Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

The clouds were hanging menacingly over the stadium today. Formacioni i parë: Mavar - Bahubeishi, Shuman, Al Hammar - Malavé, Matthäus, Ebrahimi, Orban, Kinney - Lacarra, Gadanha.

Përzgjedhja: Jušić - Pornin, Kreutmeier, Maceda - Corrado, Jaliltabar, Tiraboschi, Saab - Coppola, Martinon, Oneaţă.

Ekipet kanë zgjedhur rreshtime të ndryshme për këtë ndeshje. Ekipi vendas YILDIZGS po luan me 3-5-2 kurse SS AryaMehr ka zgjedhur formacionin 3-4-3. Lojtari i SSAryaMehr, Ricardo Corrado, kishte rastin të çonte miqtë në epërsi kur në minutën e 19:të tentoi të kapte një pasim të dërguar në thellësi drejt zonës por Janko Mavar doli me shpejtësi nga porta dhe ja rrëmbeu topin nga këmbët. Të dy lojtarët u përplasën nga inercia por të dy duken të jenë mirë. Willi Orban i dha YILDIZGS epërsinë, 1 - 0, kur doli fitues në dyluftimet me mbrojtësit qendrorë të ekipit vizitues dhe e dërgoi topin te shtylla e djathtë e portierit, e pamundur për tu kapur prej tij. Lojtarit të SSAryaMehr, Nicolas Martinon, iu dha kartoni i verdhë në minutën e 28:të pasi rrafshoj në tokë një kundërshtar në dyluftim për topin. Në minutën e 30:të, i pazakonshmi Diego Malavé i YILDIZGS goditi portën papritur nga një distancë e madhe dhe topi kaloj vetëm pak centrimetra larg shtyllës. Habib Al Hammar pati një mundësi fantastike për të thelluar rezultatin për YILDIZGS në minutën e 31:të, por gjuajti topin mbi traversë. Në minutën e 35-të, miqtë barazuan rezultatin, pasi Elie Saab depërtoi në qendër dhe shënoi, 1 - 1. Në minutën e 41:të, Janko Mavar tregoi dhe një herë aftësitë e tij të mira kur priti një silurë të vertetë nga lojtari i ekipit mik Nicolas Martinon. Tifozët po duartrokasin pritjen lojën e tij mjeshtërore. Ekipet shkuan në pushim me rezultatin 1 - 1. Dyzetë e pesë minutat u dominuan nga YILDIZGS, me një zotërim të topit prej 53 përqind.

Mbas një kalimi në qëndër në minutën e 57:të, Humberto Gadanha për pak sa nuk kaloi topin midis këmbëve të portierit mik për në rrjetë por Vehbija Jušić u tregua i vëmëndshëm dhe ruajti rezultatin. Gabriel Oneaţă me gjithë dëshirë do të kishte vazhduar ndeshjen por traineri i tij vendosi ndryshe. Atakan Tynybekov hyri në vend të SSAryaMehr kur ora shënonte 65 minuta. Në minutën e 72, ekipi vendas mori një penallti. Vizituesit protestuan ashpër por gjyqtari ishte i vendosur. Humberto Gadanha shënoi lehtësisht 2 - 1 dhe i dha YILDIZGS epërsinë. Stoli nuk ishte i qetë dhe në minutën e 77 traineri i dha mundësinë për të luajtur Danulis Čamanas gjë që ai e priste me padurim. Ludovic Pornin braktisi fushën tër turinj si fëmij i llastuar. Willi Orban u dha tifozëve të YILDIZGS edhe më shumë arsye për të festuar kur e rriti epërsinë në 3 - 1 pas 77 minutave, si rrjedhojë e një serie të bukur të pasimeve në krahun e djathtë të cilat kundërshtari nuk arriti t'i ndërpresë. Arbitri vendosi të jepte 1 minuta shtesë, duke i dhënë tifozëve një shpresë të vogël që ekipi i tyre do kishte mundësi të bënte edhe një sulm tjetër para se ndeshja të përfundonte. Një goditje dënimi indirekte në zonën mike të penalltisë, në minutën e 89:të, mund të kishte përfunduar në një gol tjetër por Vehbija Jušić zgjati krahun dhe devijoi topin sipër traversës. Armin Jaliltabar i SSAryaMehr vuri në përdorim shpejtësinë e tij të largohej nga mbrojtesit por nuk arriti të godiste portën në minutën e 89:të. Gjërat po keqësoheshin për miqtë. Në minutën e 89, Abdulqudus Bahubeishi depërtoi në barrikadën mbrojtëse qendrore për ta rritur epërsinë në 4 - 1. Portjeri mik sla fjalë pa ju thënë mbrojtësave të tij. Ndeshja përfundoi 4 - 1. YILDIZGS mbajtën topin në masën prej 54 përqind.

