Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

The clouds were hanging menacingly over the stadium today. Formacioni i parë: Dineev - Castro Lima, Pádua - Busby, Godleś, Rongved, Fredriksen, Kratky - Kristiansen, , Kathan.

Lojtarët në vijim ishin zgjedhur: Sonzogni - Bacenetti, Németh, Tjalve - Çevikel, Thorsteinsen, Benoît, Fołta, Stupar - Monarchi, Romaniuc.

Do jetë një dyluftim midis dy interpretime të ndryshme të futbollit, meqë ekipi vendas e filloi ndeshjen me formacionin 2-5-3 kurse miqtë preferuan një 3-5-2. Pål Kristian Thorsteinsen had been given instructions to man mark Ryszard Godleś. And he carried his orders out perfectly, following close, reducing the options for his mark. FC Storm kishte rastin për të shënuar golin e epërsisë por portjeri vëndas Valeriy Dineev grushtoj topin e gjuajtur me stil nga Thomas Monarchi drejt këndit të djathtë të portës dhe jashtë rrezikut. Thomas Monarchi për pak sa nuk shënoj golin e avantazhit për miqtë në minutën e 17:të, kur depërtoj i vetëm në qëndër të zonës dhe goditi topin drejtë kuadratit por Valeriy Dineev arriti të grushtoj topin jashtë vijës fundore. Një rast mjaftë i mirë për miqtë që përfundoj në një goditje nga këndi. Miqtë kaluan në epërsi në minutën e 25, pas një sulmi nga krahu i djathtë që rezultoi në një gol nga Costin Romaniuc, duke ndryshuar rezultatin në 0 - 1. Pas 32 minutash, Helge Kristiansen bëri një lëvizje të shpejtë në qendër, i kaloi mbrojtësit qëndror të ekipit vizitues dhe shënoi 1 - 1. Helge Kristiansen u afrua drejt portës nga e djathta me qëllimin e vetëm për të kaluar Hammers në avantazh por silura e tij tronditi traversën. Ekipet shkuan në pushim me rezultatin 1 - 1. Hammers zotëruan ndeshjen, duke mbajtur topin në masën prej 52 përqind.

Një mbrojtje neglizhente nga kundërshtarët i dha Hammers një mundësi për të kaluar në avantazh në minutën e 60:të, por krosi i Tommy Kathan nga e majta nuk u shfrytëzua mirë dhe zona u spastrua pa vështirësi. Në minutën e 62:të, Tommy Kathan i Hammers mori kartonin e verdhë pasi ndërhyri me takat para. Një ndërhyrje mjaft e rrezikshme. Zygmunt Fołta i FC Storm u ndëshkua pasi gjuajti topin pas fishkëllimës. Hammers depërtuan nga e majta në minutën e 76:të, me anën e Rani Fredriksen i cili shënoi duke gjuajtur nga një kënd i ngushtë me portën, për t'ia dhënë epërsinë ekipit të tij në 2 - 1. Një gol mjaftë i bukur dhe stadiumi që u ngrit në këmbë. Costin Romaniuc për pak sa nuk shënoi golin e barazimit në minutën e 79 kur mori një pasim tërthorazi nga e majta. Ai goditi topin me të parën por silura e tij tronditi shtyllën e portierit i cili ngeli në vend pa shpresa për ta kapur topin. Vizituesit vazhdonin presingun për të arritur barazimin dhe në minutën e 81 Thomas Monarchi u gjet i vetëm përballë portierit. Megjithatë Valeriy Dineev arriti të priste topin e goditur drejt portës në dy kohë. Arbitri vendosi të linte lojtarët të luanin edhe për 1 minuta shtesë nbas fundit të 90 minutave të kohës së rregullt. Ambrósio Sá çoi epërsinë e Hammers në 3 - 1, duke shënuar me kokë pas një krosimi nga e djathta. Ndeshja përfundoi 3 - 1. Kjo pjesë i takoi Hammers, e cila zotëroi topin 52 përqind të kohës.

Lojtari më i mirë i Hammers ishte Tommy Kathan. Por, Helge Kristiansen bëri lojë të papëlqyeshme. Lojtari i FC Storm që luajti më së miri, ishte Costin Romaniuc. Nga ana tjetër, loja e Pål Kristian Thorsteinsen ishte jashtëzakonisht e dobët.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha brilant (Lartë) mahnitës (Lartë) 43 39 11/20 10/20
Mbrojtja Djathtas brilant (Ulët) brilant (Sh. lartë) 42 44 11/20 11/20
Mbrojtja Qëndrore madhështor (Sh. ulët) mbinatyror (Lartë) 45 55 12/20 14/20
Mbrojtja Majtas brilant (Sh. ulët) madhështor (Sh. ulët) 41 45 11/20 12/20
Sulmi Djathtas mahnitës (Sh. ulët) mahnitës (Lartë) 37 39 10/20 10/20
Sulmi Qëndror klas botëror (Sh. lartë) fenomenal (Sh. ulët) 52 33 13/20 9/20
Sulmi Majtas mahnitës (Sh. ulët) brilant (Lartë) 37 43 10/20 11/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja shkëlqyer (Sh. ulët) pranueshëm (Sh. lartë) 29 24 8/20 6/20
Sulmi pranueshëm (Lartë) mediokër (Lartë) 23 19 6/20 5/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral
 

Të rëndësishmet

0 - 1  Costin Romaniuc 25'
1 - 1  Helge Kristiansen 32'
2 - 1  Rani Fredriksen 76'
3 - 1  Ambrósio Sá 89'
Tommy Kathan 62'
Zygmunt Fołta 63'

Mbajtja e topit

52%
48%
52%
48%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
5 5

2 Sulmi Majtas 1
1 Sulmi Qëndror 2
2 Sulmi Djathtas 2
0 Tjetër 0
0 Rastet speciale 0
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
25
0 - 1
30
1 - 1
35
40
45
45
50
55
60
Karton i verdhë
Karton i verdhë
65
70
75
2 - 1
80
85
3 - 1
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja shkëlqyer (Sh. ulët) pranueshëm (Sh. lartë) 29 24 8/20 6/20
Sulmi pranueshëm (Lartë) mediokër (Lartë) 23 19 6/20 5/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve pranueshëm (Sh. lartë) mediokër (Ulët) 24 18 6/20 5/20
Mesfusha mesatare brilant (Lartë) mahnitës (Lartë) 43 39 11/20 10/20
Mbrojtja mesatare brilant (Ulët) madhështor (Sh. lartë) 42 48 11/20 12/20
Sulmi mesatar brilant (Ulët) mahnitës (Ulët) 42 38 11/20 10/20
Mesatarja totale brilant (Ulët) brilant (Ulët) 42 42 11/20 11/20

Rreshtimi
 
 
Server 096