Нашиот сајт кориси cookies - тие ни помагаат да ви овозможиме поголем задоволство со играта.
Користејќи ја нашата веб страна истовремено го прифаќате користењето на cookies.

Додаток 3. Валути

Ова е курсот по кој се пресметуваат валутите во Hattrick. Обично, воопшто не треба да се грижите за курсот на валутите, бидејќи сите износи по автоматизам се преведуваат во вашата валута. Сепак, заради полесна комуникација со вашите колеги од другите лиги, корисно ќе ви биде да ја знаете и нашата курсна листа. Надополнувањата и корекциите во курсот на валутите се прават одвреме-навреме за да ги задоволуваат реалните вредности на паричните единици.
Лига Валута
Cape Verde Cape Verde 10 000 Esc. = 100 US$
Австрија Австрија 100 € = 100 US$
Азербејџан Азербејџан 100 AZN = 100 US$
Албанија Албанија 20 000 lek = 100 US$
Алжир Алжир 10 000 DZD = 100 US$
Англија Англија 100 £ = 150 US$
Ангола Ангола 10 000 kwanza = 100 US$
Андора Андора 100 € = 100 US$
Аргентина Аргентина 100 Pesos = 100 US$
Бангладеш Бангладеш 5 000 taka = 100 US$
Барбадос Барбадос 100 BBD = 50 US$
Бахреин Бахреин 50 BHD = 100 US$
Белгија Белгија 100 € = 100 US$
Белизе Белизе 100 $ = 50 US$
Белорусија Белорусија 100 BYN = 50 US$
Бенин Бенин 100 $ = 100 US$
Боливија Боливија 1 000 Bs = 100 US$
Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина 100 KM = 50 US$
Ботсвана Ботсвана 100 pula = 100 US$
Бразил Бразил 100 reais = 50 US$
Брегот на Слонова Коска Брегот на Слонова Коска 50 000 XOF = 100 US$
Брунеи Брунеи 100 BND = 50 US$
Бугарија Бугарија 100 lv = 50 US$
Буркина Фасо Буркина Фасо 50 000 XOF = 100 US$
Велс Велс 100 £ = 150 US$
Венецуела Венецуела 100 Bs = 100 US$
Виетнам Виетнам 1 000 dong* = 100 US$
Гана Гана 100 cedis = 100 US$
Гвајана Гвајана 10 000 GYD = 100 US$
Гватемала Гватемала 100 Q = 100 US$
Гвинеја Гвинеја 1 franc = 100 US$
Германија Германија 100 € = 100 US$
Гренада Гренада 250 dollar = 100 US$
Грузија Грузија 100 Lari = 50 US$
Грција Грција 100 € = 100 US$
Гуам Гуам 100 $ = 100 US$
Данска Данска 1 000 Kroner = 100 US$
Доминиканска Република Доминиканска Република 100 pesos = 5 US$
ДР Конго ДР Конго 20 000 CDF = 100 US$
Египет Египет 100 E£ = 25 US$
Еквадор Еквадор 100 $ = 100 US$
Ерменија Ерменија 50 000 dram = 100 US$
Естонија Естонија 100 € = 100 US$
Етиопија Етиопија 100 Birr = 2.5 US$
Замбиа Замбиа 500 kwacha = 100 US$
Израел Израел 500 NIS = 100 US$
Индија Индија 100 Rupees = 2.5 US$
Индонезија Индонезија 1 000 000 Rp = 100 US$
Ирак Ирак 100 dinar = 50 US$
Иран Иран 1 000 000 Rial = 100 US$
Ирска Ирска 100 € = 100 US$
Исланд Исланд 10 000 Ikr = 100 US$
Италија Италија 100 € = 100 US$
Јамајка Јамајка 100 JMD = 5 US$
Јапонија Јапонија 10 000 Yen = 100 US$
Јемен Јемен 10 000 rial = 100 US$
Јордан Јордан 100 JOD = 50 US$
Јужна Африка Јужна Африка 100 Rand = 12.5 US$
Јужна Кореја Јужна Кореја 100 000 Won = 100 US$
Казахстан Казахстан 10 000 tenge = 100 US$
Камбоџа Камбоџа 100 000 Riel = 25 US$
Камерун Камерун 50 000 XAF = 100 US$
Канада Канада 100 C$ = 50 US$
Катар Катар 100 QAR = 100 US$
Кенија Кенија 100 KES = 5 US$
Кина Кина 1 000 Yuan = 100 US$
Кипар Кипар 100 € = 100 US$
Киргистан Киргистан 5 000 som = 100 US$
