Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Traps 5 - 2 Belchin

It was a sunny day at the stadium today. It was a sunny day and the technical players could roll the ball around with ease. Those that had to chase after the ball found the weather less appealing, it especially stymied the game of Powerful and Quick players. Formacioni i parë: Hartveit - Pellkofen, Legrand, Aloni - Demblin, Fersini, Manz, Brajczewski - Tzvetanov, Popov, Tzvetkov.

Përzgjedhja: Renna - Hekimov, Bjarkason, Siebenmorgen - Trenev, Milanov, Nikolov, Pandev, Nikolov - Shiyankov, Drenthen.

Trappers zbriti në fushë i rreshtuar me një formacion 3-4-3. Për sa i përket Belchin, formacioni i zgjedhur ishte 3-5-2. Tifozët e Traps po ndiqnin me vëmendje Marcin Brajczewski i cili vrapoi drejt zonës së rreptësisë nga e majta. Ai shmangu dyluftimet dhe shënoj golin e epërsisë 1-0! Belchin barazuan në minutën e 4:të me anën e një goli spektakolar të Iliyan Trenev, i cili depërtoi mrekullisht në qendërmbrojtjen vendase dhe shënoi, 1 - 1. Pas disa tërheqjesh të dukshme nga fanella, lojtari i Belchin, Tzvetan Shiyankov, e meritonte një ndëshkim. Mbas një kalimi në qëndër në minutën e 30:të, Georgi Tzvetkov për pak sa nuk kaloi topin midis këmbëve të portierit mik për në rrjetë por Matteo Renna u tregua i vëmëndshëm dhe ruajti rezultatin. 1 - 1 ishte rezultati pas pjesës së parë. Belchin mbajtën topin në masën prej 55 përqind.

Ekipi vendas kaloi në epërsi 2 - 1, në minutën e 59, pas depërtimit të Hugo Pellkofen, i cili i vetëm u fut nga krahu i djathtë dhe kaloi topin në formë parabole mbi portierin mik për në rrjetë. Në minutën e 68:të, Reinhardt Demblin i Traps mori kartonin e verdhë pasi ndërhyri me takat para. Një ndërhyrje mjaft e rrezikshme. Viktor Tzvetanov u dha tifozëve të Traps edhe më shumë arsye për të festuar kur e rriti epërsinë në 3 - 1 pas 73 minutave, si rrjedhojë e një serie të bukur të pasimeve në krahun e djathtë të cilat kundërshtari nuk arriti t'i ndërpresë. Herman Legrand i Traps e rifreskoi edhe një herë reputacionin që ka për të gjetur mënyra të papritura për të dërguar topin në rrjetë, kur bëri një pasim të zgjuar te Atanas Popov, i cili përfundoi sulmin me një gol dhe ndryshoi rezultatin në 4 - 1. Në minutën e 81, Iliyan Trenev bëri një nga pasimet e tij të bukura nga krahu në qendër. Quintus Drenthen i Belchin, kërceu dhe goditi fort me kokë topin, 4 - 2. Një sulm i shpejtë nga ana e majtë e fushës e çoi epërsinë e Traps në 5 - 2, kur Marcin Brajczewski shënoi me aftësi duke gjuajtur nga një kënd i ngushtë. Tifozët vëndas e humbën fare dhe duket sikur do futen në fushë. Arbitri vendosi të jepte 2 minuta shtesë, duke i dhënë tifozëve një shpresë të vogël që ekipi i tyre do kishte mundësi të bënte edhe një sulm tjetër para se ndeshja të përfundonte. Ndeshja përfundoi 5 - 2. Belchin, zotëruan topin në masën prej 55 përqind, duke dominuar ndeshjen.

Lojtari më dominues i Traps ishte padyshim Viktor Tzvetanov. Por, Marcin Brajczewski ishte dëshpërues. Lojtari më i rëndësishëm i Belchin ishte Quintus Drenthen. Nga ana tjetër, loja e Tzvetan Shiyankov ishte jashtëzakonisht e dobët.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha shkëlqyer (Ulët) fenomenal (Sh. lartë) 30 36 8/20 9/20
Mbrojtja Djathtas brilant (Ulët) mediokër (Sh. lartë) 42 20 11/20 5/20
Mbrojtja Qëndrore brilant (Ulët) madhështor (Sh. lartë) 42 48 11/20 12/20
Mbrojtja Majtas madhështor (Ulët) mahnitës (Lartë) 46 39 12/20 10/20
Sulmi Djathtas magjepës (Lartë) dobët (Ulët) 71 14 18/20 4/20
Sulmi Qëndror jashtë-tokësor (Sh. ulët) mirë (Sh. lartë) 61 28 16/20 7/20
Sulmi Majtas brilant (Sh. ulët) dobët (Lartë) 41 15 11/20 4/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja mirë (Lartë) shkëlqyer (Sh. ulët) 27 29 7/20 8/20
Sulmi mirë (Lartë) pranueshëm (Sh. lartë) 27 24 7/20 6/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral 100% mbrojtës
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Marcin Brajczewski 3'
1 - 1  Iliyan Trenev 4'
2 - 1  Hugo Pellkofen 59'
3 - 1  Viktor Tzvetanov 73'
4 - 1  Atanas Popov 74'
4 - 2  Quintus Drenthen 81'
5 - 2  Marcin Brajczewski 83'
Tzvetan Shiyankov 5'
Reinhardt Demblin 68'

Mbajtja e topit

45%
55%
45%
55%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
6 5

2 Sulmi Majtas 1
1 Sulmi Qëndror 1
2 Sulmi Djathtas 2
0 Tjetër 0
1 Rastet speciale 1
««
Mesatarja
0
1 - 0
1 - 1
5
Karton i verdhë
10
15
20
25
30
35
40
45
45
50
55
2 - 1
60
65
Karton i verdhë
70
3 - 1
4 - 1
75
80
4 - 2
5 - 2
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja mirë (Lartë) shkëlqyer (Sh. ulët) 27 29 7/20 8/20
Sulmi mirë (Lartë) pranueshëm (Sh. lartë) 27 24 7/20 6/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral 100% mbrojtës

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve mirë (Sh. lartë) mirë (Sh. ulët) 28 25 7/20 7/20
Mesfusha mesatare shkëlqyer (Ulët) fenomenal (Sh. lartë) 30 36 8/20 9/20
Mbrojtja mesatare brilant (Lartë) fenomenal (Sh. lartë) 43 36 11/20 9/20
Sulmi mesatar kolosal (Ulët) mediokër (Lartë) 58 19 15/20 5/20
Mesatarja totale brilant (Sh. lartë) shkëlqyer (Ulët) 44 30 11/20 8/20

Rreshtimi
 
 
Server 095