Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

The weather was pretty good at the stadium today for the match. Lojtarët në vijim dolën në fushë: Chikhi - Kuepfer, Volkhonov, Boussac - Suau, Lartigue, Navarre, Desmarais, Grégoire - Monteiro, Candiani.

Formacioni i parë: Olejniczak - Corsini, Morgand, Quintero - Afsordeh, Pezder, Auer, Rapenne, Melle - Dordea, Ciocci.

Formacioni me skemën 3-5-2 është zgjedhur nga të dy tranjerët për ndeshjen e sotme. Një sprint i bukur nga Azad Afsordeh i Zelena la prapa Alexis Boussac dhe duhej të kishte përfunduar në gol por goditja ishte e pasaktë. Goditja me kokë e Joachim Rapenne pas një goditjeje nga këndi në minutën e 17, e dërgoi topin te këmbët e Harald AuerZelena i cili tronditi rrjetën, 0-1. Në minutën e 22, Antônio Cláudio Monteiro i entuziasmoi tifozët, kur ai e qëndisi të gjithë mbrojtjen qendrore të vizituesve dhe shënoi, duke barazuar 1 - 1. Mbrojtësit kundërshtar po i bërtasin njëri tjetrit mbas humbjes së avantazhit. Francisco Candiani i dha F.C. Nieder epërsinë, 2 - 1, kur doli fitues në dyluftimet me mbrojtësit qendrorë të ekipit vizitues dhe e dërgoi topin te shtylla e djathtë e portierit, e pamundur për tu kapur prej tij. Vizituesit vazhdonin presingun për të arritur barazimin dhe në minutën e 28 Harald Auer u gjet i vetëm përballë portierit. Megjithatë Choukri Chikhi arriti të priste topin e goditur drejt portës në dy kohë. Një sulm i shpejtë nga ana e majtë e fushës e çoi epërsinë e F.C. Nieder në 3 - 1, kur Sébastien Grégoire shënoi me aftësi duke gjuajtur nga një kënd i ngushtë. Tifozët vëndas e humbën fare dhe duket sikur do futen në fushë. Rezultati i pjesës së parë ishte 3 - 1. Dyzetë e pesë minutat u dominuan nga F.C. Nieder, me një zotërim të topit prej 57 përqind.

Harald Auer pati disa raste të mira për tu kundërpërgjigjur, por portieri vendas Choukri Chikhi nuk po dorzohej. Shumica në turmë mendonte se albitri ishte tepër i butë kur e dënoi lojtarin e F.C. Nieder, Emmanuel Navarre, vetëm me karton e verdhë pas një ndërhyrjeje të vonuar nga prapa në minutën e 67:të. Francisco Candiani pati një mundësi fantastike për të thelluar rezultatin për F.C. Nieder në minutën e 69:të, por gjuajti topin mbi traversë. Në minutën e 73, si rezultat i një sulmi të mirë nga krahu i djathtë,Antônio Cláudio Monteiro i F.C. Nieder, ishte i lumtur të shënojë 4 - 1 pasi arriti të gjuajë topin mes këmbëve të portierit që i vinte përballë. Lojtarët ishin të lodhur, por kur arbitri shpalli që do kishte edhe 1 minuta shtesë, ata gjithsesi mirëpritën këtë mundësi tjetër për të bërë ndonjë aksion të rëndësishëm. Në minutën e 89:të, Sébastien Grégoire i F.C. Nieder mori kartonin e verdhë pasi ndërhyri me takat para. Një ndërhyrje mjaft e rrezikshme. Ndeshja përfundoi 4 - 1. F.C. Nieder zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 58 përqind.

Lojtari më dominues i F.C. Nieder ishte padyshim Romain Desmarais. Por, Rudolf Kuepfer bëri lojë të papëlqyeshme. Lojtari më i rëndësishëm i Zelena ishte Vittorio Ciocci. Por, Efrén Quintero pati një paraqitje katastrofale.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha klas botëror (Ulët) fenomenal (Sh. lartë) 50 36 13/20 9/20
Mbrojtja Djathtas mbinatyror (Sh. ulët) klas botëror (Sh. lartë) 53 52 14/20 13/20
Mbrojtja Qëndrore mbinatyror (Sh. ulët) klas botëror (Lartë) 53 51 14/20 13/20
Mbrojtja Majtas mbinatyror (Lartë) brilant (Sh. lartë) 55 44 14/20 11/20
Sulmi Djathtas legjendar (Sh. ulët) madhështor (Lartë) 65 47 17/20 12/20
Sulmi Qëndror madhështor (Sh. ulët) fenomenal (Sh. lartë) 45 36 12/20 9/20
Sulmi Majtas jashtë-tokësor (Sh. ulët) fenomenal (Sh. lartë) 61 36 16/20 9/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja madhështor (Sh. ulët) klas botëror (Sh. ulët) 45 49 12/20 13/20
Sulmi fenomenal (Sh. lartë) fenomenal (Sh. lartë) 36 36 9/20 9/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës 100% sulmues neutral
 

Të rëndësishmet

0 - 1  Harald Auer 17'
1 - 1  Antônio Cláudio Monteiro 22'
2 - 1  Francisco Candiani 23'
3 - 1  Sébastien Grégoire 34'
4 - 1  Antônio Cláudio Monteiro 73'
Emmanuel Navarre 67'
Sébastien Grégoire 89'

Mbajtja e topit

57%
43%
58%
42%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
5 6

1 Sulmi Majtas 1
3 Sulmi Qëndror 2
1 Sulmi Djathtas 0
0 Tjetër 1
0 Rastet speciale 2
««
Mesatarja
0
5
10
15
0 - 1
20
1 - 1
2 - 1
25
30
3 - 1
35
40
45
45
50
55
60
65
Karton i verdhë
70
4 - 1
75
80
85
Karton i verdhë
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja madhështor (Sh. ulët) klas botëror (Sh. ulët) 45 49 12/20 13/20
Sulmi fenomenal (Sh. lartë) fenomenal (Sh. lartë) 36 36 9/20 9/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës 100% sulmues neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve mahnitës (Ulët) kolosal (Sh. ulët) 38 57 10/20 15/20
Mesfusha mesatare klas botëror (Ulët) fenomenal (Sh. lartë) 50 36 13/20 9/20
Mbrojtja mesatare mbinatyror (Ulët) klas botëror (Sh. ulët) 54 49 14/20 13/20
Sulmi mesatar kolosal (Sh. ulët) mahnitës (Sh. lartë) 57 40 15/20 10/20
Mesatarja totale mbinatyror (Ulët) brilant (Ulët) 54 42 14/20 11/20

Rreshtimi
 
 
Server 096