We use cookies - they help us provide you with a better online experience.
By using our website you accept that we may store and access cookies on your device.

YA pirmie soļi 3. daļa

2.4. Trenēšana (turpinājums)
2.4.4. Malējie pussargi
2.4.5. Uzbrucēji

3. Šis un tas
3.1. ''Copes lietas''
3.2. Vispārējais spēlētāja līmenis
3.3. Prasmju būsts
3.4. Traumu apdeiti
3.5. Pieredze

2.4.4. Malējie pussargi

Šīs pozīcijas spēlētāji trenējas ļoti ātri, bet nav ieteicams trenēt 18 gadīgus jauniešus, jo treniņa slotu ir maz.
Papildprasmes - piespēles, saspēle, aizsardzība, standarti. Malējā pussarga pozīcijā visefektīvāk kā papildprasmi ir trenēt piespēles.
Pamatā treniņam būtu jābūt centrējumi + malējie uzbrukumi. Šāds treniņš ir izdevīgāks nekā centrējumi + īsās piespēles, jo var ātrāk atbrīvot aizņemtos malējo pussargu slotus un pāriet uz papildprasmju trenēšanu - saspēli un aizsardzību.
Ja flangs ir gandrīz sasniedzis max, tad spēlētāju/s var likt spēlēt malējā aizsarga pozīcijā, kur tam/tiem jātrenē centrējumi + aizsardzība. Šādā gadījumā būs tikai 50% flanga treniņš, bet tiks trenēta arī aizsardzība (kā sekundārais treniņš). Šādi atbrīvojas vietas malējo pusargu pozīcijās un tur var trenēt citus perspektīvus spēlētājus - flangerus.

Kad flangā sasniegts max-----------īsās piespēles + tālās piespēles
vai-------------------------------------saspēle + īsās piespēles
vai-------------------------------------saspēle + saspēle
vai-------------------------------------aizsardzība + aizsardzības pozīcijas

Treniņātrums ir ļoti liels.

2.4.5. Uzbrucēji

Uzbrucēji ir dārgi, it sevišķi, ja tiem ir papildprasmes.
Papildprasmes - piespēles, flangi, saspēle (TDF gadījumā). Gan piespēles, gan flangus ir ērti trenēt kā sekundāro treniņveidu, bet flangi tomēr būtu jātrenē uzbrucējam spēlējot kā malējam pussargam (pēc max sasniegšanas realizācijā).
Ja jāuztrenē vairāki prasmes līmeņi, tad jātrenē realizācija + realizācija.
Ja nav zināms uzbrucēja potenciāls realizācijā, tad īsās piespēles + realizācija. Lai steidzami atklātu kāda uzbrucēja potenciālu, var izmantot spēles formāciju 5-4-1 vai 3-5-1 kad laukumā būs tikai viens uzbrucējs.

Kad realizācijā sasniegts max---centrējumi + īsās piespēles
vai------------------------centrējumi + malējie uzbrukumi (spēlējot malējā pussarga pozīcijā)
vai TDF gadījumā------saspēle + īsās piespēles
vai TDF gadījumā------saspēle + saspēle (spēlējot centrālā pussarga pozīcijā)

Treniņātrums ir nedaudz lielāks nekā centrālajiem pussargiem. Spēlējot uzbrucēja pozīcijā, piespēles trenējas 100%, savukārt flangi krietni vien neefektīvāk.

Trešā daļa:

Šis un tas

3.1. ''Copes lietas''

Spēlētāji tiek ģenerēti un ''sēž'' attiecīgā reģiona spēlētāju bariņā. Šiem spēlētājiem jau ir noteiktas prasmes.
Skauts pārskata šo pulciņu un izvēlas vienu no spēlētājiem, viņš ziņo par spēlētāja divām - esošo un potenciālo prasmi kādās no trim pašām augstākajām prasmēm. Dažkārt treneris paziņo arī par spēlētāja vispārējo prasmju līmeni. Treneris var paziņot arī par esošo un potenciālo prasmes līmeni vienai un tai pašai prasmei.
Spēlētāju bariņi reģionos atjaunojas spēlētāju izvilkšanas un novecošanās rezultātā. Jauniešu daudzums reģionos atjaunojas pēc ikdienas HT apdeita, tādēļ skautiem labāk zvanīt tūdaļ pēc apdeita, kad vēl nav izvilkti daudzi perspektīvi spēlētāji un izvēle vēl ir pietiekami plaša.

Spēlētāju daudzums reģionā atkarīgs no menedžeru komandu skaita, kas reģistrētas reģionā.
Ieteicams vienmēr komandā paņemt pēdējā skauta piedāvāto spēlētāju, lai arī tas izskatās vājš, jo tas palīdz ātrāk atjaunoties spēlētāju klāstam, kas savukārt ātrāk ļauj parādīties supertalantiem.
Neperspektīvie spēlētāji (ja tas ir pārbaudīts) nav jālaiž laukumā, jo treneris ziņos par tiem tā vietā, lai paziņotu kaut ko par perspektīvajiem spēlētājiem.

