ჩვენ ვიყენებთ მზა ფაილებს(cookies) - რაც აუცილებელია თქვენთვის უკეთესი ონლაინ სერვისის უზრუნველსაყოფად.
ჩვენი საიტით სარგებლობასთან ერთად, თქვენ ეთანხმებით, რომ თქვენს მოწყობილობაზე მოხდეს მზა ფაილების(cookies) მიღება და შენახვა ბრაუზერის საშუალებით, რომელიც განკუთვნილია შემდგომი გამოყენებისთვის ვებ-გვერდზე აქტივობის პროცესში.

Részletesebben az NB I-ről, Interjúk II. - McElek

Kik a legjobbak? Hogy épülnek föl a legerősebb csapatok? Mázli, szabadidőt nem kímélő tradelés, taktikai zsenialitás vagy precízen kidolgozott stratégia kell ahhoz, hogy valaki a csúcsra jusson? Az NB I szinte mindenkit érdekel, de csak kevesen ismerik közelről. A most következő cikksorozat ha nem is tud minden kérdésre válaszolni, megpróbál kicsit mögé nézni a dolgoknak.

Előző cikkem (16293) elején bemutattam az interjúkészítés körülményeit, és Tevemadárral megkezdtük az interjúk sorát. Folytassuk a hetedik helyezettel, McElekkel!



McElek

Amikor elkezdtél HT-zni, akkor egyértelmű volt, hogy az NB I a cél, illetve hogyan alakult ez később?
Annak idején a hatodosztályban kezdtem, és legmerészebb álmaimban a negyedosztály szerepelt. Evés közben jött meg az étvágy, és immár úgy gondolom, hogy az NB1 első helye sem elérhetetlen.

Melyik osztály vagy időszak volt a legnehezebb a HT-s karriered során?
Amikor először feljutottam az ötödosztályba, viszonylag nehéz csoportba kerültem. Első meccsemet megnyertem, de utána kilencet elvesztettem, és a maradék négyből hármat kellett nyernem az osztályozóhoz. Ez sikerült, és végül az osztályozót is sikerrel vettem.

Van olyan elv/saját szabály, amihez végig ragaszkodtál és bevált, illetve mi volt az, amit leginkább meg kellett változtatni ahhoz, hogy sikeres legyél?
Nem volt ilyen, folyamatosan kellett változtatni a stratégiát a sikeres szerepléshez, egyrészt a különböző osztályok sajátosságai, másrészt a játékbeli változások miatt. Legutoljára azt az elvemet kellett feladnom, hogy megpróbálok önmagát fenntartó csapatot építeni alacsony fizetésekkel.

Melyikben hiszel inkább: „folyamatos építkezés”, vagy „pénzgyűjtés és robbantás”?
A folyamatos építkezés sokkal több energiát igényel. A pénzgyűjtés unalmas és demotiváló. Én úgy gondolom, hogy a legjobb stratégia alacsony szinten pénzt gyűjteni, majd elkezdeni a csapatépítést, gyorsan átugorva a III.-IV. osztályt, és másodosztályban várni a szerencsés csillagzatot.

Gyakran felmerül a kérdés, hogy mennyi a szerencse és mennyi a tudás szerepe. Ezt elég nehéz mérni. Szerinted meddig jut a játékban egy menedzser, aki jól csinálja a dolgokat, de peches, ill. meddig jut az, aki nem jól csinálja, de mázlis?
Hosszú távon a tudás számít. Szerintem, ha valaki jól menedzseli a csapatát, ismeri a meccsmotort, és megfelelően kezeli a szerencsefaktorból következő esetleges kudarcokkal járó frusztrációt, harmadosztályig gond nélkül eljuthat, utána van csak szükség némi szerencsére. Ha valaki nem csinálja jól, nem ért hozzá,nem juthat messzire bármilyen szerencsés.

Mi a véleményed a tradelésről? Ha te foglalkozol vele, akkor miért, ha nem, akkor miért nem?
A klasszikus daytrade ill. skilltrade, ami a leghatékonyabb stratégia volt, amikor elkezdtem, már nem működőképes. Akkoriban még minden játékos megkapta a töredékedzést, így ha szintben magasan álló jó képességű játékost vettél, játék nélkül lehetett remekre léptetni. Én eddig nem foglalkoztam trédeléssel, egy rövid ideig középpályás edzésnél, szélsőposzton léptettem fiatalokat. Nincs érzékem az üzleteléshez, számomra monoton és unalmas.