Колумбија Колумбија 100 US$ = 100 US$
Комори Комори 50 000 franc = 100 US$
Костарика Костарика 5 000 Colones = 100 US$
Куба Куба 100 $ = 100 US$
Кувајт Кувајт 100 dinar = 250 US$
Курасао Курасао 100 guilder = 50 US$
Латвија Латвија 100 € = 100 US$
Либан Либан 100 000 LBP = 50 US$
Литванија Литванија 100 € = 100 US$
Лихтенштајн Лихтенштајн 100 CHF = 50 US$
Луксембург Луксембург 100 € = 100 US$
Мадагаскар Мадагаскар 40 000 ariary = 100 US$
Малдиви Малдиви 100 rufiyaa = 5 US$
Малезија Малезија 100 MYR = 25 US$
Малта Малта 100 € = 100 US$
Мароко Мароко 1 000 dirhams = 100 US$
Мексико Мексико 1 000 Pesos = 100 US$
Мианмар Мианмар 20 000 kyat = 100 US$
Мозамбик Мозамбик 2 500 metical = 100 US$
Молдавија Молдавија 100 lei = 5 US$
Монголија Монголија 100 000 tugrik = 50 US$
Непал Непал 10 000 rupee = 100 US$
Нигерија Нигерија 10 000 kNaira = 100 US$
Никарагва Никарагва 100 NIO = 5 US$
Норвешка Норвешка 1 000 Kroner = 100 US$
Обединети Арапски Емирати Обединети Арапски Емирати 250 Dirham = 100 US$
Океанија Океанија 100 AU$ = 50 US$
Оман Оман 50 rial = 100 US$
Пакистан Пакистан 5 000 rupee = 100 US$
Палестина Палестина 500 NIS = 100 US$
Панама Панама 100 ฿ = 100 US$
Парагвај Парагвај 500 PYG = 100 US$
Перу Перу 100 S/ = 100 US$
Полска Полска 100 zł = 25 US$
Порто Рико Порто Рико 100 $ = 100 US$
Португалија Португалија 100 € = 100 US$
Романија Романија 100 Lei = 5 US$
Русија Русија 100 Roubel = 2.5 US$
САД САД 100 US$ = 100 US$
Салвадор Салвадор 100 US$ = 100 US$
Сан Марино Сан Марино 100 € = 100 US$
Сао Томе и Принсипе Сао Томе и Принсипе 2 500 dobra = 100 US$
Саудиска Арабија Саудиска Арабија 100 SAR = 25 US$
Свети Винсент и Гренадините Свети Винсент и Гренадините 250 dollar = 100 US$
Северна Ирска Северна Ирска 100 £ = 150 US$
Северна Македонија Северна Македонија 100 MKD = 5 US$
Сенегал Сенегал 50 000 XOF = 100 US$
Сингапур Сингапур 100 SG$ = 50 US$
Сирија Сирија 100 $ = 100 US$
Словачка Словачка 100 € = 100 US$
Словенија Словенија 100 € = 100 US$
Србија Србија 1 000 dinar = 100 US$
Суринам Суринам 100 SRD = 50 US$
Тајван Тајван 100 $ = 100 US$
Тајланд Тајланд 100 Baht = 2.5 US$
Танзанија Танзанија 100 $ = 100 US$
Тахити Тахити 10 000 XPF = 100 US$
Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго 1 000 TTD = 100 US$
Тунис Тунис 125 Dinars = 100 US$
Турција Турција 100 TL = 100 US$
Уганда Уганда 100 000 shill = 50 US$
Узбекистан Узбекистан 100 000 som = 100 US$
Украина Украина 500 hryvnia = 100 US$
Унгарија Унгарија 20 eFt = 100 US$
Уругвај Уругвај 1 000 Pesos = 100 US$
Фарски Острови Фарски Острови 1 000 Kroner = 100 US$
Филипини Филипини 100 Pesos = 2.5 US$
Финска Финска 100 € = 100 US$
Франција Франција 100 € = 100 US$
Хаити Хаити 10 000 gourde = 100 US$
Холандија Холандија 100 € = 100 US$
Хонг Конг Хонг Конг 1 000 HKD = 100 US$
Хондурас Хондурас 100 HNL = 50 US$
Хрватска Хрватска 100 € = 100 US$
Црна Гора Црна Гора 100 € = 100 US$
Чешка Чешка 100 Kč = 2.5 US$
Чиле Чиле 20 000 Pesos = 100 US$
Швајцарија Швајцарија 100 CHF = 50 US$
Шведска Шведска 1 000 kr = 100 US$
Шкотска Шкотска 100 £ = 150 US$
Шпанија Шпанија 100 € = 100 US$
Шри Ланка Шри Ланка 20 000 rupees = 100 US$
 
Server 071