3.2. Vispārējais spēlētāja līmenis

Tas ir vidējais aritmētiskais līmenis no trīs spēlētāja labākajām prasmēm.

Kā zināms, prasmēm ir apakšlīmeņi:
vāji (weak) - no 4,0 līdz 4,9
neatbilstoši (inadequate) - no 5,0 līdz 5,9
apmierinoši (passable) - no 6,0 līdz 6,9
labi (solid) - no 7,0 līdz 7,9
Vispārējais prasmju līmenis ''teicami'' (excellent) nav novērots.
Bieži vien menedžeri balstās uz kopējā zināmā prasmju līmeņa (trīs labāko prasmju aritmētisko summu), lai noteiktu kādu no saskaitāmajiem šim galaskaitlim.

Vispārējais spēlētāja līmenis ir šādās robežās:
vāji (weak) - no 12,0 līdz 14,9
neatbilstoši (inadequate) - no 15,0 līdz 17,9
apmierinoši (passable) - no 18,0 līdz 20,9
labi (solid) - no 21,0 līdz 23,9

Šīs robežas gan nav skaidri definētas un var būt nobīdes uz abām pusēm, jo spēles izstrādātāji nav izskaidrojuši kā šis vispārējais līmenis precīzi tiek aprēķināts.
Vārtsargiem vispārējais līmenis būs zemāks nekā pārējiem laukuma spēlētājiem, tādēļ ļoti zems vispārējais līmenis var norādīt, ka spēlētājs visticamāk ir vārtsargs.
Tātad, zinot vispārējo jaunieša prasmju līmeni un vienu vai divus potenciālos augstākos līmeņus, var aptuveni noteikt potenciālus atlikušajās prasmēs.

Dažkārt pēcspēles ziņojumos parādās trenera ziņojums, ka kāds no spēlētājiem ir nospēlējis labāk par savām patiesajām spējām. Tas ne vienmēr nozīmē, ka spēlētājs ir parādījis krietni labāku sniegumu zvaigžņu izskatā. Šajā gadījumā spēlētājs vēl var uzlabot savas prasmes attiecīgajā pozīcijā.

3.3. Prasmju būsts

Iznākot no jauniešu akadēmijas, spēlētājs saņem nelielu visu prasmju līmeņa papildinājumu, respektīvi, spēlētāja prasmes nedaudz uzlabojas. Šīs kompensācijas lielums ir atkarīgs no spēlētāja prasmes līmeņa tam iznākot no akadēmijas un spēlētāja potenciālā prasmes līmeņa savstarpējās attiecības. Piemēram, spēlētājam, kurš iznākot no akadēmijas, ir uztrenēts kādā prasmē līdz līmenim neatbilstoši (inadequate), bet potenciāls ir bijis labi (solid), saņems lielāku kompensāciju, nekā spēlētājs, kura līmenis iznākot no YA ir neatbilstoši (inadequate), bet potenciāls ir bijis apmierinoši (passable). Tāpat lielāks papildinājums prasmēm būs, ja spēlētājs tiks izvilkts no YA lielākā vecumā. 17 gadīgiem spēlētājiem šī kompensācija ir, bet tā ir ļoti maza. Ja spēlētājs jauniešu akadēmijā ir sasniedzis maksimumu kādā no prasmēm, papildus prasmes būsts šai prasmei nebūs.

3.4. Traumu apdeiti

Jauniešu traumu apdeiti notiek katru nakti no 01:45 līdz 01:50 pēc HT laika.

Spēlētāja veseļošanās ātrums ir atkarīgs no tā vecuma:
avots: (12310748.1)

Gadi Apdeiti
15 2,80
16 2,95
17 3,13
18 3,27

Jauniešu traumu ilgumu nevar ietekmēt.

3.5. Pieredze

Spēlējot jauniešu komandā, spēlētājs pieredzi nekrāj. No akadēmijas jaunietis iznāks ar tādu pieredzi, ar kādu tas ir ticis radīts. Tātad jau skauta piedāvātajam spēlētājam ir noteikts pieredzes līmenis, kurš spēlētājam, spēlējot YA komandā nepaaugstināsies.

Ņemot vērā, ka ar šo sezonu(28. sezonu) ir palielināts spēlētāju treniņātrums pieaugušo komandā, YA jaunieši trenējas lēnāk nekā pieaugušo komandā!!!

Pamatā apraksts ņemts no krievu diskusiju telpas Academy Club sagatavoto (13379581.1) kā arī globālās diskusiju telpas rakstiem, piemēram, (13230384.1), (10888286.790) + savas u.c. menedžeru zināšanas.

2010-08-20 15:16:26, 1354 views

Link directly to this article (HT-ML, for the forum): [ArticleID=10970]

 
Server 070