Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

PZB 5 - 0 Vikthor

Dark skies made the crowd at the stadium today a little nervous, but the rain held off. Përzgjedhja: Saeed - Pálsson, Bee, Busquets - Philipp, Obol, Şahin, Allberry, La Bella - Ødegaard, 慶智 (Qingzhi).

Në fushë ndodhen: Borza - Vojtěchovský, Innerwinkler, Kacała - Millanao, Giessen, Kasprzak, Copija, Nechiti - Kejlstrup, Milata.

Formacioni me skemën 3-5-2 është zgjedhur nga të dy tranjerët për ndeshjen e sotme. Kësaj dite, strategjia e Vikthor ishte të përdorë aftësinë e saj për presing. Në këtë pikë të ndeshjes, ekipi i Vikthor përdorte me sukses aftësinë e presingut për të shtypur kundërshtarin e tyre. Lëvizjet magjike nga Bonifacy Copija turbulluan sytë e Nuri Şahin brënda zonës së rreptësisë. Gjithsesi portjeri ishte i vëmëndshëm dhe hoqi topin prej këmbëve të kundërshtarit me vetbesim. Ekipi vendas kaloi në epërsi 1 - 0, në minutën e 9, pas depërtimit të 米 (Mi) 慶智 (Qingzhi), i cili i vetëm u fut nga krahu i djathtë dhe kaloi topin në formë parabole mbi portierin mik për në rrjetë. Brohoritjet tronditën stadiumin kur Maximilian Philipp depërtoi nëpër mbrojtjen qendrore të vizituesve dhe shënoi 2 - 0 për PZB. Gjërat po keqësoheshin për miqtë. Në minutën e 15, Antonio La Bella depërtoi në barrikadën mbrojtëse qendrore për ta rritur epërsinë në 3 - 0. Portjeri mik sla fjalë pa ju thënë mbrojtësave të tij. 3 - 0 ishte rezultati i pjesës së parë. PZB, zotëruan topin në masën prej 60 përqind, duke dominuar ndeshjen.

Ndoshta për shkak të betejës së vështirë që ekipi po përballet, trajneri i Vikthor po mundohet për të ndryshuar gjërat. Pas minutës 50:të, Hakon Kejlstrup dhe Radoslav Milata ndryshuan pozicionet në fushë. Mbas 60 minutash, disa dyliftime të sukseshme jashtë kuadratit u shoqëruan me një goditje silurë nga Maximilian Philipp e cila mund të përfundonte në rrjetë për PZB. Gjithsesi, László Borza bëri një pritje spektakolare dhe grushtoi topin jashtë rrezikut. Disa driblime të rrufeshme me të dyja këmbët nga Bonifacy Copija lanë shumë mbrapa Peter Obol në minutën e 64:të, por goditja ishte jopreçize. Goditja nga këndi e Martin Ødegaard i dha rast të mirë për të shënuar Peter Obol, i cili me kokë dërgoi topin në rrjetë, duke ndryshuar rezultatin në 4-0. Në minutën e 70:të, traineri i Vikthor vendosi të provoj një zëvëndësim për të ndryshuar ndeshjen. Rodrigo Fevre hyri me buzëqeshje, Dominik Kasprzak braktisi braktisi fushën i inatosur. PZB e forcoi epërsinë e vet në minutën e 70, kur Maximilian Philipp udhëhoqi topin nëpër mbrojtjen qendrore të vizituesve dhe shënoi 5 - 0. Ka hequr bluzen nga kënaqësia lojtari vëndas dhe po vrapon në fushë si gjeli para therrjes. Po afrohej fundi i ndeshjes, dhe arbitri vendosi të caktonte 1 minuta shtesë. Ndeshja përfundoi 5 - 0. Kjo pjesë i takoi PZB, e cila zotëroi topin 61 përqind të kohës.

Lojtari i PZB që luajti më së miri, ishte Adnan Saeed. Nga ana tjetër, Sergio Busquets pati një ditë të keqe. Lojtari më dominues i Vikthor ishte padyshim Radoslav Milata. Por, Aleks Kacała bëri lojë të papëlqyeshme.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha madhështor (Sh. ulët) shkëlqyer (Sh. ulët) 45 29 12/20 8/20
Mbrojtja Djathtas legjendar (Ulët) shkëlqyer (Sh. ulët) 66 29 17/20 8/20
Mbrojtja Qëndrore legjendar (Sh. ulët) brilant (Sh. lartë) 65 44 17/20 11/20
Mbrojtja Majtas kolosal (Lartë) mirë (Sh. ulët) 59 25 15/20 7/20
Sulmi Djathtas brilant (Lartë) pranueshëm (Sh. lartë) 43 24 11/20 6/20
Sulmi Qëndror brilant (Ulët) mahnitës (Ulët) 42 38 11/20 10/20
Sulmi Majtas fenomenal (Lartë) mirë (Sh. lartë) 35 28 9/20 7/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja madhështor (Lartë) pranueshëm (Lartë) 47 23 12/20 6/20
Sulmi fenomenal (Ulët) mediokër (Ulët) 34 18 9/20 5/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Presing
Aftësia e taktikës (ska taktik) mirë (ska taktik) 7 7/20
Stili i lojës neutral 100% sulmues
 

Të rëndësishmet

1 - 0  米 (Mi) 慶智 (Qingzhi) 9'
2 - 0  Maximilian Philipp 10'
3 - 0  Antonio La Bella 15'
4 - 0  Peter Obol 69'
5 - 0  Maximilian Philipp 70'
Ndryshim pozicioni Jashtë  Radoslav Milata
Brenda  Hakon Kejlstrup
50'
Ndërrim Jashtë  Dominik Kasprzak
Brenda  Rodrigo Fevre
70'

Mbajtja e topit

60%
40%
61%
39%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
6 4

0 Sulmi Majtas 2
4 Sulmi Qëndror 0
1 Sulmi Djathtas 0
0 Tjetër 0
1 Rastet speciale 2
««
Mesatarja
0
5
1 - 0
10
2 - 0
15
3 - 0
20
25
30
35
40
45
45
50
Ndërrim
55
60
65
4 - 0
70
Ndërrim
5 - 0
75
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja madhështor (Lartë) pranueshëm (Lartë) 47 23 12/20 6/20
Sulmi fenomenal (Ulët) mediokër (Ulët) 34 18 9/20 5/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Presing
Aftësia e taktikës (ska taktik) mirë (ska taktik) 7 7/20
Stili i lojës neutral 100% sulmues

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve jashtë-tokësor (Sh. ulët) mediokër (Sh. ulët) 61 17 16/20 5/20
Mesfusha mesatare madhështor (Sh. ulët) shkëlqyer (Sh. ulët) 45 29 12/20 8/20
Mbrojtja mesatare jashtë-tokësor (Lartë) fenomenal (Sh. ulët) 63 33 16/20 9/20
Sulmi mesatar mahnitës (Sh. lartë) shkëlqyer (Ulët) 40 30 10/20 8/20
Mesatarja totale klas botëror (Sh. ulët) shkëlqyer (Lartë) 49 31 13/20 8/20

Rreshtimi
 
 
Server 096