Ne përdorim cookies - ato na ndihmojnë ne për tju dhuruar juve një ekzperincë më të mirë online.
Duke përdorur faqen tonë ju pranoni që ne mund të ruajmë dhe të aksesojmë cookies në paisjen tuaj.

Njoftimet zyrtare të Hattrickut

7-26-2022 Italy wins World Cup

Another Hattrick season ended when last Friday the World Cup final was played between England and Italy. Although expectations for the match were high, probably no one had predicted a goal-rich match and where Italy drew the longest straw, 2 - 6. This made them not only a World Cup winner, but also the first nation to win both the Continental Championship and the World Cup in the same term.

Some fans were still not seated yet when the first goal already struck the net, 0 - 1 by the Azurri. After England had recovered from this shock, they took control in the game and which resulted in a few good chances. However none of them went in. So what happened, the Italians scored again, twice even in a matter of 5 minutes, lifting the score to 0 - 3. This forced England's manager to change tactics in order to regain control over the game. As no more goals were scored during the remaining time until when the referee blew the half-time whistle, he knew he was going to need all time during the break to explain the players his plan for the second half.

15 minutes into the second half and after a few substitutes had entered the pitch, turning the game around became next to impossible when Italy scored 0 - 4. When England scored 1 - 4 some 7 minutes later, it might have sparked little hope, but only 1 minute later the difference was again 4 goals, 1 - 5. Things went from bad to worse, an inury and a red card. Let's not forget another 2 goals, one for each side leading to the end result, 2 - 6. Italy wins the World Cup and England is coming home... without the cup unfortunately.

Congratulations to Italy and their manager ciuffo-fisc.

7-21-2022 Zgjedhjet për ekipin Kombëtar janë duke ardhur!

Me Kupën e Botës drejt fundit të saj me finalen që luhet nesër, është gjithashtu koha për të zgjedhur trajnerët e ardhshëm të NT( Ekipit Kombetarë)

Nëse dëshironi të bëheni kandidat, duhet të regjistroheni fillimisht si një i tillë.

Regjistrimi hapet të premten në orën 7:00 (CET) me orën e Shqipërisë dhe votimi fillon të hënën dhe vazhdon për një javë. Zgjedhjet zhvillohen për të gjitha 144 ligat e Hattrick-ut që mund të konkurrojnë në Kupën e Botës.

Fjalimi juaj i kandidatit do të postohet automatikisht si një temë në forumin kombëtar të ligës së cilës ju jeni kandidat - Mos e humbisni mundësinë për t'iu përgjigjur pyetjeve të komunitetit!

Kujdes! Për t'u bërë kandidat për zgjedhje ose për të votuar në zgjedhje, duhet të keni qenë përdorues për të paktën një sezon - kjo për të reduktuar llojet e ndryshme të abuzimeve zgjedhore. Le të fillojë fushata!

7-20-2022 Shpërblime më të mira sponsorizuese

Raundi i negociatave kolektive ndërmjet Shoqatës së Futbollit të Hattrick (SHFH) dhe Konsorciumit te Sponsorëve të Hattrick (KSH) tani ka përfunduar. Marrëveshja e re do të sjellë një rritje të përgjithshme prej 10 për qind për të gjitha pagesat e bonusit. Pagesat për kontratat aktuale nuk do të preken. Ky ndryshim vlen për kontratat e sponsorëve që skuadrat do të mund të zgjedhin për sezonin e ardhshëm gjatë pushimit të sezonit të ardhshëm.

Në këto kontrata të reja, shpërblimet për çdo objektiv të arritur do të jenë 10 % më të larta se sa janë gjatë sezonit aktual. SHFH dhe KSH. ranë dakord që marrëveshja e re ofron një bilanc më të mirë rrezik/shpërblim dhe planet që ndryshimi të jetë i përhershëm.

7-19-2022 Shkembimi i Liges!