Humberto Gadanha pati një paraqitje të shkëlqyeshme për YILDIZGS. Nga ana tjetër, loja e Abdulqudus Bahubeishi ishte jashtëzakonisht e dobët. Lojtari më dominues i SSAryaMehr ishte padyshim Nicolas Martinon. Por, Ricardo Corrado bëri lojë të papëlqyeshme.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha madhështor (Sh. lartë) brilant (Sh. ulët) 48 41 12/20 11/20
Mbrojtja Djathtas kolosal (Lartë) kolosal (Sh. ulët) 59 57 15/20 15/20
Mbrojtja Qëndrore kolosal (Ulët) mbinatyror (Lartë) 58 55 15/20 14/20
Mbrojtja Majtas jashtë-tokësor (Sh. lartë) mbinatyror (Ulët) 64 54 16/20 14/20
Sulmi Djathtas mbinatyror (Ulët) madhështor (Sh. ulët) 54 45 14/20 12/20
Sulmi Qëndror madhështor (Sh. ulët) klas botëror (Ulët) 45 50 12/20 13/20
Sulmi Majtas mbinatyror (Lartë) shkëlqyer (Sh. ulët) 55 29 14/20 8/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja madhështor (Sh. lartë) brilant (Sh. ulët) 48 41 12/20 11/20
Sulmi fenomenal (Lartë) mahnitës (Sh. ulët) 35 37 9/20 10/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral 90% mbrojtës
 

Të rëndësishmet

1 - 0  Willi Orban 23'
1 - 1  Elie Saab 35'
2 - 1  Humberto Gadanha 72'
3 - 1  Willi Orban 77'
4 - 1  Abdulqudus Bahubeishi 89'
Nicolas Martinon 28'
Ndërrim Jashtë  Gabriel Oneaţă
Brenda  Atakan Tynybekov
65'
Ndërrim Jashtë  Ludovic Pornin
Brenda  Danulis Čamanas
77'

Mbajtja e topit

53%
47%
54%
46%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
9 4

0 Sulmi Majtas 0
4 Sulmi Qëndror 2
1 Sulmi Djathtas 1
3 Tjetër 0
1 Rastet speciale 1
««
Mesatarja
0
5
10
15
20
1 - 0
25
Karton i verdhë
30
35
1 - 1
40
45
45
50
55
60
65
Ndërrim
70
2 - 1
75
Ndërrim
3 - 1
80
85
4 - 1
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja madhështor (Sh. lartë) brilant (Sh. ulët) 48 41 12/20 11/20
Sulmi fenomenal (Lartë) mahnitës (Sh. ulët) 35 37 9/20 10/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Normal
Aftësia e taktikës (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik) (ska taktik)
Stili i lojës neutral 90% mbrojtës

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve legjendar (Ulët) mahnitës (Lartë) 66 39 17/20 10/20
Mesfusha mesatare madhështor (Sh. lartë) brilant (Sh. ulët) 48 41 12/20 11/20
Mbrojtja mesatare kolosal (Sh. lartë) mbinatyror (Lartë) 60 55 15/20 14/20
Sulmi mesatar klas botëror (Lartë) brilant (Sh. ulët) 51 41 13/20 11/20
Mesatarja totale mbinatyror (Sh. ulët) madhështor (Ulët) 53 46 14/20 12/20

Rreshtimi
 
 
Server 095