Nyilván a kettő együtt a legjobb, de az NB I eléréséhez inkább nagy taktikusnak vagy inkább jó csapatépítő stratégának kell lenni?
A hosszú távú stratégia számít. Pontosabban a pénz. Nélküle lehetsz bármilyen taktikus, nincs esélyed a magasabb osztályokban, míg gyakran előfordul, hogy komolyabb taktikázás nélkül, erőből nyer valaki NB1-et.

Gyakran felmerül, hogy a klubszinten legsikeresebb menedzserek vezessék a válogatottat, mostanában mégsem volt ilyen, a stábban sem hemzsegnek a csúcsligás menedzserek. Dolgoztál-e valaha a válogatott környékén, illetve tervezel-e ilyet később? Esetleg érdekel-e komolyan valamikor az egyik szöv. kap. pozíció?
Teljesen más készségek és képességek kellenek a válogatott irányításához, mint egy klubcsapatéhoz. Remek példa erre DonDefensor, aki a legsikeresebb szövetségi kapitányunk, de a klubcsapatával nem jutott magasabbra a harmadosztálynál. Én személy szerint nem tervezem a kapitányi posztot, nem tartom magamat alkalmasnak rá, nincs meg hozzá a szervezőkészségem és a kitartásom.

Sok menedzser pár év lelkesedés után „kiég”, és már nem érdekli a csapata sikere, más célokat tűz ki vagy abbahagyja a játékot. Szükségszerű ez? Nálad ez hogyan alakult?
Nálam még töretlen a lelkesedés, jó lenne a csúcsra érni valamikor. Lehet, hogy eljön majd a kiégés, de nekem egyelőre sikerült a kitűzött céljaimat szinte maradéktalanul teljesítenem.

Az NB I elérése sokaknak csak álom. Neked, aki elérte, mik a legfontosabb terveid célkitűzéseid a játékban?
Feljutni a csúcsra, NB1-et vagy kupát nyerni.

Miben lett nagyon más mostanra a HT a korábbi évekhez képest?
Amikor kezdtem, az egyskilles játékosok uralták a játékot, ma már alacsonyabb szinteken sem képzelhető a játék multis csókák nélkül.

Kellene-e szerinted változtatni a meccsmotoron, ha igen, mit?
A meccsmotor talán az egyetlen része a játéknak, ami az elmúlt években nem esett át jelentős módosításokon. Nem gondolom, hogy alapjaiban változtatni kellene rajta. A feltételes utasítások rendszerén változatnék. Több feltétel közül lehetne választani, és egy feltételhez több utasítás is tartozhatna.

Ha egy dolgon változtathatnál a HT-n, akkor mi lenne az?
Lehetnének havas meccsek.

A HT játék vagy sport?
Egyértelműen játék.

Hetente nagyjából hány órát szánsz a HT-ra?
Sokat. Olykor napi több órát is, főleg ha olyan meccs van, amire sokáig kell felkészülni, vagy ha játékosokat igazolok. A legtöbb időt a fórumok olvasgatásával töltöm.

Ha nem titok mivel foglalkozol amikor nem HT-zol? Családos ember vagy?
Feleségemmel és 4 éves kislányommal élek. Szociális munkásként dolgozom, utcán élő hajléktalanokkal foglalkozom.

Végül egy személyre szabott kérdés: Amikor elkezdted a játékot, akkor folyamatosan fejlődve eljutottál a III. osztályig, és egy ideig ezen a szinten játszottál. Majd villámgyorsan visszazuhantál a VI-odig, ahonnan viszont szinte példátlan módon, sorra lépkedted az osztályokat. Mi volt az új koncepció, ami ekkor megszületett, vagy miben váltottál nagyot?
Stabil harmadosként beláttam, hogy az addig alkalmazott stratégiámmal nem tudok feljebb lépni. Mindenképpen váltanom kellett, két lehetőségem volt: eladni mindenkit, venni öregeket és velük megcélozni az elitet, vagy fiatalítani és teljesen új csapatot nevelni. Én az utóbbit választottam és az eredmények igazolták döntésemet.

Az olvasók nevében is köszönöm a válaszokat!


A következő részben Zoli22-t ismerhetjük meg közelebbről.

2012-11-28 07:59:55, 491 მონახულება

სტატიის პირდაპირი ბმული (HT-ML, ფორუმისთვის): [ArticleID=16326]

 
Server 070