Si zakonisht, HFA (Federata Nderkombetare e Hattrick-ut) do të lejojë disa ekipe të shkëmbejnë seritë gjatë sezonit të mbylljes:

• Kjo dritare shkëmbimi do të jetë e hapur nga e enjtja datë 21 korrik ora 00:00 deri të premten datë 22 korrik ora 23:59 (CET)
• Skuadrat e HTI mund të shkëmbejnë vendet deri të premten ora 16:00 (CET) për shkak të krijimit të ndeshjeve për sezonin e ardhshëm.
• Ju mund të ndërroni seritë tuaja vetëm nëse luani në një nga tre nivelet më të ulëta të divizionit në vendin tuaj.
• Ju mund ta ndërroni vendin tuaj vetëm me një ekip bot nga niveli juaj i divizionit.
• Mund ta ndërroni vendin vetëm një herë dhe nuk mund të zhbëhet, prandaj sigurohuni që vërtet dëshironi të ndërroni seritë.

Mund të ndërroni vendet me një bot nga faqja e serisë së robotit. Një lidhje do të shfaqet pas ekipit të bot në tabelë. Vini re! Ju mund të ndërroni vendet vetëm me një ekip bot (që ka "logon e robotit"), dhe jo me një ekip pa pronar që nuk është botifikuar ende.

7-1-2022 Statistikat, bluze 3D dhe numrat e lojtarëve të NT

Kemi dy publikime më të vogla për Mbështetësit këtë javë dhe një përditësim të vogël për ekipet kombëtare që do të vijnë së bashku.

Së pari, një paketë e bukur statistikash për mbështetësit që përfshin filtri i lojtarëve për statistikat tona të ngjarjeve të ndeshjeve, duke bërë të mundur zbërthimin e ngjarjeve të ndeshjeve të ekipit deri në nivelin e lojtarëve.

Po shtojmë gjithashtu grafikë të rinj për të dhënat historike financiare, si pagat dhe rezervat e bordit.

Stilisti i kostumeve sportive merr një përditësim të vogël i cili përfshin gjithashtu dhe një shabllon të ri bluze me një efekt 3D, duke bërë një pamje më realiste.

Së fundi, kemi zbatuar numrat e fanellave për ekipet kombëtare, të cilët mund të vendosen nga trajnerët e kombëtareve sipas dëshirës. Ju lutemi shijoni!

6-16-2022 Mirë se vini në shkallën e numërimit mbrapsht!

Sot kanë mbetur edhe 75 ditë deri në 25 vjetorin tonë. Për t'ju mbajtur të zënë deri atëherë, ne prezantojmë Anniversary Countdown Ladder, një garë globale e shkallëve në të cilën mund të merrni pjesë falas!

Sfida është e thjeshtë: Ngjitu në shkallë dhe përpiqu të arrish dhe të qëndrosh në krye deri në ditën e përvjetorit. Të gjithë në Top 10 do të shpërblehen, por sigurisht asnjë shpërblim nuk mund të jetë aq i kënaqshëm sa nderi për të qenë më i miri në Hattrick në një ditë kaq historike.

Ashtu si me të gjitha garat e shkallëve, shkalla e numërimit mbrapsht të përvjetorit ndodh jashtë kontekstit të zakonshëm të Hattrick-ut, kështu që nuk rrezikoni lëndime ose kartona (të verdhë, të kuq) kur luani këto lojëra dhe sigurisht që as trajnimi nuk ndikohet.

6-11-2022 Lojtarët kërkojnë trofe personal !

Pas punës së suksesshme të lobimit nga Këshilli i Mbështetësve të Platinumit, Shoqata e Futbollit të Hattrick (Sh.F.H.) ka dhënë sot pëlqimin për shtimin e trofeve në mënyrë që të gjithë lojtarët të kenë kabinetin e tyre të trofeve. Trofetë do t'i jepen çdo lojtari që luan të paktën një ndeshje për ekipin fitues gjatë një kompeticioni.

Për drejtuesit, tani do të ketë një raft me trofe për të gjitha klubet e menaxhuara, duke përfshirë trofetë e fituar për ekipin kombëtar si trajner ose ndihmës trajner.

Bob Sunesson, përfaqësuesi i lartë i Sh.F.H. thotë: “Është kënaqësi që ne po e plotësojme këtë kërkesë në javën vjetore të Mbështetësit, festën e përdoruesve që bëjnë të mundur që Hattrick të ndodhë. Ne i duam të gjithë përdoruesit tanë (që kanë apo jo suporter), por është e vështirë të mos dëshirojmë t'i falenderojmë mbështetësit tanë në kërë javë festive.” Për javën e Mbështetësit, ne kemi zbatuar një zbritje prej 15% në të gjitha paketat Supporter që nga e marta. Oferta është e vlefshme deri të dielën, në mesnatën e 12 qershorit, CET.

