Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Baja 3 - 0 MEREFC

Weather conditions were fairly good for football at the stadium today. Lojtarët në vijim dolën në fushë: Kovács - Andreasyan, Mrozik, Kecskés - Tordai, Brusznyiczki, Csibor, Matyukhin - Jakab, B. Tóth, Beck.

Përzgjedhja: Lammertyn - Aker, Claeys, Drăguşin - Waterslaeghers, Langr, Fuina, de Sousa - Pichon, Spinosa, Canals.

Kur ekipet u futën në fushë, u duk e qartë se të dyja kishin zgjedhur si formacion skemën 3-4-3 në ndeshjen e sotme. Pasi po fryhej si trainer aktiv para syve të prindërve të lojtarëve, menaxheri i MEREFC, pas 1 minutave, u dha lojtarëve të tij udhëzime të reja. Në minutën e 1:të, menaxheri i MEREFC dëshironte të provonte taktikën të re dhe lojtarët me përkushtim iu bindën. Baja ishin fare pranë golit me anën e Bence Csibor i cili kaloi rrufeshëm nga e majta. Gjithsesi rasti u shua kur ai goditi sipër traversës në minutën e 7:të. Lojtarët e MEREFC kishin vështirësi të gjenin pozitat e tyre dhe organizimi i tyre ra në pranueshëm. Baja kaluan në epërsi në minutën e 20 pas një goditjeje të çuditshme por të sukseshme të Imre Jakab nga e djathta. 1 - 0. Lojtarët e MEREFC dukeshin të pasigurtë në atë sesi të luanin dhe organizimi i tyre ishte pranueshëm. Baja arriti të rritë epërsinë e vet në 2 - 0 kur Heorhii Matyukhin hyri bukur nga e majta dhe me një gjuajtje të mirë tronditi rrjetën. Një harkim nga goditja e dënimit e ekzekutuar nga József Kecskés për pak sa nuk përfundoj në rrjetë për Baja por portieri mik çuditërisht arriti ta kapte topin. Kur morrën një goditje të lirë nga një pozicion i vështirë pas 31 minutash, Baja nuk ka menduar për një goditje direkte, por ka preferuar të kalojë topin, pikërisht përballë portierit. Sulmuesit janë sinkronizuar mirë dhe ka qenë e vështirë për mbrojtësit që të mbronin portën e tyre. Pas disa përplasjeve të topit nëpër këmbët e lojtarëve, Imre Jakab më në fund goditi topin në rrjetë, duke e lënë portierin në vend. 3 - 0. 3 - 0 ishte rezultati pas pjesës së parë. Baja, zotëruan topin në masën prej 56 përqind, duke dominuar ndeshjen.

Trajnerit të MEREFC iu desh pak kohë në pushim për të shqyrtuar strategjinë e tij, gjë që e rriti organizimin e MEREFCmirë. Mbas 63 minutash të luajtura, Gagik Andreasyan mund të shënonte për Baja kur sulmoi nga e majta por topi i harkuar prej tij ishte më lartë sesa duhej dhe kaloj sipër traversës. MEREFC patën një rast të mirë për tu përgjigjur në minutën e 64 pas disa lëvizjeve të bukura nga e majta, por Théo Pichon u tregua shumë i ngadaltë dhe nuk arriti të godiste me kokë topin e krosuar në zonë. Baja ndërtuan një kundërsulm të bukur në minutën e 65:të por Imre Jakab nuk arriti të shënonte nga fare pranë portës. Portieri u tregua i vëmëndshëm dhe i zuri rrezen kundërshtarit. MEREFC dukej e paqartë në lojë dhe i ra organizimi në dobët. Një lëvizje e mrekullueshme mashtruese me topin nga Róbert B. Tóth, që la Giuseppe Fuina me sy hapur, me të vërtetë që meritonte të përfundonte në gol por portjeri arriti të priste gjuajtjen mjaftë mirë. Në një sulm nga e majta, Théo Pichon bëri të pamundurën për të shënuar për MEREFC në minutën e 81:të, por gjuajtja e tij u grushtua jashtë rrezikut nga portjeri. Baja bën një loj të mirë nga e djathta, por Gagik Andreasyan gjuajti topin me të parën në ajër, jashtë kuadratit të portës në minutën e 83:të. Një goditje dënimi indirekte në zonën mike të penalltisë, në minutën e 88:të, mund të kishte përfunduar në një gol tjetër por Herwin Lammertyn zgjati krahun dhe devijoi topin sipër traversës. Arbitri shpalli që koha shtesë do të ishte rreth 1 minuta. Kjo do të thonte që kishte akoma mundësi për një apo dy sulme para përfundimit të ndeshjes! Ndeshja përfundoi 3 - 0. Kjo pjesë i takoi Baja, e cila zotëroi topin 56 përqind të kohës.

Heorhii Matyukhin pati një paraqitje të shkëlqyeshme për Baja. Nga ana tjetër, loja e Győző Kovács ishte jashtëzakonisht e dobët. Lojtari më dominues i MEREFC ishte padyshim Bert Spinosa. Por, Mihai Drăguşin bëri lojë të papëlqyeshme.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha varfër (Lartë) varfër (Sh. ulët) 11 9 3/20 3/20
Mbrojtja Djathtas mediokër (Ulët) varfër (Sh. lartë) 18 12 5/20 3/20
Mbrojtja Qëndrore mediokër (Lartë) mediokër (Lartë) 19 19 5/20 5/20
Mbrojtja Majtas mediokër (Lartë) dobët (Sh. ulët) 19 13 5/20 4/20
Sulmi Djathtas dobët (Sh. ulët) mediokër (Sh. ulët) 13 17 4/20 5/20
Sulmi Qëndror dobët (Ulët) mediokër (Lartë) 14 19 4/20 5/20
Sulmi Majtas dobët (Lartë) dobët (Sh. lartë) 15 16 4/20 4/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja mediokër (Sh. ulët) dobët (Sh. lartë) 17 16 5/20 4/20
Sulmi dobët (Ulët) dobët (Lartë) 14 15 4/20 4/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Imre Jakab 20'
2 - 0  Heorhii Matyukhin 27'
3 - 0  Imre Jakab 31'
Sjellje Bert Spinosa
1'
Sjellje Bert Spinosa
1'

Mbajtja e topit

56%
44%
56%
44%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
10 2

3 Sulmi Majtas 2
0 Sulmi Qëndror 0
3 Sulmi Djathtas 0
3 Tjetër 0
1 Rastet speciale 0
««
Mesatarja
0
Sjellje e re
Sjellje e re
5
10
Çoroditje
15
20
1 - 0
Çoroditje
25
2 - 0
30
3 - 0
35
40
45
45
50
55
60
65
70
Çoroditje
75
80
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja mediokër (Sh. ulët) dobët (Sh. lartë) 17 16 5/20 4/20
Sulmi dobët (Ulët) dobët (Lartë) 14 15 4/20 4/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral neutral

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve varfër (Ulët) pashpresë (Sh. lartë) 10 8 3/20 2/20
Mesfusha mesatare varfër (Lartë) varfër (Sh. ulët) 11 9 3/20 3/20
Mbrojtja mesatare mediokër (Ulët) dobët (Lartë) 18 15 5/20 4/20
Sulmi mesatar dobët (Ulët) mediokër (Sh. ulët) 14 17 4/20 5/20
Mesatarja totale dobët (Ulët) dobët (Ulët) 14 14 4/20 4/20

Rreshtimi
 
 
Server 095