Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Clear skies welcomed the spectators who had made their way to the stadium today. Formacioni i parë: Dorfner - Leyssen, Toufekas, Rempl - Erdeşir, Partio, Lema, Kerddee, Gilyán - Titotto, Guedes.

Në fushë ndodhen: Joiţa - Lilleväli, Kalam, Tuulits - Napp, Korotchenkov, Leesi - Karai, Tychinin, Tikk.

Ekipet kanë zgjedhur rreshtime të ndryshme për këtë ndeshje. Ekipi vendas Püünsi Püüton po luan me 3-5-2 kurse Suvorovlased ka zgjedhur formacionin 3-3-3. Në minutën e 8-të shpërthyen brohoritjet kur Pongchai Kerddee gjeti hapësira në mbrojtjen qendrore të vizituesve dhe shënoi, 1 - 0 për Püünsi. Në minutën e 23,Püünsi iu akordua një penallti - e cila u ekzekutua mirë nga Omiros Toufekas. 2 - 0 për vendasit. Lojtarët e Suvorovlased dukeshin të pasigurtë në atë sesi të luanin dhe organizimi i tyre ishte pranueshëm. Në fushë vërehej njëfarë çoroditjeje, pasi lojtarët e Suvorovlased nuk gjenin dot pozitat e tyre dhe niveli i tyre i organizimit ra në pranueshëm. Gjërat po keqësoheshin për miqtë. Në minutën e 33, Micha Rempl depërtoi në barrikadën mbrojtëse qendrore për ta rritur epërsinë në 3 - 0. Portjeri mik sla fjalë pa ju thënë mbrojtësave të tij. Në minutën e 36, Püünsi rriti epërsinë në 4 - 0, kur mbrojtësit vizitues e humbën topin kundrejt Patrik Gilyán, i cili erdhi nga e majta, gjakftohtësisht kaloi portierin dhe shënoi. Në minutën e 38:të, Indrek Leesi i Suvorovlased mori kartonin e verdhë pasi ndërhyri me takat para. Një ndërhyrje mjaft e rrezikshme. Lojtari i Püünsi, Omiros Toufekas ekzekutoi penalltinë ashtu siç duhej për të mposhtur portierin dhe rritur epërsinë në 5 - 0 pas 39 minutave. Ekipet shkuan në pushim me rezultatin 5 - 0. Kjo pjesë i takoi Püünsi, e cila zotëroi topin 82 përqind të kohës.

Trajnerit të Suvorovlased iu desh pak kohë në pushim për të shqyrtuar strategjinë e tij, gjë që e rriti organizimin e Suvorovlasedmirë. Një sulm i shpejtë nga ana e majtë e fushës e çoi epërsinë e Püünsi në 6 - 0, kur Ali İrfan Erdeşir shënoi me aftësi duke gjuajtur nga një kënd i ngushtë. Tifozët vëndas e humbën fare dhe duket sikur do futen në fushë. Në minutën e 62, si rezultat i një sulmi të mirë nga krahu i djathtë,Carlo Titotto i Püünsi, ishte i lumtur të shënojë 7 - 0 pasi arriti të gjuajë topin mes këmbëve të portierit që i vinte përballë. Në minutën e 64, Omiros Toufekas shënoi prej një gjuajtje të lirë nga 30 metra. 8 - 0 për ekipin vendas. Ky gol i tretë ishte hat trick për Omiros Toufekas. Në minutën e 65-të, Suvorovlased duket se vuajti njëfarë çrregullimi në formacion dhe organizimi i saj ra në mediokër. Gjërat po keqësoheshin për ekipin vizitues kur Püünsi shënoi edhe njëherë për të ndryshuar rezultatin në 9 - 0, pas një sulmi nga e majta që solli edhe golin nga Carlo Titotto, pas 69 minutave. Në minutën e 72, mjeshtri i topit Indrek Leesi i Suvorovlased shënoi 9 - 1, pasi e bëri Omiros Toufekas të dukej si budalla. Püünsi arriti të rritë epërsinë e vet në 10 - 1 kur Ali İrfan Erdeşir hyri bukur nga e majta dhe me një gjuajtje të mirë tronditi rrjetën. Arbitri vendosi të linte lojtarët të luanin edhe për 3 minuta shtesë nbas fundit të 90 minutave të kohës së rregullt. Ndeshja përfundoi 10 - 1. Püünsi zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 83 përqind.

Lojtari më dominues i Püünsi ishte padyshim Tico Guedes. Por, Xavier-Frédéric Leyssen bëri lojë të papëlqyeshme. Lojtari më i rëndësishëm i Suvorovlased ishte Hannes Karai. Por, Ain Lilleväli ishte dëshpërues.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha mirë (Lartë) pashpresë (Ulët) 27 6 7/20 2/20
Mbrojtja Djathtas brilant (Ulët) varfër (Ulët) 42 10 11/20 3/20
Mbrojtja Qëndrore mbinatyror (Sh. ulët) dobët (Lartë) 53 15 14/20 4/20
Mbrojtja Majtas brilant (Sh. ulët) dobët (Sh. ulët) 41 13 11/20 4/20
Sulmi Djathtas mediokër (Lartë) dobët (Lartë) 19 15 5/20 4/20
Sulmi Qëndror mirë (Lartë) fenomenal (Sh. ulët) 27 33 7/20 9/20
Sulmi Majtas mediokër (Sh. lartë) pranueshëm (Lartë) 20 23 5/20 6/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja shkëlqyer (Lartë) dobët (Ulët) 31 14 8/20 4/20
Sulmi mirë (Sh. lartë) pranueshëm (Lartë) 28 23 7/20 6/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Pongchai Kerddee 8'
2 - 0  Omiros Toufekas 23'
3 - 0  Micha Rempl 33'
4 - 0  Patrik Gilyán 36'
5 - 0  Omiros Toufekas 39'
6 - 0  Ali İrfan Erdeşir 53'
7 - 0  Carlo Titotto 62'
8 - 0  Omiros Toufekas 64'
9 - 0  Carlo Titotto 69'
9 - 1  Indrek Leesi 72'
10 - 1  Ali İrfan Erdeşir 74'
Indrek Leesi 38'

Mbajtja e topit

82%
18%
83%
17%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
10 1

4 Sulmi Majtas 0
2 Sulmi Qëndror 0
1 Sulmi Djathtas 0
3 Tjetër 0
0 Rastet speciale 1
««
Mesatarja
0
5
1 - 0
10
15
20
2 - 0
Çoroditje
25
Çoroditje
30
3 - 0
35
4 - 0
Karton i verdhë
5 - 0
40
45
45
50
6 - 0
55
60
7 - 0
8 - 0
65
Çoroditje
9 - 0
70
9 - 1
10 - 1
75
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja shkëlqyer (Lartë) dobët (Ulët) 31 14 8/20 4/20
Sulmi mirë (Sh. lartë) pranueshëm (Lartë) 28 23 7/20 6/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve mediokër (Sh. lartë) dobët (Ulët) 20 14 5/20 4/20
Mesfusha mesatare mirë (Lartë) pashpresë (Ulët) 27 6 7/20 2/20
Mbrojtja mesatare madhështor (Sh. ulët) varfër (Sh. lartë) 45 12 12/20 3/20
Sulmi mesatar pranueshëm (Ulët) pranueshëm (Sh. lartë) 22 24 6/20 6/20
Mesatarja totale shkëlqyer (Lartë) dobët (Ulët) 31 14 8/20 4/20

Rreshtimi
 
 
Server 096