Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Weather conditions were pretty good for football today. Përzgjedhja: Boere - Despagne, Dumont, Logghe, Verea - Geenen, Bailleul, De Jans, Beazar - Mommaerts, Van Acker.

Lojtarët në vijim dolën në fushë: Simeonov - Znepolski, Trendafilov - Vitanov, Iliev, Orgun, Ilkov, Gyurov - Ural, Dimitrov, Peykov.

Ekipet kanë zgjedhur rreshtime të ndryshme për këtë ndeshje. Ekipi vendas FC Pietendries po luan me 4-4-2 kurse Shark Tales ka zgjedhur formacionin 2-5-3. Shark po injoronte krahët në favor të aftësisë së saj për të sulmuar në qëndër. Shark morën epërsinë pas 3 minutash, 0 - 1. Angel Vitanov vendosi topin përtej portierit të zgjatur vendas, pas një veprimi të mirë nga e majta. Gjuajtja e lirë nga Baptiste Mommaerts, në minutën e 8:të, do kishte përfunduar në gol për Pietendries, por portieri mik arriti ta largonte topin me një dorë. Mbas 10 minutash një kombinim në qendër rezultoi në një pasim drejt Lyudmil Dimitrov i cili e shtoi epërsinë e Shark në 0 - 2. Në minutën e 21-të, Shark duket se vuajti njëfarë çrregullimi në formacion dhe organizimi i saj ra në dobët. Pietendries shkurtoi epërsinë në 1 - 2 në minutën e 22:të kur Vincent Van Acker shfrytëzoi më së miri një top të lartë të ardhur nga e majta. Një gol i mrekullueshëm me rrafishatë. Në pushim rezultati ishte 1 - 2. Pietendries, zotëruan topin në masën prej 54 përqind, duke dominuar ndeshjen.

Një rikapitullim i planit të lojës i ndihmoi Shark të kthehen në organizim me nivel mirë. Pietendries kishte nevoj për lojtarë të freskët në fushë dhe pas 60 minutave Leander Dumont i lëshoi vëndin Thomas Van Staen. Turrma po brohoriste e inkurajuar kur, Manu De Jans i Pietendries depërtoi nga e djathta në minutën e 61:të dhe dërgoi topin në rrjetë duke barazuar rezultatin 2 me 2. 65 minuta të ndeshjes, Pietendries kishin nevojë për një lojtar energjitik. Baptiste Mommaerts i dha dorën shokut të tijë Jan Delameillieure dhe u fut me shpejtësi në fushën e gjelbërt. Baptiste Mommaerts po del nga fusha dhe tani Thomas Van Staen e di që do ketë një përgjegjësi me shumë: Do të jetë ai lojtari i caktuar për gjuajtjen e goditjeve standarte. Lojtarët e Shark dukeshin të pasigurtë në atë sesi të luanin dhe organizimi i tyre ishte pranueshëm. Jan Delameillieure i Pietendries tregoj eksperiencën e tij në minutën e 78:të, kur mjeshtërisht parashikoj përplasjen e topit te traversa dhe u mundua të përfitonte nga ky rast, por gjuajtja e tij u grushtua jasht rrezikut. Minuta e 79 gjeti ekipin vendas në epërsi 3 - 2 pas një depërtimi nga e majta. Shënues për Pietendries ishte Thomas Van Staen i cili hoqi bluzen nga gëzimi dhe nxorri trupin e tij muskuloz ku duket qartë tatuazhi i një djali. Le të shpresojmë që do jetë vëllai i vet. Lojtarët e Shark kishin vështirësi të gjenin pozitat e tyre dhe organizimi i tyre ra në mediokër. Kenzo Geenen duhet të kishte thelluar rezultatin e ekipit të tij në minutën e 82:të, por një pritje e shkëlqyer nga Elin Simeonov mbajti miqtë në lojë. Krahu i djathtë i Shark dukej i rrezikshëm sot dhe në minutën e 85 Tolga Orgun goditi mjaft bukur drejt trekëndëshit të portës, e cila mbrohej nga Witse Boere. Portieri u hodh në kohë dhe largoi topin me majën e gishtave për një goditje nga këndi. Arbitri shpalli që koha shtesë do të ishte rreth 1 minuta. Kjo do të thonte që kishte akoma mundësi për një apo dy sulme para përfundimit të ndeshjes! Ndeshja përfundoi 3 - 2. Kjo pjesë i takoi Pietendries, e cila zotëroi topin 54 përqind të kohës.

