasopoulos pranoi këtë detyrë. Bigiarelli kishte nevoj për lojtarë të freskët në fushë dhe pas 115 minutave Ovidiu-Călin Gâlcă i lëshoi vëndin Tancredi Zagarrio. Pas 115 minutave, Bigiarelli zëvendësoi Fabrizio Lang me Pietro Roffa, duke shpresuar se do të ketë ndikim të shpejtë në fushë. Edhe pse i tërë ekipi mundohej të linte një përshtypje të mirë, Filippo Facca u veçua si problematik dhe pas 119 minutave i duhej të braktiste fushën. Silverio Schiavone iu dha mundësia të ndihmojë ekipin. Ndeshja përfundoi 2 - 3. Lojtari i Bigiarelli që luajti më së miri, ishte Paolo Buizza. Por, Silverio Schiavone ishte dëshpërues. Lojtari më i mirë i Bombaster ishte Argiris Vassaras. Nga ana tjetër, Karl Riedel pati një ditë të keqe.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha fenomenal (Sh. lartë) mahnitës (Sh. ulët) 36 37 9/20 10/20
Mbrojtja Djathtas klas botëror (Sh. ulët) mahnitës (Lartë) 49 39 13/20 10/20
Mbrojtja Qëndrore madhështor (Ulët) mahnitës (Lartë) 46 39 12/20 10/20
Mbrojtja Majtas klas botëror (Sh. ulët) fenomenal (Sh. lartë) 49 36 13/20 9/20
Sulmi Djathtas brilant (Lartë) fenomenal (Ulët) 43 34 11/20 9/20
Sulmi Qëndror klas botëror (Sh. ulët) mahnitës (Sh. lartë) 49 40 13/20 10/20
Sulmi Majtas madhështor (Sh. lartë) klas botëror (Sh. ulët) 48 49 12/20 13/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja shkëlqyer (Sh. lartë) mirë (Lartë) 32 27 8/20 7/20
Sulmi pranueshëm (Sh. lartë) mediokër (Sh. lartë) 24 20 6/20 5/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Fabrizio Lang 8'
1 - 1  Argiris Vassaras 26'
2 - 1  Ovidiu-Călin Gâlcă 40'
2 - 2  Argiris Vassaras 63'
2 - 3  Joel Riikilä 103'
Giovanni Maria De Silvestri 7'
Filippo Facca 17'
Filipe Amaro Pereira 62'
Robbie Seaber 109'
Ndërrim Jashtë  Andrea Marceddu
Brenda  Aristidis Krasopoulos
65'
Ndërrim Jashtë  Basil Conn
Brenda  Karl Riedel
75'
Ndryshim pozicioni Jashtë  Keith Kelch
Brenda  Karl Riedel
75'
Ndërrim Jashtë  Robbie Seaber
Brenda  Yiorgos Traganos
115'
Ndërrim Jashtë  Ovidiu-Călin Gâlcă
Brenda  Tancredi Zagarrio
115'
Ndërrim Jashtë  Fabrizio Lang
Brenda  Pietro Roffa
Normal Nga  I avancuar
115'
Ndërrim Jashtë  Filippo Facca
Brenda  Silverio Schiavone
119'

Mbajtja e topit

48%
52%
49%
51%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
7 6

1 Sulmi Majtas 0
2 Sulmi Qëndror 3
3 Sulmi Djathtas 2
1 Tjetër 1
0 Rastet speciale 0
««
Mesatarja
0
5
Karton i verdhë
1 - 0
10
15
Karton i verdhë
20
25
1 - 1
30
35
40
2 - 1
45
45
50
55
60
Karton i verdhë
2 - 2
65
Ndërrim
70
75
Ndërrim
Ndërrim
Nervat
80
85
90
90
95
100
2 - 3
105
Karton i verdhë
110
115
Ndërrim
Ndërrim
Ndërrim
Ndërrim
120
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja shkëlqyer (Sh. lartë) mirë (Lartë) 32 27 8/20 7/20
Sulmi pranueshëm (Sh. lartë) mediokër (Sh. lartë) 24 20 6/20 5/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve mahnitës (Sh. ulët) pranueshëm (Lartë) 37 23 10/20 6/20
Mesfusha mesatare fenomenal (Sh. lartë) mahnitës (Sh. ulët) 36 37 9/20 10/20
Mbrojtja mesatare madhështor (Sh. lartë) mahnitës (Ulët) 48 38 12/20 10/20
Sulmi mesatar madhështor (Ulët) brilant (Sh. ulët) 46 41 12/20 11/20
Mesatarja totale brilant (Lartë) mahnitës (Lartë) 43 39 11/20 10/20

Rreshtimi
 
 
Server 096