Me fjalë të tjera, ju jeni ende në kohë nëse dëshironi të zgjasni abonimin tuaj, ose ndoshta të kualifikoheni për atë përqafim virtual të Bob Sunesson për herë të parë.

Raftet e reja të trofeve do të vihen në dispozicion më së vonë në fillim të javës së ardhshme.

5-31-2022 DarthFenuz fiton HT Master-s pas penalltive!

Çfarë është më emocionuese sesa të shohësh një finale Hattrick Masters ku të dyja skuadrat japin gjithçka për të bërë një shfaqje të mirë për tifozët e tyre që udhëtuan shume larg për të parë ekipin e tyre, duke luajtur ndeshjen më të rëndësishme të jetës së tyre?

Të enjten e kaluar Impaartenia nga Italia dhe DarthFenuz nga Guatemala i dhanë të gjitha këto dhe fituesi duhej të zgjidhej me penallti. DarthFenuz ishte në fund skuadra që nuk gaboi tek penalltite dhe për këtë arsye fitoi dhe trofeun e Hattrick Master.

Në pjesën e parë impaartenia u duk skuadra më e fortë. Jo vetëm që kishin më shumë posedim të topit, por edhe mundën të krijonin disa raste të mira kur kishin topin. Fatmirësisht për Darthfenuzin, kundërshtarëve të tyre ose u mungonte preciziteti ose një nga mbrojtësit e tyre arriti të bllokonte goditjen. Në pushimin e pjesës së parë, tabela e rezultateve ishte e pandryshueshne si në fillimin e ndeshjes, 0-0.

15 minuta më vonë kur të gjithë lojtarët u larguan nga dhoma e zhveshjes dhe u kthyen përsëri në fushë, edhe DarthFenuz tregoi synimin e tyre për të futur një top në rrjetën e kundërshtarëve të tyre. Kjo për pak sa nuk rezultoi me gol 8 minuta më vonë, por portieri italian ishte i vëmendshëm. Në minutën e 18 të pjesës së dytë, ishin italianët të parët që shënuan, kur gjetën rrugën e mbrojtjes qendrore të mysafirëve. 1-0 për pipinot!
Trajneri i Guatemalës reagoi menjëherë me 2 zëvendësime. Nuk jemi të sigurt nëse ishte për shkak të zëvendësimeve apo dëmtimit të yllit të imparartenias, por 9 minuta përpara fund të ndeshjes, DarthFenuz shënoi golin e barazimit, 1 - 1. Duke qenë se nuk u shënuan më gola, kjo do të thoshte se do shkonin në kohë shtesë.

Pas një pushimi të shkurtër ndeshja vazhdoi dhe ne minutën e 13 minuta të shtesës ishin italianët ata që kaluan sërish në epërsi, 2-1. Ky avantazh nuk zgjati shumë, ekipi nga Guatemala shënoi sërish golin e barazimit. Pavarësisht se të dyja skuadrat u përpoqën të shënonin një gol për të mos shkuar tek penalltitë në fund të fundit, gjuajtja e penalltive ishte e vetmja mënyrë për të nxjerr një fitues. Të dy ekipet imparartenia dhe DarthFenuz shënuan me radhë penallti deri sa ishte gjuajtja e pestë për italianët. Ishte një gabim dhe DarthFenuz nuk dështoi dhe shënoi penalltinë fituese duke u bërë kështu fituesi në fuqi i Hattrick Masters. Urimet tona shkojnë për DarthFenuz dhe menaxherin e tyre (11898902)LA-DoctorDestiny[/U

5-25-2022 "O çun jam babai yt!"

Hattrick është një lojë brezash, dhe na jep kënaqësi kur shohim të rinjtë tanë të rritur dhe që lënë gjurmë në fushë. Por kontributi i tyre nuk përfundon vetëm këtu - disa nga legjendat përfundojnë duke rritur fëmijët e tyre, fëmijë që mund të gjejnë rrugën e tyre edhe në organizatën tuaj.

Me publikimin e sotëm, ne zbulojmë lidhjet familjare në Hattrick. Duke treguar për çdo lojtar të ri nëse kanë lidhje familjare me personazhet e tjerë të Hattrick-ut. Nuk ka asnjë efekt në lojë për të qenë vëllai ose djali i një lojtari ose anëtari tjetër të stafit, por ne mendojmë se është e rëndësishme të dimë se ku i keni rrënjët.

