Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Alpways 4 - 0 Fluffy

Weather conditions were fairly good for football at the stadium today. Në fushë ndodhen: Pettersson - Trioux, Wongchalerm - Henriques, Milbertshofen, Worms, Venegas, Sarabandi - Ashen, Guder, Egggren.

Lojtarët në vijim dolën në fushë: Ginster - Bogáti, Reitmayr, Casabuena - Gökmete, Olofsson, Ulfsson, Bladlind, Weisgerber - Leyboldt, Ruíz.

FC Alpways Tigers zbriti në fushë me një formacion 2-5-3. Kurse miqtë, Fluffy Bunny Feets, vendosën të rreshtohen me një 3-5-2. Juan Ruíz për pak sa nuk shënoj golin e avantazhit për miqtë në minutën e 5:të, kur depërtoj i vetëm në qëndër të zonës dhe goditi topin drejtë kuadratit por Anders Pettersson arriti të grushtoj topin jashtë vijës fundore. Një rast mjaftë i mirë për miqtë që përfundoj në një goditje nga këndi. Nuk ishte ndonjë gol i bukur, por topi i goditur nga Jimmy Ashen në një goditje dënimi në minutën e 6:të çuditërisht e kaloi portierin dhe përfundoi në rrjetë. Alpways kalojnë në epërsi, 1-0! Në minutën e 14, Jimmy Ashen çoi Alpways në epërsi 2 - 0 me një gjuajtje të lirë, me të vërtetë fantastike. Hans-Bernhard Reitmayr dërgoi topin nga goditja e këndit drejt Juan Ruíz i cili e kishte portën të hapur për të shënuar por goditja e tij zuri shtyllën. Lojtari i Alpways, Jimmy Ashen ekzekutoi penalltinë ashtu siç duhej për të mposhtur portierin dhe rritur epërsinë në 3 - 0 pas 29 minutave. Në atë çast, Jimmy Ashen ishte golashënues i trefishtë – një hat trick! Shpejtësia e Zülküf Gökmete ishte pothuajse e mjaftueshme për t'i dhuruar një gol Fluffy mbas 33 minutash, por pasimi i tij i mirë nuk u shfrytëzua si duhej nga Juan Ruíz. Pas një goditje të lirë në një pozicion të mirë, gjatë minutës së 34:të, Alpways ka provuar të dërgojë topin në anën tjetër të zonës së rreptësisë. Sidoqoftë, Mikael Egggren nuk ka mundur ta përfundojë këtë skemë me një gol ashtu si shpresonte ekipi, dhe topi doli tej vijës fundore. 3 - 0 ishte rezultati pas pjesës së parë. Kjo pjesë i takoi Alpways, e cila zotëroi topin 68 përqind të kohës.

Alpways bën një loj të mirë nga e djathta, por Ilario Guder gjuajti topin me të parën në ajër, jashtë kuadratit të portës në minutën e 61:të. Kur Ilario Guder u zëvendësua në minutën e 67:të, ai ngushëllonte veten me faktin se ekipi i tij ishte në epërsi. Sandun Nandasiri ishte zëvendësimi. Lojtari vëndas Mikael Egggren ishte fare pranë një goli tjetër për ekipin në minutën e 75:të. Ai goditi portën nga e djathta por Casper Ginster arriti ta priste topin me majën e gishtave. Në minutën e 77,Alpways iu akordua një penallti - e cila u ekzekutua mirë nga Jimmy Ashen. 4 - 0 për vendasit. I kënaqur me zhvillimin e ndeshjes, trajneri i Alpways lejoi që Gaietà Pòrtulas të hyjë në vend të Yeison Venegas pas 82 minutave. Si rezultat i largimit nga fusha të kapitenit, Samran Wongchalerm vendosi shiritin në krah tër krenari, për Alpways. Lojtarët ishin të lodhur, por kur arbitri shpalli që do kishte edhe 1 minuta shtesë, ata gjithsesi mirëpritën këtë mundësi tjetër për të bërë ndonjë aksion të rëndësishëm. Ndeshja përfundoi 4 - 0. Alpways mbajtën topin në masën prej 68 përqind.

Lojtari i Alpways që luajti më së miri, ishte Mikael Egggren. Nga ana tjetër, loja e Anders Pettersson ishte jashtëzakonisht e dobët. Lojtari më i rëndësishëm i Fluffy ishte Juan Ruíz. Nga ana tjetër, Eskil Ulfsson pati një ditë të keqe.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha mahnitës (Ulët) mediokër (Ulët) 38 18 10/20 5/20
Mbrojtja Djathtas fenomenal (Ulët) mahnitës (Sh. ulët) 34 37 9/20 10/20
Mbrojtja Qëndrore shkëlqyer (Sh. lartë) mahnitës (Ulët) 32 38 8/20 10/20
Mbrojtja Majtas pranueshëm (Sh. lartë) fenomenal (Ulët) 24 34 6/20 9/20
Sulmi Djathtas mirë (Sh. ulët) pranueshëm (Ulët) 25 22 7/20 6/20
Sulmi Qëndror shkëlqyer (Lartë) pranueshëm (Sh. lartë) 31 24 8/20 6/20
Sulmi Majtas mediokër (Sh. lartë) mediokër (Sh. lartë) 20 20 5/20 5/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja mirë (Sh. lartë) shkëlqyer (Sh. ulët) 28 29 7/20 8/20
Sulmi mirë (Sh. ulët) pranueshëm (Sh. lartë) 25 24 7/20 6/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës 40% sulmues neutral
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Jimmy Ashen 6'
2 - 0  Jimmy Ashen 14'
3 - 0  Jimmy Ashen 29'
4 - 0  Jimmy Ashen 77'
Ndërrim Jashtë  Ilario Guder
Brenda  Sandun Nandasiri
67'
Ndërrim Jashtë  Yeison Venegas
Brenda  Gaietà Pòrtulas
82'

Mbajtja e topit

68%
32%
68%
32%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
10 4

2 Sulmi Majtas 1
0 Sulmi Qëndror 1
2 Sulmi Djathtas 0
6 Tjetër 0
0 Rastet speciale 2
««
Mesatarja
0
5
1 - 0
10
2 - 0
15
20
25
3 - 0
30
35
40
45
45
50
55
60
65
Ndërrim
70
75
4 - 0
80
Ndërrim
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja mirë (Sh. lartë) shkëlqyer (Sh. ulët) 28 29 7/20 8/20
Sulmi mirë (Sh. ulët) pranueshëm (Sh. lartë) 25 24 7/20 6/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës 40% sulmues neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve fenomenal (Ulët) mirë (Lartë) 34 27 9/20 7/20
Mesfusha mesatare mahnitës (Ulët) mediokër (Ulët) 38 18 10/20 5/20
Mbrojtja mesatare shkëlqyer (Ulët) fenomenal (Sh. lartë) 30 36 8/20 9/20
Sulmi mesatar mirë (Sh. ulët) pranueshëm (Ulët) 25 22 7/20 6/20
Mesatarja totale shkëlqyer (Lartë) mirë (Sh. ulët) 31 25 8/20 7/20

Rreshtimi
 
 
Server 095