Lojtari i Pietendries që luajti më së miri, ishte Vincent Van Acker. Por, Guy Despagne bëri lojë të papëlqyeshme. Lojtari më dominues i Shark ishte padyshim Mehmet Nuri Ural. Por, Elin Simeonov ishte dëshpërues.

Detajet e Vlerësimit

Mesfusha dobët (Sh. ulët) varfër (Lartë) 13 11 4/20 3/20
Mbrojtja Djathtas mediokër (Lartë) dobët (Sh. ulët) 19 13 5/20 4/20
Mbrojtja Qëndrore pranueshëm (Sh. lartë) dobët (Ulët) 24 14 6/20 4/20
Mbrojtja Majtas pranueshëm (Lartë) dobët (Sh. ulët) 23 13 6/20 4/20
Sulmi Djathtas pranueshëm (Ulët) pranueshëm (Sh. ulët) 22 21 6/20 6/20
Sulmi Qëndror mediokër (Sh. ulët) mediokër (Sh. lartë) 17 20 5/20 5/20
Sulmi Majtas mediokër (Lartë) pranueshëm (Sh. ulët) 19 21 5/20 6/20
 
Goditje standarte indirekte
Mbrojtja mediokër (Lartë) mediokër (Ulët) 19 18 5/20 5/20
Sulmi dobët (Sh. lartë) mediokër (Sh. ulët) 16 17 4/20 5/20
 
Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Sulmoni në Qendër
Aftësia e taktikës (ska taktik) brilant (ska taktik) 11 11/20
Stili i lojës neutral 100% mbrojtës
 

Të rëndësishmet

0 - 1  Angel Vitanov 3'
0 - 2  Lyudmil Dimitrov 10'
1 - 2  Vincent Van Acker 22'
2 - 2  Manu De Jans 61'
3 - 2  Thomas Van Staen 79'
Ndërrim Jashtë  Leander Dumont
Brenda  Thomas Van Staen
60'
Ndërrim Jashtë  Baptiste Mommaerts
Brenda  Jan Delameillieure
65'

Mbajtja e topit

54%
46%
54%
46%

Shpërndarja e shanseve

Në shtëpi Jashtë
6 3

2 Sulmi Majtas 1
1 Sulmi Qëndror 1
1 Sulmi Djathtas 1
1 Tjetër 0
1 Rastet speciale 0
««
Mesatarja
0
0 - 1
5
10
0 - 2
15
20
Çoroditje
1 - 2
25
30
35
40
45
45
50
55
60
Ndërrim
2 - 2
65
Ndërrim
70
75
Çoroditje
3 - 2
80
Çoroditje
85
90
»»

Detajet e Vlerësimit

Tregojë të gjithë grafikët

Kini parasysh që përqindjet si më sipër janë për t'ju dhënë juve një ide mbi lojën, por jo se ato janë probabilitetet ekzakte (për të shënuar gol për shembull) që përdoren në ndeshje nga motorri lojës.

Goditje standarte indirekte

Mbrojtja mediokër (Lartë) mediokër (Ulët) 19 18 5/20 5/20
Sulmi dobët (Sh. lartë) mediokër (Sh. ulët) 16 17 4/20 5/20

Shumllojshmëri

Qëndrimi i Ekipit
Taktika Normal Sulmoni në Qendër
Aftësia e taktikës (ska taktik) brilant (ska taktik) 11 11/20
Stili i lojës neutral 100% mbrojtës

Mesatarja e vlerësimeve

Eksperienca totale e lojtarëve varfër (Sh. lartë) dobët (Sh. ulët) 12 13 3/20 4/20
Mesfusha mesatare dobët (Sh. ulët) varfër (Lartë) 13 11 4/20 3/20
Mbrojtja mesatare pranueshëm (Ulët) dobët (Sh. ulët) 22 13 6/20 4/20
Sulmi mesatar mediokër (Lartë) mediokër (Sh. lartë) 19 20 5/20 5/20
Mesatarja totale mediokër (Ulët) dobët (Lartë) 18 15 5/20 4/20

Rreshtimi
 
 
Server 096