5-12-2022 Training planner upgrade

Recently, our Platinum supporters had their yearly vote on which new Supporter feature they would like to see. This time the winner was a set of improvements to the training planner, which we were happy to implement for them.

With our release today, it will now be possible to create multiple training plans. You will also be able to import players from the transfer list and add them to your training plans, which could be handy if you want to see how a potential new player fits in there. Finally, it will now be possible to set custom training minutes in plans, in order to better estimate the training of players who plays only partial matches.

Multiple plans will be available for the Platinum tier and above, the other new features for Gold supporters as well.
We thank all Platinum users for their ideas and input, and we of course hope you will enjoy the new features!

5-4-2022 Shikimi i fshehtë & Pikat kryesore

Sot do flasim për dy veçori të reja!

Shikimi i fshehtë i lojtarit është një dritare e re me informacione kyçe për këtë lojtar që aktivizohet kur "mausi" qëndroni pezull mbi një "link" në forum, në një bisedë (chat) ose në një njoftim për shtyp. Ju do të jeni në gjendje të kontrolloni emrin, moshën, ekipin, personalitetin, TAP (TSI), pagën, specialitetin, formën dhe rezistencën, pa u larguar nga faqja ku jeni. Ju gjithashtu do të keni aftësi të kuptoni nëse lojtari është në ekipin tuaj apo nëse është aktualisht në listën e transferimeve.

Tek faqja e raportit te ndeshjes ne shtuam disa pika kryesore të zgjeruara. Në vend që të shikoni vetëm golat, lëndimet dhe zëvendësimet, tani mund të aktivizoni pikat kryesore për të parë të gjitha rastet e ndeshjes. Pasi të zgjidhni, mund ta mbani këtë mënyrë si parazgjedhjen tuaj personale.

Me respekt dhe dashuri, ekipi HT

4-29-2022 Joining New Local Circles

It is now possible to join an additional Local Circle. You can also create new ones, in locations where Circles do not exist today.

Joining a second Circle can be handy if you come from one town and live in another, for example. You will still need to be present geographically when joining the new Circle, but you no longer need to leave the former one.

You may also start a Circle where there was previously no active one. When looking for a new Circle in the app, some Circles may show up as inactive. You can join it, but it will need two more participants within 7 days to stay open. You may want to coordinate opening a Circle with some hometown friends to ensure a smooth start.

See you in the Circles!

4-25-2022 Shorti i Hattrick masterit

Hattrick Masteri do të filloje të hënën e javës së ardhhme. Tërheqja e shortit për këtë sezon do të bëhet sot në orën 15:00 (CET).

4-21-2022 Mision i ri

Publikimi për këtë javë është një mision i ri. Këtë herë synojmë ekipet që menaxhohen në mënyrë aktive, por për një arsye ose një tjetër nuk kanë bërë progres për shumë sezone. Ju asnjëherë nuk do ta dini, kur bordi mund t'ju prezantojë një mision, dhe nëse e merrni një të tillë, ai do të jetë i fshehtë për ekipet e tjera në serinë tuaj... dhe nëse ndodh, varet nga ju për të vendosur nëse ia vlen apo jo të rrezikoni për shpërblimin.

4-15-2022 Happy Easter!

Ndërsa fundjava e Pashkëve po afron, duam të shfrytëzojmë rastin për të kërkuar falje për vonesat që kanë ndodhur gjatë ndeshjeve gjatë javëve të fundit.

Vonesat kanë pasur disa arsye: Ç'rregullime të lidhura me serverin e ri, madhësia e madhe e ligës së re të Përvjetorit, si dhe defekte në funksionalitetin e ri për përzgjedhjen e serive. Secila çështje më vete ka qenë e menaxhueshme, por të marra së bashku mbase kanë shkaktuar ndjenja negative për shumë prej jush.

Na vjen keq për këtë dhe besojmë se më e keqja tani ka kaluar.

Gjithashtu dëshirojmë t'u urojmë të gjithë përdoruesve tanë një fundjavë të këndshme të Pashkëve Katolike. Shpresojmë të jeni fitues në ndeshjet e vezëve. Kujdes! Vezët të zihen mirë për shkak te gripit të shpendëve që ka rënë në vendin tonë.

The HT-team

 
 
Server 080